ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
ماکیان البرز

ماکیان البرز

ماکیان البرز

کامل کننده های بی نیاز شده گاو شیری مکمل

 کامل کننده 

های بی نیاز شده گاو شیری مکمل 
های غنی گردیده گاو شیری 
شامل 
تکمیل کننده ویتامینی NEO, PRO, MAX مشتمل بر 
کامل کننده معدنی NEO, PRO, MAX کاهش 
تولید آمونیاک در شکمبه و ارتقاء جریان آمینو اسیدی و پپتیدی به روده کوچک بهبود توازن نیتروژن در بدن 
حذف باکتری های گرم مثبت در شکمبه و بهبود بازده طعام 
افزایش تولید پروپیونات در شکمبه و کاهش بالانس منفی انرژی پیشگیری 
از وقوع بیماری های متابولیک مثل کتوز، اسیدوز و جابجایی شیردان 
بهبود متابولیسم اسیدهای چرب 
کاهش غلظت اسیدهای چرب غیر استریفیه پلاسما بهبود 
کارایی کبد در متابولیسم اسیدهای چرب افزایش 
مصرف خوراک و بهبود متابولیسم انرژی ارتقا 
سطح ایمنوگلوبولین های پلاسمای خون و بهبود تلاش سیستم ایمنی بهبود 
پوشش بدن 
جلوگیری از ضایعات سم و کاهش لنگش 
انتقال یون های آهن، از ترانسفرین ( جانور در پلاسما ) به فریتین 
افزایش خواص آنتی اکسیدانی و کاهش تشکیل رادیکال های آزاد کمپانی 
در مکانیسم های اکسیداسیون و احیاء سلول ارتقا 
تکثیر لنفوسیت ها و تقویت عملکرد سیستم ایمنی کاهش 
اثرها زیانبار ناشی از تنش های گرمایی و سرمایی 
 
توضیحات 
سفارش 
مصرف پاسخ 
به سوالات 
بحران های اخیر در ارتباط با طرز برآورد احتیاجات ویتامین ها و مواد معدنی و ابتکار عمل تکنیک های تازه باعث افزایش احتیاجات مواد مغذی گاوهای شیری گردیده است . از طرفی ارتقاء پتانسیل ژنتیکی دام های امروزی، دانشمندان را بر آن داشته می باشد تا بر گزارش های قبل خویش تجدید نظر کرده و به برآورد احتیاجات تازه دام ها با تراز ایجاد کنونی بپردازند . نیاز گاوهای شیری به ویتامین ها و مواد معدنی پایین تأثیر عواملی مختلفی نظیر سن، سطح آبستنی و دوره شیردهی و غیره قرار دارد . در اکنون حاضر معضلات ذیل بالینی مثل اختلالات متابولیک ذیل بالینی، فحلی های خاموش، جفت ماندگی و غیره در گله های گاو شیری چالشی تبارک محسوب می شود . معلوم شده میباشد که مواد معدنی قلیل مصرف و ویتامین های قضیه نیاز برای پاسخ بهینه سیستم ایمنی بخش اعظم از مقدار موضوع نیاز آن برای رشد و ساخت مثل می باشد . لذا وقتی که حیوان در معرض فقدان ریز مغذی ها قرار می گیرد، او‌لین بخشی از بدن که در گیر نقصان خواهد شد سیستم ایمنی خواهد بود . ولی این وضعیت در ابتدا به فیس ذیل کلینیکی می‌باشد که باعث خسارت های اقتصادی بزرگی در گله های گاو شیری می شود، سوای آنکه چنین کمبودهایی در گله قابل تشخیص باشد . سیستم ایمنی کارکشته در حیوان یک مانع در برابر دست اندرکاران فرنگی بوده و برای همت صحیح سایر نهاد های تن مضاعف اضطراری هست . گاوهای شیری که در عصر انتقال به راز می برند (21 روز گذشته تا 21 روز بعد از آن از زایمان) به استدلال پاسخ های التهابی و تنش های متابولیکی نسبت به چنین کمبودهایی با اهمیت خیس می باشند . کاهش تلاش تولید مثلی، وقوع اختلالات متابولیک و بیماری های عفونی (نظیر ورم پستان) در پی تضعیف سیستم ایمنی، کاهش ایجاد شیر، از دست رفتن نمره شرایط بدنی، پوشش بدن نامطلوب مواردی از نبود مواد معدنی و ویتامین ها در گاوهای شیری محسوب می شوند . از این گذشته، به دلیل شرایط اقلیمی مرزو بوم و پایین بودن کیفیت علوفه ها به کار گیری از مکمل های معدنی و ویتامینی برای کارایی مطلوب گله و تولید باصرفه اجتناب ناپذیر خواهد بود . 
Optimal 
nutrition of vitamins 
موننسین 
موننسین یک آیونوفر پلی کربوکسیلیک می باشد که به تیتر نمک سدیمی به جیره گاوهای شیری افزوده می شود . آیونوفرها نفوذ پذیری یون ها در دیواره سلولی باکتری های گرم مثبت را تغییر‌و تحول داده و به طور انتخابی سبب ساز حذف آنها می شوند . تغییر در جمعیت میکروبی شکمبه از طریق موننسین باعث به ارتقاء منفعت وری انرژی، بهبود توازن نیتروژن و کاهش خطر نفخ و اسیدوز لاکتیکی خواهد شد . پژوهش های گوناگون در گاو شیری حاکی از اثرات مثبت موننسین بر سیستم متابولیکی، سلامت، ساخت و تولید مثل است . موننسین سبب بهبود متابولیسم انرژی، افزایش ساخت و بازده تولید شیر و ارتقاء ترکیبات شیر، ارتقا گلوکز خون، کاهش اجسام کتونی (استواستات و BHBA) و اسیدهای چرب غیر استریفیه (NEFA) در خون و در فیض کاهش خطر وقوع بیماری های متابولیک (نظیر کتوز و جابجایی شیردان)، کاهش ورم پستان، بهبود رویش و بازده غذا و ارتقاء نمره ی حالت بدنی می شود . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 28
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 تير 1398ساعت 14:36 توسط علی پور |

طرح رشد گاو شیری حتمی

 جهت اجرای طرح رشد گاو شیری حتمی هست چه میزان زمین کشاورزی به کشت به علوفه اختصاص یابد این زمین قادر است ملک فردی یا این که زمین ها ملی باشد اما در هر صورت حتمی هست . 

پرس پلت

طرح 
توجیحی گاوداری طرح 
توجیحی گاوداری 100 راسی ویرایش سال 98 
کشت معمول یونجه میباشد چراکه علوفه تازه، ارزان و موردعلاقه دام را در دسترس قرار می‌دهد 
پس از تورم شدید سال پیشین ممکن است اعتقاد آن یه خرده اختلال باشد که احداث یک گاوداری ۱۰۰ را سی در سال ۹۸ حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه‌بر است 
از این مقدار حدود یک میلیارد ونیم صرف محوطه و ساختمان‌سازی می‌شود tick 
ماشین‌آلات و تجهیزات حدود ۶۵۰ میلیون تومان طرح 
توجیهی پرورش گاو شیری 98 tick 
تأسیسات ۱۷۰ میلیون تومان tick 
وسایل حمل‌ونقل ۸۰ میلیون تومان tick 
هزینه‌های خرید گاو شیری یا این که تلیسه 1 میلیارد تومان tick 
سرمایه در گردش حدود ۳۵۰ میلیون تومان 
و مابقی صرف هزینه‌های جانبی می‌باشد که ریز آن در طرح محاسبه‌شده است 
در این طرح ایجاد رده به‌صورت تفکیک‌شده آورده شده هست در ادامه به یک‌سری نمونه اشاره خواهم کرد tickجایگاه 
گوساله‌های نر داشتی tickجایگاه 
گوساله‌های نر پرواری tickمحل 
توقع و زایش tickجایگاه 
گوساله نر و ماده زیر 3 ماهه tickجایگاه 
گوساله 3-6 ماهه tickگوساله 
نر و ماده 6-12 ماهه رده 
گاو شیری پیوند 
خرید طرح در ادامه 
از دیگر مزایای مطالعه این طرح می‌توان به موردها زیر اشاره نمود tick 
شناخت با ساختمان‌ها و محوطه‌سازی گاوداری tick 
آشنایی با ماشین‌آلات و تجهیزات و ارزش به‌روز آن‌ها tick 
آشنایی با نیروی فعالیت موردنیاز tick 
شناخت با هزینه‌های خوراک و دارو tick 
حساب و کتاب نقطه سربه‌سر و درنهایت فیض و زیان طرح 
 
آیا 
تا کنون تاءمل کرده اید بطری شیری که در فروشگاه خرید می نمایید از کجا به دست شما می رسد؟ 
با ما در این کلیپ یار باشید 
 
 
با این تفاسیر آیا احداث گاوداری در سال ۹۸ سودآور است؟ در جواب به این سؤال بایستی اظهار داشت که مشکل اصلی دامداران بها مواد اولیه، غذا و داروست . 
 
یک واحد گاوداری باید بتواند بخش متعددی از علوفه مایحتاج را خودش تولید کند در غیر این فیس چنانچه برای تأمین علوفه بیش‌ازحد به بیرون مستمند باشد نمی‌تواند در بازار مقاومت کند چراکه هزینه‌های ایجاد شیر زیاد فراتر از ارزش خرید آن می باشد و به قولی هزینه‌ها با درآمدها هم خوانی ندارد
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 27
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 11 تير 1398ساعت 13:16 توسط علی پور |

به کارگیری از جیره ترکیب (TMR) در تغذیه گاو

 در چهره به کار گیری از چربی مکمل بایستی 1‌درصد کلسیم و 0/3‌درصد فسفر در ماده کم آب جیره غذایی آماده باشد . چربی با کلسیم باند می گردد و درنتیجه امکان دسترسی کلسیم و منیزیم کاهش می یابد . 

پرس پلت

 
به کارگیری 
از جیره ترکیب (TMR) در تغذیه گاو 
• با استفاده از TMR ممکن است گاوهای مسن‌تر،2 پوند شیر اضافی تصحیح گردیده بر اساس 4% چربی TMR و تلیسه‌ها، 4 پوند شیر اضافی در اثر بالا رفتن اندازه مصرف خوراک و به کارگیری باصرفه از آن، تولید کنند . 
 
• جیرهای غذایی ادغام TMR تهیه شده بدون استعمال از مخلوط‌ کن، حاوی ادغام علوفه بوده که کنسانتره بطور منقطع و روزانه در تعدادی وعده 3 تا 4 بار، تغذیه می گردد . جیره غذایی مذکور، ممکن می باشد از حیث بها غذایی تقریبا برابر با TMR تهیه و تنظیم گردیده با مخلوط کن باشد، اما اثر و توجه جیره تنظیم گردیده با ادغام کن را ندارد و استعمال از مواد غذایی به غذا در جیره غذایی را محدود می نماید . 
 
•مخلوط کن TMR سرمایه هزینه گردیده در طی 12 تا 18 ماه را از شیوه ارتقا ایجاد شیر، کاهش هزینه خوراک و بهینه‌سازی دستگاه گوارش حیوان، مستهلک می کند . 
 
•کیفیت TMR با اجزاء مواد غذایی متشکله آن بستگی دارااست . کیفیت علوفه و مقطع بازه نگهداری آن در انبار هم حائز اهمیت دوچندان می‌باشد . 
 
•با فرض آنکه گاو، دوبار در روز با TMR تغذیه شود، گنجایش ترکیب کن بایستی 60 تا 70‌درصد ظرفیتی باشد که دستکم احتیاجات یعنی 2/5فوت‌مکعب TMR بازاء هر گاو را تأمین کند . برهه زمانی اختلاط مواد خوراکی نباید از 3 تا 6 دقیقه تجاوز کند و در دهانه خروجی مخلوط کن می بایست آهن‌ربائی جهت انقطاع کردن فلزات (براده آهن، میخ و غیره)، نصب گردیده باشد . رطوبت سیلاژ باید بطور هفتگی تعیین و تصویب شود . اکثر وقت ها تولید‌کنندگان، مخلوط کن‌هایی دارا‌هستند که دارای کارد بوده و می‌توانند علوفه‌های دارای ساقه بلند را خرد کنند . 
 
•با استعمال از سیستم TMR تک گروهی در گله‌های دارای ساخت بیش از 20000 پوند شیر، ممکن می‌باشد از حیث سادگی تغذیه، آزمایشگاه، انتقال گاو و پتانسیل تولید، مزایایی حاصل شود ولی این شیوه اقتصادی نبوده و تپل شدن بیش از حد گاوها را بدنبال داراست . 
 
•وجود دو مجموعه شیری و یک تیم گاو کم آب برای اغلب گله‌ها معمول است . این فعالیت را براحتی می‌توان در اصطبل‌های بسته انجام بخشید . 
 
•برای جلوگیری از بروز اختلالات گوارشی، تغییرات تراکم مواد مغذی جیره‌های TMR فی مابین دو تیم شیری، نباید از 15‌درصد تجاوز نماید . گاوها در اوایل زمان شیرواری، از خلل ها امتناع از مصرف خوراک (off-feed) رهایی مییابند . در مقایسه با گاوهای اواسط تا اواخر عصر شیرواری با سرعت و سهولت بیشتری دوباره شیر ایجاد می‌نماید . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 27
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 10 تير 1398ساعت 14:11 توسط علی پور |

غذای پلت شده چیست و چه کاربردی دارد

 امروزه پس ازگذشت سال‌ها سال ازورود تکنولوژی غذا آماده (پلت)،شاید هنوز درنقاط گوناگون مرزوبوم شاهد ساخت غذا بصورت دستی باشید البته با وجود همین عدم تدبیر و عدم اطلاع رسانی صحیح وآموزش علمی وناکافی ،دیگر کسی به ارزش پلت و مقام آن در صنعت دام وطیور به دیده تردید نمی نگرد . 

پرس پلت

نیاز به غذا ارزان ، با کیفیت ودرعین اکنون فرموله شده مرغداران ودامداران را برآن می دارااست که با وجود تمام ظن وگمان های بی مورد مبادرت به مصرف کنسانتره پلت کنند و چه بسا بتدریج با خوراکی روبرو می شوندکه علاوه بر تامین احتیا جات دام از اکثری هزینه های بی موردنیز خودداری می کند . 
تکنولوژی پلت کنسانتره ای فرموله شده را ارائه می نماید که ازنظر فیزیکی وعبور ازسوراخهائی که اصطلاحا "دای" نامیده می شود تحت فشار مکانیکی در دستگاه های مجهز ومخصوص، پلت را عرضه میکند . 
به طوریقین حرارت و فشاربخاری که مواد اول آماده گردیده درروند ایجاد پلت ازآن برخوردار می گردند بسیاری ازعوامل ضد مغذی وباکتریها (سالمونلا وایکولای )را نابود می کند و عامل ها بازدارنده پرورش که در مواداولیه ای چون سویا ، گندم ،جو ،تخم پنبه و . . . . . می باشد در دمای فرآوری 90-60درجه سانتی گراد و پایین فشار دیگر توانمند به فعالیت نخواهند بود . 
این دمای بالا در ارتقا قابلیت هضم مواد اولیه مصرفی نیز کمک بالقوه ای میکند به‌این ترتیب که حرارت پلت درژلاتینه شدن مواد نشاسته ای ( کربوهیدراتهای غیرالیافی) تاثیرگذاشته وبه هضم اکثر آن دردستگاه گوارش طیور یا این که شکمبه گاو کمک می نماید . 
به طورکلی پلت کردن که توسط آسیا ب کردن مواد اول و آن‌گاه فشار دادن آن ها بداخل یک دستگا ه ترک دار انجام می گیرد علاوه بر موردها ذکرشده فوق مزایای دیگری را دربردارد . 
این حبه های آماده که درقطرهای مشخص وطولهای منظم ساخته می شوند درمقایسه با خوراکهای آردی خوشخوراک تربوده و درصد بالائی از خوراکهای گاوشیری ،پرواری وطیور را به خویش اختصاص داده اند . 
پلت کردن جیره های با ذرات زیاد ریز غالبا مناسب بوده چراکه ازطرفی موادیکه در فرموله کردن طعام استفاده میگردند درمجاورت هوا به سادگی اکسیده گردیده وکیفیت خوراک را کاهش عر که پلت کردن بازدارنده ازقرارگرفتن آزاد این ذرات ریز وریزمغذی ها (Additive ) در مجاورت بی واسطه هوای آزاد می‌شود واز طرف دیگر بسیاری ازاین ذرات ریز و ریزمغذی هائی که ملزم به به کار گیری ازآنها درجیره می‌باشیم دراثر باد و درمعرض هوای آزاد بهدر رفته و بعبارتی گزیده از فرمول غذائی ودرواقع قسمت گرانتر آن به راحتی پرت می گردد . 
مورد دیگراین واقعیت هست که دام بزرگ در محلهای توزیع خوراک(آخور) اقدام به جداسازی قسمتهای متعدد کنسانتره می کند و عملا در نقطه پايان تغذیه گاوشیر ی درآخور با مخلوطی ناهمگن از علوفه وخوراک آردی مواجه می شویم که ذوق و سلیقه ای ،دام مبادرت به تعیین نموده هست . و درصورت مصرف پلت ،دام به تغذیه مخلوطی همگن وفرموله شده که تمام نیازهای غذائی خودرا برآورده خواهدکرد مجبورخواهد شد . همین زمینه درطیور به همت گله و بالابردن آن وجلوگیری از پرت غذا وکاهش گردوغبار کمک شایانی خواهد کردو بالطبع مشکل ها وبیماریهای ناشی از آن به طور نامحسوس زیر در دست گرفتن درخواهد آمد . 
مسئله دیگر امداد به ذخیره سازی درانرژی تن حیوان هست که مصرف پلت بدلیل صرف زمان کمتر به ذخیره انرژی حیوان کمک کرده واحتیاجات انرژی راکاهش می‌دهد .و ارتقا بزاق حاصل ازمصرف پلت بخصوص دردام بزرگ بدلیل افزایش بیکربنات حاصل از بزاق در دوری از بیماریهایی زیرا اسیدوز موثرمیباشد . 
تغییرات فیزیکی وشیمیائی که مواد اولیه درفرایند ایجاد پلت متوجه آن می‌شوند نهایتا سبب بهبود افزایش وزن گردیده و در سعی وضریب تبدیل غذائی خویش را بطور صریح نمایان می‌کند و خلل ها ناشی از محافظت و اکثری ازبیماریهای معمول را دردام وطیور ازبین خواهد موفقیت . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 25
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 9 تير 1398ساعت 14:24 توسط علی پور |

رشد گوساله یک تجارت سودآو

 رشد 

گوساله یک تجارت سودآور می باشد این تجارت قادر است سودآور خیس و مالامال راندمان خیس باشد، درصورتی که 
آبادی نکته تحت رعایت شود: 
 
 
 
 
انتخاب دام : 
 
برای 
داشتن یک یک تجارت پربازده، خریداری گوساله هایی با کیفیت از 
اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که می بایست ویژگی های تحت را دارا باشد: ♦️ دستکم متوسط وزن آن ها نباید از ۴۰ کیلوگرم تجاوز نماید . 
♦️ از گوساله های دو قلو یا بیمار پرهیز فرمائید . 
♦️ میانگین سن نباید از ۵ روز بخش اعظم باشد . 
♦️ بند ناف بایستی کم آب و پاک باشد . 
♦️ گوساله ها می بایست فعال و شاداب باشند . 
 
آغوز: 
 
 
♦️به منظور حصول شایسته ترین نتیجه، دادن ۴ لیتر آغوز پس از به دنیا آمدن اهمیت زیادی داراست . 
 
 
 
 
رویش 
گاو 
 
 
 
 
وارد 
شدن به بهاربند: 
 
 
 
نکات 
ذیل بایستی دنبال شود: 
 
♦️سلامت گوساله می بایست ارزیابی شود . 
 
 
♦️در هنگام جابجایی گوساله ها، اصلی میباشد که وسیله نقلیه با ورق های مقاوم به تغییرات آب و هوایی 
پوشش دار شده باشد . کف خودرو را پاک و در حدود ۱۰ سانتی متر کاه بریزید . 
 
♦️از اسپری ید در وسیله نقلیه مطمئن شوید . 
 
 
♦️هنگام ورود به اصطبل، به گوساله اها اجازه دهید استراحت کنند 
♦️الکترولیت ها را به تیتر یک طعام برای ۱۲ ساعت پس از میلاد مهیا آورید . 
 
 
 
 
 
 
 
 
میزان گوساله دانی: 
 
 
 
 
 
یک‌سری 
نکته مهم زیر را دنبال کنید: ♦️ ۱٫۵ تا ۲٫۵ متر مربع دور و بر برای هر گوساله مهیا کنید . 
 
♦️در یک جور حداکثر ۱۰ گوساله نگه داری کنید . 
 
♦️حداکثر ۱۰۰ گوساله در هر اصطبل نگه دارید . 
 
♦️ گوساله های تازه را با گوساله های دیرین ادغام نکنید . 
 
 
 
 
 
 
 
جایگاه 
مسقف برای گوساله ها: 
 
 
 
♦️ گوساله ها بایستی در مکان آزاد و کم آب به مقطع دست‌کم ۳ هفته محافظت شوند . 
 
♦️کف می بایست با خاک یا شن پوشیده شود و به منظور زهکشی باید شیب ملایمی در کف وجود داشته باشد . 
 
♦️از کاه یا خاک اره پاک به ضخامت دست‌کم ۲۰ سانتی متر استعمال کنید . 
 
♦️ به منظور خودداری از تکثیر بیماری از ورود پرنده ها به داخل مکان مسقف نگهداری گوساله ها اجتناب فرمائید . 
 
 
♦️در نواحی طعام دادن از عرضه آب پرهیز نمایید 
(به استدلال اینکه گوساله ها آب را به آخورها منتقل کرده و مقدمات پرورش کپک ها را فراهم می کنند) . 
 
 
 
 
 
 
تهویه و زهکشی: 
 
 
 
♦️ در رشد گوساله برای دفع گازها مستمند یک سیستم تهویه مضاعف کارکشته هستیم . 
 
♦️یک سیستم تهویه قابل تنظیم موضوع نیاز است . 
 
♦️ سیستم زهکشی مطلوب به کاهش بیماری های برخواسته از رطوبت یاری می نماید . 
 
 
 
 
 
 
 
زمانبندی 
غذا دادن: 
 
 
 
♦️همه گوساله ها به شیر نیاز دارا‌هستند . 
معمولا ۱۰% وزن بدن 
(یعنی در شرای گوساله ۴۰ کیلوگرم باشد، ۴ لیتر شیر نیاز است) به آن ها شر داده می شود . 
 
♦️از جایگزین شیر استفاده کنید و مطابق با پیشنهاد های روی بسته بندی آن را ادغام نمائید . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 26
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 6 تير 1398ساعت 11:56 توسط علی پور |

گاو و گوساله طعام

 طعام 

گاو و گوساله طعام 
گاو و گوساله : 
1- یونجه : شایسته ترین ومقوی ترین وخوشخوراکترین علوفه گاووگوساله هست . 
 
2- کلش گندم یا جو : روزی یکبارباعث می‌گردد که حیوان بخش اعظم نشخوارکند . 
 
3- برای صرفه اقتصادی به دلیل گران بودن قیمت یونجه میتوان یک روزیونجه بخشید ویک روز کلش . 
 
4- بهتراست درتغذیه گاو وگوساله ازمواد وخوراکی ها وپس ماندهای صیفی جات ومیوه جات استعمال نشود به استدلال مزه داربودن این ضایعات سبب میشود که حیوان طعام وعلوفه کلیدی خودرا به راحتی نخورد وخوراکزده شود . 
 
5-آردجو : بهترین ومقوی ترین خوراک می باشد که می بایست با کاه وعلوفه های دیگر ادغام شود وهر میزان باشد ایرادی ندارد . 
 
6- سویا : هم مقوی و بازدهی خیر و خوبی داراست که باید نسبتاً روزی نیم تایک کیلو باطن طعام مخلوط شود . 
 
7- آرد ذرت : هم نیم کیلوتا یک کیلو برای هرگوساله درترکیب خوراک خوب می‌باشد . 
 
8- نان کم آب : نان خشک بسیارخوب و بازدهی بالایی داراست دردوران چاقی وپروار به هرگوساله حدود 2 الی 4 کیلو داخل علوفه ادغام میگردد اما این مقداربایدازروزی 100 گرم استارت شود تا به این میزان برسد و حیوان عادت کند . باید توجه داشت که داخل نان خشکهای خریداری شده کپک ، ضایعات ، شیشه و قاشق وغیره نباشد که باعث اذیت و دربعضی موارد تلف شدن حیوان شود . 
 
9- خوراکدهی باید طوری تنظیم شود که ازچند ساعت قبلی ازدادن غذا ، خوراک گوساله هاتمام گردیده باشد وآخورخالی خالی باشد تا گاو وگوساله ها با اشتهای بهتری خوراک بخورند وخوراکزده نشوند . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 28
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 5 تير 1398ساعت 12:22 توسط علی پور |

گوسفند کردستان

 گوسفند 

نژاد کردستان Kurdistan 
sheep گوسفند نژاد کردستان مختص غرب مرز و بوم می باشد . این نژاد در شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و … پرورانده می شود . که به این جور از گوسفندان کردی گوسفند کردستان کوهستانی گفته می‌گردد . 
 
و به علت سفر این نژاد نوعی دیگر از نژاد کردی در شمال خراسان در شهرهای بجنورد و شیروان دور از هم میباشند . که این نوع گوسفند نژاد کردی دشتی می‌گویند . 
 
گوسفند کردستان نژادی گوشتی می‌باشد و علاوه بر پرگوشت بودن چربی و دنبه پاره ای هم دارد، به همین علت نرخ گوسفند کردستان نسبت به بقیه نژادها گران‌تر می باشد . 
 
گوسفند کردستان جز مقاوم‌ترین نژادها در برابر بیماری‌ها می‌باشند . 
 
مشخصات 
ظاهری گوسفند نژاد کردستان: گوسفند 
کردی کوهستانی: این مدل گوسفندان دارنده جثه متوسط و بدنی کشیده هستند، و چون دارای دست و پاهای بلند و قوی می باشند میتوانند در مراتع به چرا بپردازند . و رنگ سپید شکری می باشند . 
 
گوسفند 
کردی دشتی: گوسفندان این دسته نژاد به رنگ نخدی هستند و نسبت به نژاد کوهستانی ضعیف‌تر البته در استعداد تولید گوشت توانایی بالاتری دارند . 
 
ساخت 
مثل گوسفند نژاد کردستان: حالت 
و ویژگی‌های این نژاد به طور میانگین به صورت ذیل است: 
وزن بره گوسفند کردی 4 .6 کیلوگرم می‌باشد . 
وزن شیرگیری گوسفند کردی 20 کیلوگرم هست . 
وزن پشم گوسفند کردی 2 کیلوگرم می باشد . 
دوقلوزایی در نژاد گوسفند کوهستان 10% میباشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 20
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 4 تير 1398ساعت 19:34 توسط علی پور |

انواع نژاد گوسفند

 گوسفند 

طالشی: نژادی میباشد با گرایش تولید گوشت . ریزجثه و با دنبه کوچک .رنگ تن نخودی تا سفی یا این که منتخب از سر و رخ و انتهای دست و پاها دارنده لکه های قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره، بندرت رنگ سیاه نیز دیده می شود . 
متوسط وزن: قوچ 5/47 کیلوگرم و میش 6/43 کیلوگرم 12 . 
گوسفند عربی: نژادی هست گوشتی، رنگ همگانی بدن سپید شکری، با تنوع نخودی، قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره . متوسط وزن قوچ 46/61 کیلوگرم و میش 85/38 کیلوگرم . 
13 . 
گوسفند فراهانی: نژادی 
هست پشمی – گوشتی، رنگ تن سپید متمایل به نخودی با لکه های سیاه رنگ دور چشم، گوشها، پوزه و مفاصل دست و پا متوسط وزن: قوچ 02/51 کیلوگرم و میش 96/39 کیلوگرم 14 . 
گوسفند فشندی: نژادی است گوشتی – شیری با جثه تقریبا گران قدر . رنگ تن در بدو ساخت قهوه ای شفاف تا قهوه ای تیره و در بالغین از کرم،کهربایی روشن و قهوه ای روشن تا قهوه وعظ میکرد ی تیره متغیر می باشد . 
متوسط وزن: قوچ 77 کیلوگرم و میش 42 کیلوگرم 15_گوسفند 
قره گل سرخسی: نژادی هست پوستی – گوشتی،رنگ بدن در بدو ولادت سیاه و در بلوغ به رنگ خاکستری تغییر‌و تحول می یابد . 
میانگین وزن: قوچ 5/72 کیلوگرم و میش 5/52 کیلوگرم 16- 
گوسفند قزل: نژادی 
است گوشتی – شیری رنگ همگانی بدن قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره با تنوع رنگ قرمز، میانگین وزن: قوچ 6/81 و میش 6/53 کیلوگرم 17 .
گوسفند قشقایی: نژادی است گوشتی ،در بدو ساخت کاملاً قهوه ای و پس از 6 ماهگی به رنگ شکری تبدیل می گردد . اما رنگ سر وصورت جلوی سینه، زیر شکم، دست و پا به رنگ قهوه ای باقی می ماند . رنگ همگانی بدن، دام بالغ سپید بور، بور قرمز، ابلق سیاه و سفید ابلق بور می باشد . 
متوسط وزن: قوچ 69کیلوگرم و میش 52 کیلوگرم 18 . 
گوسفند کبوده شیراز: نژادی 
می باشد پوستی- گوشتی رنگ بدن خاکستری تا سپید و تنوع رنگهای قهوه ای، سیاه، خاکستری و بور مشاهده می شود میانگین وزن: قوچ 62 کیلوگرم و میش 5/49 کیلوگرم 19 . 
گوسفند کردی: نژادی میباشد گوشتی، رنگ همگانی تن سفید نخودی با تنوع رنگ خرمایی روشن تا تیره وسیاه در قسمت های سر و صورت، گردن و گوش، مشاهده می شود . 
متوسط وزن: قوچ 5/65 کیلوگرم و میش 35/38 کیلوگرم 20 . 
گوسفند کرمانی: نژادی 
می‌باشد پشمی- گوشتی، رنگ بدن سپید متمایل به نخودی، میانگین وزن: قوچ 63 کیلوگرم و میش 51 کیلوگرم 21 . 
گوسفند کلکوهی: نژادی میباشد گوشتی، رنگ عمومی تن سپید متمایل به کرم و رنگ سر و فیس خرمایی، سیاه، و بور . 
میانگین وزن: قوچ 6/75 کیلوگرم و میش 7/43کیلوگرم 22 . 
گوسفند لری: نژادی می باشد گوشتی، رنگ عمومی بدن سپید متمایل به کرم و رنگ رمز و صورت خرمایی، سیاه و بور . 
متوسط وزن: قوچ 6/75 کیلوگرم و میش 5/55 کیلوگرم 23 . 
گوسفند لری بختیاری: نژادی هست گوشتی، رنگ عمومی بدن متأثر از رنگ تولد، دارای تنوع سفید، خاکستری شفاف تا تیره، ابلق( سفید، خاکستری تیره و روشن) و چهارگل( مخلوطی از رنگها ) مشاهده می شود . 
متوسط وزن:قوچ 2/104 کیلوگرم و میش 63/58 کیلوگرم 24 .گوسفند 
ماکویی: نژادی 
می باشد پشمی – گوشتی رنگ بدن سفید، گوشها، پوزه و انتهای چهارقلم دست و پا، به دور دیده دارای لکه های منحصر سیاه، متوسط وزن: قوچ 49 کیلوگرم ومیش 5/38 کیلوگرم 25 . 
گوسفند مغانی: نژادی هست گوشتی – شیری، رنگ بره در بدو میلاد قهوه ای و در برهه زمانی بلوغ به رنگ شکری یا این که نخودی تبدیل می شود . 
میانگین وزن: قوچ 76 کیلوگرم و میش 6/62 کیلوگرم 26 . 
گوسفند نائینی: نژادی میباشد پشمی – گوشتی رنگ تن سپید یکپارچه با لکه های سیاه دور چشم، پوزه، انتهای گوش و مفاصل دست و پا . 
میانگین وزن قوچ 42کیلوگرم و میش 35 کیلوگرم 27 . 
گوسفند مهربان: نژادی است گوشتی با گرایش ایجاد شیر، رنگ موفق همگانی بدن دام قهوه ای، طیف های شفاف تا تیره و سیاه هم مشاهده می شود . 
متوسط وزن: قوچ 76 کیلوگرم و میش 6/62 کیلوگرم نژادهای 
گاو ایرانی 1 . 
گاو تالشی: نژادی میباشد شیری – گوشتی ، جثه بزرگ، رنگ چیره سیاه و قرمز آجری که به رنگهای زرد، سفید آهویی نیز دیده می شود . میانگین ایجاد شیر در یک زمان شیردهی 645 کیلوگرم با 5 درصد چربی . 
2 . 
گاو دشتیاری: نژادی است شیری –گوشتی جثه بزرگ، رنگ چیره قهوه ای سوخته که به رنگهای سیاه، حنایی، و طوسی و ابلق هم چشم می شد میانگین ایجاد شیر در یک زمان شیردهی 963 کیلوگرم . 
3 . 
گاو سرابی: نژادی می‌باشد شیری – گوشتی، جثه بزرگ، رنگ بدن متنوع از زرد، روشن تا قهوه ای سوخته محیط دیده سپید تا قهوه ای، میانگین ایجاد شیر در یک عصر شیردهی 1477 کیلوگرم با77/4 درصد چربی . 
4 . گاو سیستانی: نژادی می‌باشد گوشتی، جثه بزرگ، رنگ غالب، سیاه و به رنگهای ابلق( سیاه و سفید) هم چشم می شود . میانگین ساخت شیر در یک زمان شیردهی 143 کیلوگرم، متوسط افزایش وزن تن روزانه 34/11 کیلوگرم با ضریب تبدیل غذا به وزن زنده8 به 1 . 
5 . 
گاو گلپایگانی: نژادی 
هست شیری – گوشتی جثه متوسط، رنگ پیروز قرمز، حنایی میانگین ساخت شیر در یک دوره شیردهی 580 کیلوگرم با 72/4 درصد چربی 6 . 
گاو نجدی: نژادی می باشد شیری – گوشتی، جثه متوسط، رنگ غالب قرمز، حنایی،میانگین ساخت شیر در یک زمان شیردهی 580 کیلوگرم با 72/4 درصد چربی . 
نژادهای 
گاومیش ایرانی 1 . 
گاومیش خوزستانی: نژادی می باشد شیری جثه تقریبا بزرگ، رنگ سیاه، متوسط ساخت شیر در یک زمان شیردهی 1600 کیلوگرم با 41/6 درصد چربی . 
2 . 
گاومیش آذربابجانی: نژادی هست شیری، جثه نسبتاً بزرگ، رنگ سیاه، قهوه ای تیره و واضح متوط تولید شیر در یک عصر شیردهی 1400 کیلوگرم با 8/6 درصد چربی . 
3 .گاومیش 
گیلانی: نژادی میباشد شیری، جثه متوسط، رنگ سیاه و قهوه ای تیره، متوسط، ساخت شیر در یک عصر شیردهی 1300 کیلوگرم با 56/5 درصد چربی . 
5 . 
گاومیش مازندرانی: نژادی میباشد شیری، جثه تقریبا بزرگ، رنگ موفق سیاه، تولیدشیر در یک زمان شیردهی 1400 کیلوگرم با 3/7 درصد چربی . 

 

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 9
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 3 تير 1398ساعت 13:58 توسط علی پور |

خوبی ها و عیب های پرورش گوسفند

 خوبی 

ها و عیب های پرورش گوسفند احتمال دارد بتوان یک عدد از کهن ترین حیواناتی که بشر اهلی کرده است ، را گوسفند دانست .جمع ای معتقدند ، قوم آریایی جزء او‌لین کسانی بودند که توانستند گوسفند را اهلی نمایند و عده ای هم چینیان را او‌لین خویشان می دانند . گوسفندها بضاعت و توان زندگی در بخش اعظم نقاط آب و هوایی را دارا می باشند . امروزه نژاد های فراوان متنوعی از این حیوان در سرتاسر دنیا وجود داراست . 
 
در محافل علمی این عقیده مطرح هست که گوسفندانی که امروز مشاهده می کنیم ، به عبارتی نوادگان گوسفندان وحشی ای هستند که هنوز نیز در آسیا و اروپا آزادانه روی کوه ها معاش می کنند . صحیح است که امروزه بیش از 200 نوع گوسفند شناسایی گردیده اند ، اما صرفا 20 جور از آنان برای رشد دارای فایده می‌باشند و صرفه اقتصادی برای رویش دهنده خود دارند . 
بعضی 
از نژاد های گوسفندان • 
نژاد داری پشم قابل انعطاف و نازک این نژاد را تنها برای مصرف پشم آن رشد می دهند و این بضاعت و توان را دارااست که بتواند در مراتع بینوا و مراتعی که دارای علف مطلوب نیستند ، هم به راحتی غذای موضوع نیاز خویش را پیدا نماید . این گونه گوسفند در هر وضع حمل معمولا ، فقط یک عدد بره به جهان می آورد . 
• 
گوسفند داری پشم خشن و کلفت معمولا از پشم این گوسفندان ، قالی می بافند . این گوسفندان می توانند به راحتی چاق شوند ، به همین ادله عمده دامداران این نژاد را برای فایده مندی از گوشتش پرورش می دهند . 
تغذیه 
در گوسفندان دامداران برای آنکه بتوانند در کار خود پیروز شوند ، می بایست راجع به تغذیه دام ها و نیاز های آنها ، اطلاعات کافی و جامعی داشته باشند . یک عدد از بی نیاز ترین منابعی که بتوان برای چرای گوسفندان از آن به کار گیری کرد ، چراگاه (مرتع) می باشد . 
در‌صورتی‌که محدوده ای که برای چرا دام ها در اختیار دامدار میباشد ، شامل مساحت والا و متعددی می شود ، بهتر است آن را به چندین بخش تقسیم کند و نگذارد گوسفندان علف های زیاد کوتاه را بچرند ، چون زمانی ریشه علف از فی مابین رود و بی نقص قطع شود ، اذن پرورش دوباره از علوفه گرفته خواهد شد . پس این تقسیم زمین ، به دامدار امداد می کند که بتواند نوبتی از چراگاه های مطلوب استفاده کند و اجازه پرورش علوفه را به نصیب های دیگر زمین بدهد . در صورتیکه به هر علتی چراگاه های جانور دارای میزان یه خرده علوفه بوئ ، دامدار می تواند برای تامین غذای دام به او علف خشک هم بدهد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 9
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 2 تير 1398ساعت 13:03 توسط علی پور |

آشنایی با بز سانن و آلپاین

 

 
آشنایی 
با بز سانن و آلپاین منزل 
› وب لاگ › آشنایی با بز سانن و آلپاین ارسال 
در ۸ شهریور, ۱۳۹۶ بوسیله admin — بدون بینش ↓ 
بزسانن به تولید شیر دارای شهرت می‌باشد و شاید به نترسی بتوان اظهار‌ بهترین نژاد شیری بز در دنیاست . دوره شیردهی آن ۲۹۰ تا ۳۰۵ روز می‌باشد و روزمره میان ۳ تا ۸ لیتر شیر می دهد و متوسط تولید شیر بزهای آلپاین در ۳۰۵ روز بیش از ۶۰۰ تا ۷۰۰ لیتر شیر می باشد . 
 
آشنایی 
با بز سانن زیستگاه حساس بز سانن در کوههای مرز و بوم سوئیس در روستایی بنام سانن بوده و این نژاد از این نقطه به سراسر جهان منتقل شده می باشد . بز سانن دارای موهای کوتاه سفید و گهگاه خاکستری می باشد . میانگین وزن بزهای ماده این نژاد حدود ۶۱ کیلوگرم و وزن نرها تا ۷۵ کیلوگرم می برسد . ارتفاع قد در بزهای ماده تا ۷۶ سانتیمتر و در نرها به ۸۱ سانتیمتر می برسد . نرها شاخدار و ماده ها ممکن است دارنده شاخ کوتاه و یا این که بی شاخ باشند . 
 
بز سانن به ساخت شیر مشهور می‌باشد و احتمالا به جرئت بتوان اعلام کرد شایسته ترین نژاد شیری بز در دنیاست . دوره شیردهی آن ۲۹۰ تا ۳۰۵ روز است و روزانه میان ۳ تا ۸ لیتر شیر می دهد . متوسط چربی شیر این نژاد ۳/۶ درصد، پروتئین شیر ۳/۲ درصد و مواد جامد شیر ۱۲/۸ درصد می باشد . دوقلوزایی در بز سانن خالص موضوعی معمولی میباشد . برخی منابع درصد دوقلوزایی بزهای ماده را در این نژاد از ۴۵ تا ۸۰ درصد گزارش کرده اند . این درحالی هست که مورد ها زایش سه یا این که چهار قلو هم در این نژاد دوچندان گزارش شده میباشد . 
 
یکسری 
قلو زائی در بزهای سانن امری عادی محسوب می شود 
سوابق ورود بز سانن اصیل به کشور ایران به بیش از ۵۰ سال گذشته و به سال ۱۳۴۳ بر می گردد . ورود بز سانن درایران با انگیزه آمیخته گری این نژاد با بزهای ساکن و ساخت یک نژاد شیری انجام شد که بنا به دلایلی این طرح چندان موفقیت نداشت و به اهداف اول خود نایل نشد . البته در سال های اخیر و با مشارکت بخش سری و صدور مجوز وزارت مجاهدت کشاورزی، ورود بزهای خالص نژاد سانن از فرانسه به جمهوری اسلامی ایران ابتدا گردیده و در نقاط گوناگون مرزو بوم گله های زیادی بر شالوده رشد بز سانن صورت گرفته می باشد . 
 
شناخت 
با بز آلپاین زیستگاه با اهمیت بز آلپاین کوهستان های آلپ فرانسه و سوئیس میباشد . این بز به رنگ های قهوه ای، خاکستری تیره و یا این که ابلق مشاهده می شود . برخلاف بزهای ساکن ایران، بزهای نر و ماده آلپاین معمولا دارنده موهای کوتاهی می‌باشند و غالبا دارای رشته هایی از مو بلند با رنگی متمایز از بقیه نصیب های تن در امتداد ستون فقرات خویش هستند . وزن بزهای ماده به طور میانگین ۶۳ کیلو و وزن بزهای نر ۷۸ کیلوگرم هست و بلندی قامت بزهای ماده و نر نیز به ترتیب ۷۷ و ۸۵ سانتی متر می باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 8
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 1 تير 1398ساعت 16:42 توسط علی پور |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد