ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
ماکیان البرز

ماکیان البرز

ماکیان البرز

رویه حل ویژه فرایند کلستروم

 رویه 

حل ویژه فرایند کلستروم سازی 3 تا 4 هفته پیشین از وضع حمل و با تجمع هورمون ها، عامل ها رشد (IGF-I و IGF-II) و تغییر و تحول صورت کارداران پرورش (TGF-β1 و TGF-β2) آغاز می شود که سلول های ترشحی پستان را فعال می نماید . 
به استدلال این کهکلستروم، پادتن ها را به گوساله منتقل می کند، گاوداران می توانند 60 تا 30 روز پیشین از زایمان با واکسیناسیون گاو مقابل پاتوژن های مضاعف رایجی که در فارم پیدا می شوند کلسترومی مناسب پباده سازی نمایند . به این ترتیب، گوساله نوزاد از محافظتی گزینشی در برابر پاتوژن های موجود در محیط فارم برخوردار می شود . 
ثابت شده هست که کلستروم به دست آمده از گاوهای واکسینه، قابلیت کشتن باکتری ها و ویروس های مهاجم را دارد، تجدید بنا بافت را تحریک می کند (به خصوص پوشش روده)، با اشکال آلرژن ها پیکار می نماید و ارگانیسم های ایجاد کننده توکسین را خنثی می کند . همچنین نشان داده شده می‌باشد که کلستروم در پیکار با اسهال دشوار هم فراوان کار کشته فعالیت می نماید . بر مبنا پژوهشی که سیستم چک تندرست حیوانات ملی در سال 2007 انجام داده است، تقریبا 19 درصد از گوساله های شیرده در ایالات متحده در انتقال غیرفعال با باخت مواجه گردیده اند . 
 
انجام 
به موقع کارها هنگامی که مورد تغذیه گوساله های نوزاد با کلستروم به میان می آید، مسئله سرعت دوچندان لازم می شود و دلایل آن نیز متفاوت میباشد . نخستین این که ترکیب کلستروم موجب تغییر تحول جفت می شود . دوم این که گوساله های نوزاد آنزیم هایی را که بتوانند ترکیبات فعال کلستروم را بشکنند ندارند و این آنزیم ها ابعاد صورت می گیرند . سوم این که می بایست از فرصتی استفاده موفقیت که از روش پدیده "روده باز" (open gut) به وجود آمده است؛ در این پدیده نصیب بالایی دوازدهه برای جذب مستقیم محتویات کلستروم در جریان خون گوساله گشوده باقی می ماند (یادآور می شویم که پاتوژن ها می توانند وارد روده باز شوند) . 
 
ملاحظات 
اضافی تغذیه صحیح گاوها در شیردهی دیرتر و خشک شدن شیر می تواند به چهره مثبت بر کیفیت و کمیت کلستروم تاثیر بگذارد . مایکوتوکسین ها که هم در دانه ها و هم علوفه یافت می شوند می توانند همت ایمنی و کبد را مختل نمایند . در سود پیشنهاد می شود که رئیس سرسختانه در برابر خطر مایکوتوکسین ها داشته باشید . 
عواملی که موجب اسهال می شوند در محیط معاش گاو وجود دارند . بهبود در وضعیت بهداشت محفظه و کاهش عامل ها استرس زا (به عنوان نمونه جنجال بیش از اندازه، تغییر و تحول رژیم غذایی معمول، استرس گرمایی و . . .) در کنار مدیریت درست کلستروم می تواند تندرست گوساله را تضمین نماید . 
 
فیض 
گیری همه گوساله هایی که در فارم متولد می شوند شانسی برای محافظت یا افزایش تعداد گله، بهبود ژنتیکی گله و بهبود درآمدهای اقتصادی به اکانت می آیند . حمله پاتوژن ها می تواند هزینه های اضافی به توشه آورد و مشکل ها سلامتی و کارایی ضعیف را به دنبال داشته باشد . کیفیت عالی کلستروم می تواند به گاوداران این امکان را دهد تا به درآمدی موفق دست یابند . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 13
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 30 خرداد 1398ساعت 13:39 توسط علی پور |

رویش بز از نژاد سانن و آلپاين در روستای آزادمون محمودآباد

 رویش 

بز از نژاد سانن و آلپاين در روستای آزادمون محمودآباد 
 
 
رئیس مجاهدت کشاورزی شهرستان محمودآباد از رویش بزهای نژاد سانن و آلپاین در روستای آزادمون این شهرستان خبر بخشید . 
 
بهرام مهدوی در مصاحبه با خبر نگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران، اظهار داشت: اولی واحد پرورش نژاد بزهای سانن و آلپاین مازندران در روستای آزادمون شهرستان محمودآباد قرار دارد . 
وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از بخش های مختلف این واحد افزود: این واحد رویش بز دارنده 280 راس دام بوده که از این تعداد 14 راس بز نر،30 راس بزغاله و مابقی مولد می باشند . 
 
مهدوی با بیان این‌که این دو نژاد روزمره 2 الی 5 لیتر در عصر شیرواری250 تا 350 روز در سال شیر ساخت می نمایند گفت: این بزها امکان دوقلوزایی داشته و از نژادی درشت می باشند . 
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محموداباد با اشاره به این که قیمت غذایی شیر بز را می بضاعت با شیر مامان مقایسه کرد افزود: این شیر نسبت به شیر گاو، مواد حساسیت زایی مضاعف کمتری داشته و کاهش دهنده کلسترول خون می باشد . 
 
وی 
،یکی از مزایای رشد بز را اقتصادی بودن آن دانست و افزود: شرکت های معتبر لبنی شیر ایجاد بزهای فوق را به ازای هر کیلوگرم سه هزار تا سه هزار و 500 تومان خریداری می کنند پرورش بز هنوز هم بخش زیادی از اقتصاد قلعه ثروت با پنج دهستان و ۱۹۲ روستایش را به دوش می کشد . روستائیانی که با وجود سختی های فراوان، امید دارا‌هستند و چشمشان به اسمان است بلکه باران نوید روزهای بهتری را برایشان به ارمغان بیاورد . ۱۲۶ روستای دیگر که تحمل دیدن این روز ها را نداشتند عطای ماندن را به لقایش دادند و مسافرت کردند و اکنون قلعه ثروت ما‌نده و حدود نیمی از روستاهای تخلیه گردیده . 
 
ساکنان محلی می گویند سال آبی رنگ جاری یک قطره باران نیز نیامده و همین مراتع را به شدت ضعیف کرده می‌باشد . دامداری با چالشی گرانقدر مواجه شده می‌باشد و حال مسئولان می گویند بایستی تغییری حیاتی در راه دامداری ناحیه به وجود بیاید در غیر این فیس تا یک سری سال دیگر هیچ مرتعی باقی نخواهد ماند که دامها از آن تغذیه نمایند . باید تعادل در دام و مرتع در لحاظ گرفته شود . تغییر فایده برداری از دامداری به دامپروری و کاهش فشار بر منابع طبیعی شهرستان از دیگر هدف ها طرحی بود که در ادامه به اجرا درآمد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 12
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 29 خرداد 1398ساعت 17:31 توسط علی پور |

پلت چه است و کاربرد آن کجاست ؟

 پلت 

چه است و کاربرد آن کجاست ؟ امروزه پس ازگذشت سال‌ها سال ازورود تکنولوژی طعام مهیا (پلت)،شاید هنوز درنقاط متعدد مملکت شاهد ساخت غذا بصورت دستی باشید البته با وجود همین عدم دور اندیشی و عدم اطلاع رسانی صحیح وآموزش علمی وناکافی ،دیگر کسی به قیمت پلت و جایگاه آن در صنعت دام وطیور به چشم شک وتردید نمی نگرد . 
نیاز به خوراک ارزان ، با کیفیت ودرعین هم اکنون فرموله گردیده مرغداران ودامداران را برآن می دارد که با وجود تمام ظن وگمان های بی زمینه اقدام به مصرف کنسانتره پلت کنند و چه بسا بتدریج با خوراکی روبرو می شوندکه علاوه بر تامین احتیا جات دام از بخش اعظمی هزینه های بی موردنیز خودداری می کند . 
تکنولوژی پلت کنسانتره ای فرموله گردیده را ارائه می کند که ازنظر فیزیکی وعبور ازسوراخهائی که اصطلاحا "دای" نامیده می شود ذیل فشار مکانیکی در دستگاه های مجهز ومخصوص، پلت را عرضه می کند . 
به طوریقین حرارت و فشاربخاری که مواد اول مهیا شده درروند ایجاد پلت ازآن برخوردار میگردند بسیاری ازعوامل ضد مغذی وباکتریها (سالمونلا وایکولای )را نابود میکند و عوامل بازدارنده پرورش که در مواداولیه ای زیرا سویا ، گندم ،جو ،تخم پنبه و . . . . . می باشد در دمای فرآوری 90-60درجه سانتی گراد و زیر فشار دیگر توانا به عمل نخواهند بود . 
این دمای بالا در ارتقاء امکان هضم مواد نخستین مصرفی هم امداد بالقوه ای می نماید به این ترتیب که حرارت پلت درژلاتینه شدن مواد نشاسته ای ( کربوهیدراتهای غیرالیافی) تاثیرگذاشته وبه هضم بیشتر آن دردستگاه گوارش طیور یا شکمبه گاو کمک میکند . 
به طورکلی پلت کردن که توسط آسیا ب کردن مواد اولیه و آنگاه فشردن آن‌ها بداخل یک دستگا ه ترک دار انجام می‌گیرد علاوه بر موارد ذکرشده فوق مزایای دیگری را دربردارد . 
این حبه های فراهم که درقطرهای مشخص وطولهای منظم ساخته می‌شوند درمقایسه با خوراکهای آردی خوشخوراک تربوده و درصد بالائی از خوراکهای گاوشیری ،پرواری وطیور را به خود اختصاص داده اند . 
پلت کردن جیره های با ذرات فراوان ریز غالبا مطلوب بوده چراکه ازطرفی موادیکه در فرموله کردن غذا به کارگیری می‌شوند درمجاورت هوا به سادگی اکسیده گردیده وکیفیت طعام را کاهش ارائه میکنند که پلت کردن بازدارنده ازقرارگرفتن آزاد این ذرات ریز وریزمغذی ها (Additive ) در مجاورت مستقیم هوای آزاد می شود واز طرف دیگر بخش اعظمی ازاین ذرات ریز و ریزمغذی هائی که ملزم به به کار گیری ازآنها درجیره می باشیم دراثر باد و درمعرض هوای آزاد بهدر رفته و بعبارتی گزیده از فرمول غذائی ودرواقع قسمت گرانتر آن به راحتی پرت می شود . 
زمینه دیگراین واقعیت است که دام والا در محلهای توزیع خوراک(آخور) اقدام به جداسازی قسمتهای گوناگون کنسانتره می‌کند و عملا در نقطه پایان تغذیه گاوشیر ی درآخور با مخلوطی ناهمگن از علوفه وخوراک آردی مواجه می شویم که ذوق و سلیقه ای ،دام مبادرت به انتخاب نموده هست . و درصورت مصرف پلت ،دام به تغذیه مخلوطی همگن وفرموله شده که تمام نیازهای غذائی خودرا برآورده خواهدکرد مجبورخواهد شد . همین قضیه درطیور به کارایی گله و بالابردن آن وجلوگیری از پرت غذا وکاهش گردوغبار یاری شایانی خواهد کردو بالطبع مشکل‌ها وبیماریهای ناشی از آن به طور نامحسوس ذیل در دست گرفتن درخواهد آمد . 
زمینه دیگر کمک به ذخیره سازی درانرژی تن حیوان میباشد که مصرف پلت بدلیل صرف مدت کمتر به ذخیره انرژی حیوان یاری کرده واحتیاجات انرژی راکاهش می دهد .و ارتقاء بزاق حاصل ازمصرف پلت بخصوص دردام گران قدر بدلیل ارتقاء بیکربنات حاصل از بزاق در پرهیز از بیماریهایی چون اسیدوز موثرمیباشد . 
تغییرات فیزیکی وشیمیائی که مواد اول درفرایند ساخت پلت متوجه آن میگردند نهایتا سبب ساز بهبود افزایش وزن شده و در تلاش وضریب تبدیل غذائی خود را بطور آشکار نمایان مینماید و مشکل ها ناشی از حفظ و اکثری ازبیماریهای معمول را دردام وطیور ازبین خواهد پیروزی . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 11
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 28 خرداد 1398ساعت 13:00 توسط علی پور |

کنسانتره گوسفند داشتی

 کنسانتره گوسفند داشتی (Sheep concentrate) کنسانتره گوسفند یک کنسانتره پروتئینی فرموله شده هست که با برد بزرگی در کامل شدن گوشت گوسفند و همینطور پرورش گوساله های لبنی مسئله به کارگیری قرار می گیرد . Concentrate Fattening گوسفند مقدار تبدیل و تغذیه خوراک را بهبود می بخشد . 

پرس پلت

 
راهنمایی 
های تغذیه برای تراز تکمیل گوسفند: 
بعد از آن از 10 روز در رژیم غذایی استارت به تغییر‌و تحول رژیم غذایی خود کنید . 
مواد روغنی را با غربال 12 میلیمتر برای اطمینان از مصرف کافی و ترکیب کردن تهیه فرمایید . 
Lucerne شایسته ترین نتایج را به تیتر یک فیض تضمین می کند منبع صیفی جات و غلات در جیره های گوشت گوسفند . 
 
ذرت می تواند به طور بدون نقص یا این که به طور جزئی جایگزین جو و یا خرد گردیده باشد، البته گندم و جو می بایست بخشی از 20 درصد باشد . گوسفند به تیتر جزو دانه در بهترین وضعیت خود در طعام ذرت فعالیت می کند . 
رژیم های بیش از حد خشک یا این که گرد و خاک معمولا مصرف را محدود می کنند . جایگزینی 40 کیلوگرم دانه با 40 کیلوگرم (یک کیسه) ملاس شیر ملاقات می شود که در جیره های ذکر گردیده ذکر شده می باشد . 
این طعام دربرگیرنده نمکهای آنیونی برای خودداری از سنگهای مثانه هست . درصورتی که دوره تغذیه بیش از دو ماه باشد، 0 .5٪ آمونیوم کلرید مازاد را می توانایی به رژیم اضافه کرد . 
این طعام حاوی دارو برای جلوگیری از اسیدوز و ارتقا میزان تبدیل و تغذیه غذا می‌باشد . 
تغذیه گوسفند دارنده پروتئین و انرژی متعادل برای رشد بی روح می‌باشند و برای اشاعه مصرف زودرس بسیار موثر میباشند . سطح بالای فیبر قابل هضم برای یک دستگاه گوارش استوار گنجانده شده هست . 
 
طعام 
بی نقص برای بره از بازه زمانی به دنیاآمدن تا پایان؛ فارغ از نیاز به خرید، موجودی یا این که اضافه کردن تکمیل کننده های دیگر به رژیم غذایی 
تامین انرژی با کیفیت بالا، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین حتمی برای رشد / تکمیل بره برای دستیابی به مقادیر پرسرعت و کارآمد می‌باشد . 
 
سطح ها 
پروتئین متفاوتی برای مخلوط پروتئین در رژیم غذایی با نیازهای مواد مغذی 
منابع 
فیبر زیاد قابل هضم برای انرژی و برای اطمینان از کارایی بی نقص شکمبه 
آمونیوم 
کلرید که نشان داده شده است به کاهش احتمال کالری های ادراری در گوسفندان مرد امداد می کند 
نسبت 
کلسیم به فسفر 2: 1 به دفع ادرار در گوسفندان مرد کمک می کند 
نمک 
برای تشویق مصرف آب که ممکن میباشد به خودداری از تخلیه ادرار کمک کند 
سوای 
طولانی تر شدن مس برای کاهش خطر سمیت مس در گوسفندان 
مولیبدن 
اضافه گردیده برای یاری به متصل کردن مایع اضافی به طور ارگانیک در خوراک 
 
 
 
 
کنسانتره گوسفند داشتی 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 15
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 27 خرداد 1398ساعت 14:33 توسط علی پور |

فواصل مشخص و معلوم قوام کود گاوها

 به دفعات مکرر، باسکول طعام ریز را از لحاظ درستی توزین، یکنواختی ادغام کردن در دست گرفتن فرمایید و از طرز نمونه گیری و غربال کردن مخلوط خورک با باکس جداسازی الیاف، مقدار ذرات و یکنواختی جیره را در اختیار گرفتن کنید . 

پرس پلت

 
- به فواصل مشخص و معلوم قوام کود گاوها را چک و معین نمایید . معهذا خوب تر است یک راهبرد برای محاسبه نمره کود گاوها تنظیم کرده و کارکنان خود را یاد دادن داده تا خودشان آن را انجام دهند . 
 
هزینه غذا را می بضاعت و توان از شیوه تغذیه درست خیس گاوها در اختیار گرفتن کرد . در دوره مشخص، براساس تغییرات تعداد گاو در گروه های متفاوت می بضاعت جدول میزان تغذیه گاوها را تصحیح کرد . بنابراین با اصلاح صحیح جیره، براساس تعداد گاوها می بضاعت و توان مقدار ضایعات و طعام اضافی را کاهش بخشید . 
 
به طعام مازاد دقت داشته باشید . . . . . 
 
معمولا مشاهده می کنیم که گاوداران مقدار 4 تا 5 درصد خوراک مازاد را برای تغذیه تیم های شیرده درنظر می گیرند . با دقت به هزینه بالای خوراک، مدیر آخورها را براساس 2 تا 3 درصد طعام مازاد برای گروه های شیرده تهیه و تنظیم کنید، این اقدام می تواند تاثیر مهمی بر هزینه خوراک داشته باشد . 
 
گاوداران با رئیس خوب تغذیه و مدیریت آخور می توانند به این انگیزه برسند . واضح می باشد که این کار براساس دقت زیاد، استمرار و رابطه عالی با تمام اشخاص درگیر در بخش تغذیه قابلیت و امکان پذیر میباشد . مضافا این که استفاده از یک قابل انعطاف افزار می تواند در این راستا امداد متعددی بکند . 
 
اجازه بدهید این موضوع را به طور عمیق خیس قضیه توجه قرار دهیم . در‌صورتی‌که میزان طعام مازاد گاوهای شیرده شما برابر 5 درصد باشد و هزینه خوراک مازاد روزانه برای هر گاو برابر 5/5 دلار باشد، در نتیجه ضرر و زیان غذا مازاد گله شما ( یا این که خوب تر بگوییم، خوراکی که از قیمت کمتری برخوردار بوده و مسئله تغذیه تلیسه ها و یا گاوهای قلیل شیر قرار می گیرد ) برابر حدود 100 هزار دلار در سال خواهد بود . در مقابل، هنگامی که آخورها با مدیریت بهتری تغذیه شده و میزان غذا باقی مانده در حدود 2 تا 3 درصد باشد، ضایعات خوراک و یا این که خوراکی که موضوع تغذیه بقیه گروه ها قرار گرفته، کمتر از 40 هزار دلار خواهد بود . دارا بودن 2 تا 3 درصد غذا مازاد در هر گاوداری که دارای رئیس عالی بوده امکان پذیر میباشد . این فعالیت از طرز مراقبت ثبات در رئیس تغذیه و آخورها، خوراک ریزهایی که عالی یادگرفتن چشم و اهمیت طعام آخور، علوفه و متاع های خوراک را خوب ادراک می نمایند، قابلیت و امکان پذیر می باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 16
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 26 خرداد 1398ساعت 15:25 توسط علی پور |

اثر افزودن روغن آفتابگردان ، سلنیوم و ویتامین ای در جیره غذایی گاوها

 هدف این مطالعه محاسبه تاثیرات روغن آفتابگردان ،سلنیوم و ویتامین "ای" بر جیره های غذایی گاو و تاثیر آن بر روی شیر گاو وپارامتر های خون افراد استفاده کننده بود . 

پرس پلت

دلایل مطالعه:امروزه مردم بطور دور از شوخی از اثرات اکسیدان ها بر سلامتی ابراز نگرانی کرده و بدنبال راهی برای پیشگیری و غلبه بر پیری و بیماری هایی از قبیل سرطان و ناراحتی های قلبی اند . دو جور آنتی اکسیدان مهم و ارگانیک که در این قضیه اثر گذار شناخته گردیده اند ، ویتامین "ای" و سلنیوم اند .نقاط متعددی از دنیا و از پاراگراف برزیل با فقدان سلنیوم مواجهه بوده و لازم ست که این ماده به جیره غذایی افزوده شود . بدلیل بالا بودن قیمت غذایی شیر،با اضافه کردن این ترکیبات به شیر میتوان معضلات ناشی از این نبود را مرتفع تولید . 
شرح 
آزمایش: بیست 
و چهار گاو نژاد جرسی در چهار تیمار طبقه بندی شدند: تیمار1)شاهد 
تیمار 2)افزودن روزانه 2 .5میلی 
گرم سلنیوم +1000واحد ویتامین "ای" در روز به ماده خشک جیره تیمار 
3) افزودن روزمره 3 درصد رو غن آفتابگردان به ماده خشک جیره تیمار 4) )افزودن روزمره 2 .5 
میلی گرم سلنیوم +1000واحد ویتامین "ای" در روز به ماده کم آب جیره+ افزودن 3 درصد رو غن آفتابگردان به ماده خشک جیره این 
عصر تحقیقاتی دوازده هفته به طول انجامید (بعلاوه چهارده روز جهت سازش یافتن با جیره ) گاوها دوبار در روز شیر دوشی می شدند و هر هفته فاکتور های چربی، پروتئین ، لاکتوز و کل ماده کم آب حساب و کتاب و محاسبه می شد . همچنین در هفته ی 0 ،4 و 12 سرم خون گاوها از حیث تراز ویتامین "ای" و سلنیوم محاسبه گشت . 
شیر گاوهای زیر تیمار و عده آوری شده ،مورد تغذیه کودکان یک مکتب ابتدایی قرار گرفت .( روزانه 500 میلی لیتر ) و در طی این سه ماه از این کودک ها نمونه خون گرفته و سطح سلنیوم و ویتامین "ای" مثال ها ارزیابی شد . 
دعوا 
و بررسی: بر طبق نتایج آزمایشات افزودن تکمیل کننده روغن سبب کاهش چربی شیر شوید و این تیمار تاثیری بر پروتئین شیر و لاکتوز و کل ماده کم آب نداشت . 
سطح سلنیوم شیر در گاوهایی که مکمل سلنیوم اخذ کرده بودند عمده بود .(0 .038 میلی گرم بر لیتر برای تیم شاهد و 0 .115 
میلی گرم بر لیتر برای مجموعه در یافت کننده تکمیل کننده روغن و سلنیوم) ویتامین ای در نمونه خون مجموعه اخذ کننده تکمیل کننده ویتامین "ای" ارتقا داشته می‌باشد . برای گروه شاهد مرحله آن 4 .93 میلی گرم بر لیتر و برای مجموعه اخذ کننده کامل کننده روغن و آنتی اکسیدان 6 .58 میلی گرم بر لیتر بود . 
سرم خون کودکانی که از شیر گاوهای گیرنده تکمیل کننده سلنیوم تغذیه کرده بودند از مرحله سلنیوم بیشتری تا 28 و 84 روزگی برخوردار بود .(0 .045 میلی گرم بر لیتر برای گروه شاهد و 0 .118 میلی گرم بر لیتر پس از 24 روز) . 
کودکانی که از شیر گاوهای تکمیل کننده ویتامین "ای" به کار گیری کرده بودند نیز در مثال گیری سرم خون سطح ویتامین "ای" بیشتری داشتند .(10 .2 میلی گرم بر لیتر برای تیم دریافت کننده مکمل روغن +ویتامین "ای" و 5 .96 
میلی گرم بر لیتر برای گروه شاهد تا 28روزگی) نتیجه 
گیری: بر طبق نتایج ، روغن آفتابگردان در جیره گاو باعث کاهش چربی شیر گشته ، سلنیوم و ویتامین "ای" در جیره غذایی گاو سبب ساز افزایش ویتامین"ای" و سلنیوم در سرم خون گاو و سلنیوم شیر شوید . همچنین جیره های بی نیاز گردیده با سلنیوم و ویتامین "ای" باعث ارتقاء سطح مواد مغذی با اهمیت در بدن کودک ها گردید . 

 

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 16
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 23 خرداد 1398ساعت 13:10 توسط علی پور |

شُتُر

 شُتُر یا این که اُشتر را که در زبان پهلوی (ushtar) می‌گفتند حیوانی میباشد نیرومند و تنومند با توش و بضاعت بالا از خانواده شتران؛ شبه نشخوارکننده[۲] و با دست و گردنی دراز . بر پشت خود یک ویا دو کوهان داراست که ساختارش از پیه و چربی هست . در آیین اسلام گوشت وی حلال هست . اما ذبح آن با دیگر جانوران حلال گوشت متفاوت میباشد و آن را نحر (بریدن گلو) مینمایند و در صورتیکه راز آن را نظیر گوسفند پیش از نحر ببرند گوشت آن حلال نمی‌باشد . شیرش نیز نوشیده می‌شود ولی بخش اعظم کاربرد بارکشی داراست . پشم و پوستش هم برای ریسندگی و پارچه‌بافی و کفش‌دوزی کاربرد داراست . 

پرس پلت

 
گونه‌های دیگری از شتران نیز در آمریکای جنوبی زندگی می‌کنند، به نام‌های لاما، آلپاکا، گواناکو که دارای کوهان نیستد . 
 
شتر ویژگی‌های خاصّی داراست که مهم ترین آنها تحمّل موقعیت سخت صحرا و دماهای مختلف و به‌ویژه گرمای شدید فصل تابستان و کمبود آب و علوفه میباشد . مخلوط جسمانی شتر با دیگر جانوران اختلاف متعددی دارد، و این اختلاف هدف گردیده که شتر در درازا روزهای سال در صحرا معاش کند و از بوته‌ها و درختچه‌های مختلف صحرایی و کویری و چه بسا از بوته‌های شور و خاردار تغذیه نماید . عرب‌ها از زمان‌های زیاد دور از شتر به کار گیری کرده و میکنند . آنها به این حیوان اهلی کنیه کشتی صحرا (به عربی: سفینةالصحراء) داده‌اند . 
 
شتر حیوان مفیدی است و کاربردهای فراوانی دارااست . این حیوان علاوه بر اینکه وسیله اساسی رفت‌وآمد ساکنین صحراست، از سویی دیگر می‌تواند خوراکی آدمی و وسایل مورد نیاز دیگر را به آدم عرضه نماید و بشر قادر است با تغذیه با شیر و گوشت شتر، تا هفته‌ها در صحرا زنده بماند . هم چنین می‌توان از چربی کوهان به جای کره استفاده کرد و پشم شتر را در ساختن خیمه‌ها، پتو، فرش، لباس‌های پشمی، طناب و ریسمان به کار برد . نیز چنین می‌توان از مدفوع خشک شده شتر برای روشن کردن آتش به کار گیری کرد و پس از کشتار شتر می‌توان از پوست آن برای ساختن کفش و مشک و چیزهای دیگر به کارگیری کرد . شتر از جانورانی می‌باشد که با محیط‌های کم آب و بی‌آب و علف و صحرا سازگار شده و این سازگاری هدف شده‌است که به خوبی بتواند آب و هوای گرم و خشک، بی‌آبی و کم‌خوراکی را تحمل کند . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 22 خرداد 1398ساعت 14:03 توسط علی پور |

مصرف گوشت بز

 مصرف گوشت بز در برخی از کشورهای عالم مخصوصا در مملکت هند و دیگر کشورهای آسیایی مرسوم می باشد البته در کشورهای اروپایی و آمریکایی محبوبیت چندانی ندارد . گوشت گوسفند و بز از لحاظ ظاهری مشابه به نیز می‌باشند البته از نظر مزه و خاصیت تفاوت متعددی با یکدیگر دارند . البته با شناخت بدون نقص گوشت گوسفند و بز می توانید این دو را به راحتی از نیز شناسایی کرد . بسیاری از افراد با فواید گوشت بز آشنایی ندارند و به همین استدلال نسبت به مصرف این ماده پروتئینی با ارزش در رژیم غذایی خویش بی توجهند . در این مطلب قصد داریم شما را با کلیه فواید گوشت بز آشنا کنیم . با ما یاور باشید . 

پرس پلت

 
فواید 
اسفاده از گوشت بز گوشت گوسفند، مرغ و گاو محبوب ترین گوشت ها در مرزوبوم ما می‌باشند اما در چهره آشنایی با خواص منحصربه‌فرد به شخص و بیشمار گوشت بز بدون شک آن را به برنامه غذایی خود بیشتر خواهید کرد . گوشت بز مثل کلیه گوشت های دیگر ممکن هست معایبی نیز داشته باشد که در این ادامه به این موضوع نیز اشاره خواهد شد . اما خاصیت گوشت بز به قدری زیادی هست که شما احتمال دارد پس از قرائت این مطلب برای مصرف آن مشتاق خواهید شد . 
 
خواص 
گوشت بز یکی از بهترین خواص گوشت بز کم چرب بودن آن است . در واقع گوشت بز اندک چرب ترین گوشت می باشد به طوری که حتی چربی آن از گوشت شترمرغ هم کمتر می‌باشد . پس در حالتی که میخواهید یک سبک معاش سالم برای خویش تعیین کنید گوشت بز سفارش مضاعف خیر برای شما خواهد بود . از طرفی رشد بز به عامل تقاضای ذیل در حجم کمتری نسبت به گاو و مرغ صورت میگیرد و این دام اکثر زمان ها در مزارع کوچک و در تعداد اندک رویش داده می شود . 
 
ارتباط 
رشد بز و کیفیت گوشت آن پرورش بز نیز اینک رو به ارتقا هست اما هنوز نیز عمده در مکان های روستایی و یا این که در مزارع کوچک رویش داده می شوند . به همین ادله بزها معمولا از علوفه ارگانیک تغذیه می‌کنند و مثل دام های دیگر هورمون و آنتی بیوتیک به آنان داده نمی شود . بدین ترتیب گوشت بز دوچندان منزه تر از گوشت های رشد بوده و تعیین سلامت تری برای رژیم غذایی شما خواهد بود . 
 
خرید 
گوشت بز بیشتر گوشت بز جان دار در بازار مربوط به بزهایی است که به فیس طبیعی و در بخشها روستایی پرورش کرده اند . برای خرید گوشت بز تازه میتوانید به قصابی های مطمئن و قضیه تایید سازمان دامپزشکی مراجعه فرمائید البته بهترین فعالیت این است که گوشت بز را به صورت بدون واسطه از مرکز ها فروش دام زنده خریداری فرمائید تا پس از اطمینان از سالم دام آن را ذبح نموده و مصرف نمایید . مجموعه گوسفند زنده در تمام روزها سال مبادرت به فروش دام زنده و ذبح آن برای شما میکند . شما دوستان عزیز فقط با یک تماس می‌توانید دام زمینه نیازتان را از ما تهیه و تنظیم کرده و تحویل بگیرید . 
 
میل کردن 
گوشت بز برای چه افرادی مضر است؟ خوردن گوشت بز خاصیت متعددی دارد اما مصرف گوشت بز هم مثل بقیه گوشت ها برای برخی از افراد مضر می باشد . افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی عروقی به ویژه پرفشاری خون یا بالا رفتن فشار خون می‌باشند خوبتر هست مصرف گوشت بز را به طور بی نقص از برنامه غذایی خویش حذف کنند . 
 
مهم‌ترین 
مواد مغذی موجود در گوشت بز گوشت بز دربردارنده مواد مغذی فراوانی میباشد که در ادامه به بعضا از آنان اشاره می کنیم . به طور کلی مصرف ۱۰۰ گرم گوشت بز در روز متساوی با دریافت ۱٫۹ کیلو کالری انرژی، ۲۰ .۶ گرم پروتئین، ۷۵ .۸۴ گرم آب و ۱٫۱۱ گرم خاکستر می‌باشد . چربی اشباع این اندازه گوشت بز ۰ .۷۱ گرم و کلسترول آن ۵٫۷ گرم هست . گوشت بز دربردارنده ویتامین های موثر برای بدن مثل ویتامین های A، E، C و K بوده و همچنین ویتامین های B12، B6، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک و … میباشد . 
 
از مهمترین مواد معدنی جانور در گوشت بز میتوان به کلسیم، آهن، فسفر، زینک، مس، منگنز و سلنیم اشاره کرد . اندازه قابل توجهی از الکترولیت های پتاسیم و سدیم نیز در این گوشت وجود داراست . براین اساس گوشت بز دربردارنده مواد با ارزشی برای تن ماست و مصرف آن برای سلامتی ما بسیار مفید خواهد بود . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 17
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 21 خرداد 1398ساعت 14:26 توسط علی پور |

گوسفندها حیواناتی آرام، مطیع، محجوب

 گوسفندها حیواناتی آرام، مطیع، محجوب، از لحاظ عاطفی پیچیده و بر بر خلاف آنچه اکثر مردمان گمان می‌نمایند فراوان باهوش می باشند . آن‌ها مثل انسان‌ها عاطفه ها خویش را به وضوح نشان می دهند مثلاً وقتی صرفا می‌مانند یا استرس دارا‌هستند سر خویش را تحت می‌اندازند و موقعیت غمناک به خویش میگیرند . 

گوسفندها، 
باهوش‌تر از چیزی که ما تصور می‌کنیم بخش اعظم مردمان تاءمل مینمایند گوسفندها احمق میباشند زیرا هیچ گاه به چهره غیروابسته فعالیت نمیکنند . در واقع، علت این که گوسفندها همواره تابع اعضاء دیگر مجموعه خویش هستند این می باشد که آن ها هیچ وسیلۀ دفاعی ندارند و تنها رویه تقابل با خطر برای آن‌ها ماندن در تیم می‌باشد برای همین می باشد که اعضاء گروه همیشه اعضاء جلوتر از خود را دنبال مینمایند . حقیقت این میباشد که گوسفندها خیلی باهوش‌تر از چیزی می باشند که ما در مسئله آنان اندیشه می‌کنیم . آن‌ها حافظۀ مکانی بسیار خوبی دارا‌هستند و می توانند محل قرار به چنگ آوردن شی ءها را تا ۶ هفته به خیر به ذهن بسپارند، آن‌ها توانمند به یادگیری و استعمال از تجربه‌های پیشین خویش می باشند . (منبع و منبع) برای اندازه‌گیری هوش گوسفندها، پژوهشگران مسیرهایی پیچ در پیچ و معما مانند تولید کردند . هر گوسفند برای رسیدن به اعضاء مجموعه خویش می‌بایست مسیر درست را پیدا نماید . بازه دوران ضروری برای طی این مسیر به پژوهشگران ثابت کرد گوسفندها حیوان ها ذکاوت می‌باشند . علاوه بر این، تکرار این تست در روزهای متوالی نشان اعطا کرد گوسفندها از آموخته‌های گذشته خویش برای رسیدن به رکورد بهتر استفاده مینمایند . 
در انگلستان، گاو داران چندان دل خوشی از هوش گوسفندها ندارند . وقتی که گوسفندها گرسنه می‌مانند، خویش را به حصارهای دور و بر گاوداری‌ها می رسانند . آنگاه برای عبور از نصیب باز حصارها در نصیب پایین، روی زمین خوابیده و سه متر غلت می خورند و کمی آن طرف‌تر کمی از خویش پذیرایی میکنند . 
 
گوسفندها چه بسا می‌توانند برای رسیدن به یک هدف معین برنامه‌ریزی نمایند و آن را به اجرا بگذارند . 
(منبع) 
 
تشخیص 
صورت در گوسفندها (منبع) ۱- گوسفندها می توانند چهرۀ ۵۰ گوسفند دیگر را دستکم تا ۲ سال به حافظه بسپارند . 
۲- آنها نه صرفا چهره‌های گوسفندها بلکه چهره‌های آدمها را نیز به خاطر می‌سپارند . 
۳- 
آنها توانا هستند چهره‌هایی که صرفا 5 درصد با هم فرق می‌نمایند را از همدیگر تشخیص دهند (چند درصد از ما به تیتر بشر این امکان را داریم چهره‌های دو گوسفند یا چه بسا دو آدم را که فقط ۵ درصد با هم تفاوت دارا هستند شناسایی کنیم؟!) ۴- آن‌ها نه صرفا چهره‌ها را تشخیص می‌دهند بلکه حالات چهره‌ها را چه در گوسفندها و چه در انسانها تشخیص میدهند . پژوهشگران روی چندین گوسفند آزمایشی انجام دادند: آنها دو در در روبروی گوسفندها قرار دادند که به اتاقهایی گشوده می‌شدند که در آنها غذای گوسفندها بود و در یکی از اتاقها عکس یک آدم عصبانی و در اتاق دیگر عکس انسانی که لبخند می‌زد را قرار دادند . بخش اعظم گوسفندها اتاقی را تعیین کردند که عکس آدم خوشرو در آن بود . همین آزمایش با عکس یک گوسفند خنده رو و یک گوسفند مضطرب انجام شد . گوسفندها به طرف اتاقی رفتند که عکس گوسفند شاد در آن بود . 
(فکر می‌کنید چند درصد از آدمها تنها از روی عکس صورت یک گوسفند بتوانند تشخیص دهند که او پریشان، شاد یا این که عصبانی است؟) 
۵- دانشمندان آزمایشی روی گوسفندانی که هر کدام از خانوادۀ خویش قطع شده بودند انجام دادند . آنان عکسهایی از انواع مختلف، عکسهایی از بزها و عکسهایی از گوسفندهایی که گوسفند موضوع حیث آنها را می‌شناخت نشان دادند . این تحقیق نشان داد دیدن عکسهای چهره‌های آشنا منجر کاهش سطح استرس در گوسفندان می گردد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 14
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 20 خرداد 1398ساعت 12:39 توسط علی پور |

گاوها آنتی بادی هایی

 محققان به طراوت پی برده اند، تن گاوها آنتی بادی هایی تولید می کند که از آن‌ها می توان برای مقابله با بیماری مهلک ایدز استفاده گرفت . 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ساینس نیوز، آنان با تزریق نوعی از پروتئین اچ آی وی به بدن گاو، متوجه شدند که این حیوان به سرعت آنتی بادی های قدرتمندی ایجاد کرده که بضاعت مقابله با ویروس نام برده را دارا‌هستند . 
 
حالا عملکرد ها بر روی ساخت آنتی بادی های مشابه در تن انسان متمرکز شده؛ امری که کلید ساخت برنده واکسن ایدز تلقی می شود . آنتی بادی ساخت شده در بدن گاو برای خودداری از توسعه عفونت های ناشی از گونه های مختلفی از اچ آی وی قابل به کارگیری میباشد . 
 
روند ذکر شده در تن گاو به فقط گذشت ۴۲ روز دوران نیاز دارد و این در حالی است که ایجاد آنتی بادی های شبیه در بدن انسان به رخ معمولی ممکن می‌باشد سال ها به طول بیانجامد و این دستور سبب می شود عفونت ناشی از ویروس اچ آی او در بدن گسترش یافته و سبب به مرگ آدم شود . 
 
پژوهشگران دانش کده جان هاپکینز که در درحال حاضر کار بر روی این طرح تحقیقاتی هستند، می گویند این منش از کارآیی بسیار زیادی برای مصون سازی بدن انسان در برابر ویروس اچ آی وی برخوردار هست . با اهمیت ترین چالش برای ایجاد واکسن تقابل با ویروس بیماری نام برده تغییرات پر سرعت و گسترده آن در داخل تن آدم هست و به همین علت صرفا یک درصد از افراد مبتلا به ایدز شانس آن را پیدا می کنند که آنتی بادی خنثی کننده ویروس اچ آی او در بدنشان تولید شود . 
 
پژوهش ها نشان می دهد آنتی بادی های تولیدشده در بدن گاو برای دوری از ۹۶ درصد از موارد فعالیت ۱۱۷ دسته از ویروس اچ آی او قابل استعمال می‌باشد و با استفاده از آن‌ها می توانایی در مجموع ۷۲ درصد از گونه های ویروس اچ آی او را از فعالیت انداخت . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 15
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 19 خرداد 1398ساعت 13:38 توسط علی پور |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد