ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
ماکیان البرز

ماکیان البرز

ماکیان البرز

اختلال وجود اکسیژن در ساخت سیلاژ

 اختلال 

وجود اکسیژن در ساخت سیلاژ به دور ساختن اکسیژن از گیاه یک عدد از کلید‌های دارای اهمیت موفقیت ایجاد سیلاژ هست . استدلال این زمینه آن هست که روند تخمیر به وسیله باکتری‌های غیر هوازی واقعه میفتد که برای فعالیت خویش به محیطی عاری از اکسیژن نیازمند‌اند . در غیر این چهره باکتری‌های مطلوب برای ساخت سیلاژ رویش نخواهند کرد . 
 
زمانی که همگی اکسیژن مو جود داخل گیاه استعمال شد، باکتری اسید لاکتیک استارت به تولید مثل می کند . برای ایجاد سیلاژ به این دسته از باکتری نیاز هست . این باکتری قند جانور در گیاه را به اسید لاکتیک تبدیل می نماید . این فرآیند به کاهش pH می‌انجامد . زمانی که pH در حدود ۴ تا ۵ قرار گرفت، شکستن قند‌های درون گیاه متوقف خواهد شد و سیلاژ به شکلی مطلوب نگه‌داشته گردیده و تغییری در آن تا برهه زمانی گشوده شدن بسته‌بندی ساخت نخواهد شد . 
 
اگر میزان pH به اندازه کافی ذیل نباشد، گونه های مختلف باکتری در سیلاژ آغاز به رشد خواهند کرد که مزه سیلاژ را برای دام بد خواهند کرد . از این رو در مدیریت فرآیند ایجاد و مصرف سیلاژ، توجه به میزان pH از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . 
 
نقاط 
مثبت و منفی مصرف سیلاژ مصرف 
سیلاژ برای رئیس فرآیند ایجاد و مصرف سیلاژ، بایستی روئت کرد بدون نقص نسبت به امتیازها و و نقاط منفی استعمال از سیلاژ داشته باشید . در صورتیکه چه استعمال از سیلاژ در سال‌های اخیر تا حدود متعددی افزایش داشته است، با این حال گهگاه اکثری از افراد فعال در این حوزه به فیس دقیق با نقاط مثبت و منفی استعمال از سیلاژ آشنا نیستند . سیلاژ هم همچون هر رویه دیگری دارنده نکات مثبت بخش اعظمی هست . ولی با این حالا نقاط منفی هم وجود دارا هستند که باید موضوع لحاظ قرار گیرند . 
 
نقاط 
مثبت تولید سیلاژ تقریباً در هر شرایط آب و هوایی امکان‌پذیر است . 
پروسه ساخت سیلاژ از برداشت تا مصرف کاملاً مکانیزه می باشد و نیازی به به کار گیری از نیروی انسانی به شکلی وسیع نمیباشد . 
مقادیر فراوان غذا دام به این صورت می‌تواند ذخیره گردد . 
می‌توان گیاهان از در میان رفته در طوفان، تگرگ و علف‌های هرز را در ایجاد سیلاژ زمینه استعمال قرار اعطا کرد . 
در برخی از موارد، مزه و مزه‌ی خوراک برای دام قادر است با به کار گیری از ذخیره‌سازی به فیس سیلاژ بهبود پیدا نماید . 
 
 
نقاط 
منفی ساخت سیلاژ فعالیت و مدت بیشتری را نسبت به ایجاد خوراک دام خشک می‌طلبد . 
بوی سیلاژ قادر است در بخشها مسکونی برای افراد آزاردهنده باشد . 
سرمایه‌گذاری وسیعی برای ایجاد سیلاژ مسئله نیاز می‌باشد . 
تولید سیلاژ بازار محدودی دارااست . برهان این قضیه آن هست که انتقال سیلاژ ساخت شده در مسافت‌های طولانی تقریباً نا ممکن و دوچندان گران قیمت میباشد . سیلاژ مضاعف سنگین وزن میباشد و درصورتی که در معرض هوا قرار گیرد، به سرعت از در بین می‌رود . 
 
 
با دقت به تمامی این نقاط مثبت و منفی بایستی راجع به تولید سیلاژ تصمیم‌گیری کرد . سیلاژ می تواند برای نجات دادن گیاهان از بین رفته به عوارض متفاوت در مناطق آب و هوایی وحشیانه زیاد موءثر باشد . از طرف دیگر به هیچ وجه نیاز نیست که بخش اعظمی از موضوعات مرتبط با ایجاد سیلاژ را به رخ دستی و انسانی انجام بخشید . اندازه زیادی خوراک دام را می‌توان به این صورت ذخیره تولید و در زمان‌های سوز‌و‌سرما و یا وقتی که به هر عامل امکان تأمین غذا دام به صورت طبیعی نباشد، موضوع به کار گیری قرار داد . با این هم اکنون کیفیت سیلاژ در موفقیت این روش تأثیر غیر قابل چشم‌پوشی دارااست . می بایست بتوان مراحل ساخت سیلاژ با به شکلی با صرفه و مطلوب رئیس کرد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 18 خرداد 1398ساعت 13:05 توسط علی پور |

گوسفند سنگسری

 گوسفند سنگسری یک عدد دیگر از نژاد های گوسفندان ایرانی می باشد . همان طور که می دانید در مرزوبوم کشور‌ایران نژاد های زیادی در اکنون پرورش هستند مانند کوسفند افشاری ، کوسفند زل و … که هر کدام سازه به خصوصیت هایی که دارا‌هستند در بخشها متعدد در اکنون پروزش و نگهداری هستند . زیست گاه حساس گوسفندان سنگسری همان گونه که از نام آن پیداست در محلی به اسم سنگسر در شمال شهرستان سمنان می باشد مراقبت می‌شود، همچنین در برخی از بخش ها هم می توانایی از این نژاد گوسفندان را روءیت کرد . نژاد گوسفندان سنگسری را در بخش ها و ییلاق های فیروزکوه دماوند ، شمیرانات و همینطور کرج به برده می شود .قشلاق گوسفندان سنگسری بخش ها حاشیه بیابان سمنان و همینطور شهرستان ورامین می باشد . از لحاظ آماری می‌توان ذکر کرد حدود 100 هزار مرکز از این نژاد در سمنان و بخش ها این شهرستان وجود دارد . 

خب نژادهای متعدد گوسفندان را بر مبنا خصوصیت هایی که دارا‌هستند در گونه های متفاوت قرار می گیرند برای نمونه بعضا از نژادها به عنوان نژاد پشمی گوشتی ، برخی به عنوان نژاد گوشتی می باشند که گوسفندان سنگسری قسمتی از نوع گوشتی شناخته می شود که بیشترین تولیدها گوشت را دارا هستند . 
 
مشخصات 
گوسفند نژاد سنگسری از حیث رنگ داری پشم قهوه ای واضح و تیره می باشند که در برخی موارد می‌توان به رنگ‌های کبود ، بور ، نخودی ، قهوه ای تیره و همچنین قهوه ای روشن از این نژادها روءیت کرد . به این معنا میباشد که در رنگ های متفاوت می بضاعت نژاد گوسفندان سنگسری را پیدا کرد دارای یک رنگ خاص نیستند . 
 
 
 
قوچ 
سنگسری قوچ 
سنگسری 
 
میش 
سنگسری میش 
سنگسری 
 
ظاهر 
گوسفندان سنگسری از حیث ظاهری این نژاد از گوسفندان سنگسری دارای جثه کوچک و دارنده پاچه های نازک و ظریف می باشند به چهره کلی می توانایی اظهار کرد بخشی از گوسفندان با جثه کوچک شمار می روند و دارای دنبه بسیار کوچک نسبت به بقیه نژادها می‌باشند که فاقد دنبالچه و یا اگر دنبالچه داشته باشند بسیار کوتاه من کوچکتر می‌باشد . 
 
از لحاظ شاخ قوچ سنگسری و میش سنگسری سوای شاخ می باشند البته در مواقعی می توانایی گوسفندانی از این جور با جنسیت نر یا این که همان قوچ را که دارنده شاخ دوچندان کوچک در حد یک زائده در بغل گوش ها و بالای راز می‌باشند را رویت کرد . البته در کل این گوسفندان فارغ از شاخ می‌باشند . 
 
از حیث مقاومت می بضاعت خاطرنشان کرد با توجه به دارا بودن جثه کوچک توان حرکت و پیمودن فاصله های طولانی به علت کویر بودن حیطه زیست بوم آن‌ها از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند که از نظر رشد مناسب این مدل زیستگاه‌ها و بخشها می باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 8
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 13 خرداد 1398ساعت 13:41 توسط علی پور |

گوسفند نژاد افشاری

 گوسفند 

نژاد افشاری 
گوسفندان 
افشاری یکی از شایسته ترین نژاد ها از لحاظ گوشت مرغوب و همینطور پشم زیاد مرغوب به شمار می آیند و مراقبت از این نوع نژاد بسیار بصرفه تر در راستای ساخت گوشت و پشم می باشد همینطور زیستگاه گوسفندان افشاری متعلق به استان زنجان و تکاب می باشد اما با دقت به به صرفه بودن این نوع نژاد می بضاعت امروزه در بخش های متعدد میهن آن‌ها را روءیت کرد که بوسیله دامداران و عشایرین در حالا رویش میباشند بخشهایی نظیر استان کرمانشاه ، همدان ، آذربایجان غربی ، تهران ، فارس (شیراز) و … 
گوسفندان 
افشاری دارنده گوشت مرغوب و همچنین پشم خوب می باشند سرعت 
پرورش بالای این نژاد از گوسفندان بالاست داری 
توان دوقلوزایی دارنده 
مقاومت بالا در برابر سرمای تحت صفر و 
… 
 
گوسفند 
قشقایی گوسفند 
قشقایی گوسفند 
نژاد قشقایی 
یکی دیگر از گوسفندان نژاد اهل ایران گوسفندان قشقایی می‌باشند که فصل زاد و ولد این نوع نژاد ها در فصل‌زمستان و فصل پاییز می باشد و دارای درصد زایش ۸۵ درصدی و همینطور بارداری آنان ۹۶ درصد میباشند و از لحاظ یک‌سری قلوزایی میتوانند تا دو الی سه قلو زایش نمایند . 
 
 
 
گوسفند 
کردی گوسفند 
کردی گوسفند 
نژاد کردی 
گوسفندان 
نژاد کردی نیز از نژادهای عالی گوسفندان ایرانی که به دو گونه تقسیم می شود نوع نخستین تیپ دشتی و گونه دوم را تیپ کوهستانی می نامند و دارای خصوصیات تحت هستند: 
میانگین وزن تولد بره ها ۴ الی ۶ کیلو گرم می باشد . 
درصد 
دوقلوزایی ۱۰ درصد دارنده 
میانگین وزن ۲ کیلوگرم پشم کارای 
متوسط وزن شیردهی ۲۰ کیلوگرم 
 
گوسفند 
مهربان گوسفند 
مهربان گوسفند 
نژاد مهربان 
نژاد مهربانی دارنده درصد دو قلو زایی ۱۳ می باشد و به عنوان یکی از بهترین نژاد ها از حیث به صرفه بودن در مرزوبوم کشور‌ایران به شمار می رود و آماری که صرفا این نژاد به خویش اختصاص داده هست از دو میلیون ۷۶ هزار و ۷۵۰ راس گوسفندی که در استان همدان در اکنون رشد و نگهداری می‌باشند حدود ۴۰ درصد آنها نژاد مهربانی است تا جایی که نژاد گوسفند بخشندگی را با نژاد رومانف تلفیق می دهند . این نژاد در دسته گوشتی و شیری قرار دارااست و همچنین زیست بوم آنان همدان و مرز های دربین زنجان و کردستان می باشد .
 
گوسفند 
چند قلوزا چیست؟ در بالا اشاره کردیم گوسفندان یک سری قلوزا یا گوسفندان ژنرال حاذق میباشند هم‌زمان چندین بره را زایش نمایند که در گونه های نژاد ها می باشند ولی با درصد های های ذیل و بالا و ما در این مطلب به گوسفندان چندین قلوزا پرداختیم و کماکان در ادامه اکثر حرف خواهیم کرد . 
با ما یار باشید … 
همان گونه که می دانید بها روز گوسفند تعدادی قلوزا مضاعف فراتر از دیگر نژادها برخوردار میباشند ولی تماما از نظر محافظت و سود دهی بصرفه می باشند این فرمان منجرب پرورش و محافظت این جور نژاد ها به وسیله دامداران گردیده چون می توان در پهنا ۲ سال با نگهداری این جور گوسفندان مقدار به دنیاآمدن و تعداد دام را ارتقاء اعطا کرد . 
 
در‌صورتی‌که شما هم به دنبال خرید گوسفند چندقلوزا میباشید می بایست آغاز با اشکال و همینطور در ارتباط با آنان داده ها کافی را داشته باشد تا بتوانید شایسته ترین نوع نژاد و ژن دار جهت زایش دو و سه و چه بسا بیش از این ارقام را تهیه فرمایید این دستور می تواند شما را در راه دام داری و نگهداری بسیار پیش براند و به سود بالایی دست پیدا فرمایید . 
 
از آنجایی که این مدل نژاد گوسفندان ژن دار قدرتمند میباشند زایش چندین قلو را به یاور داشته باشند از قیمت بالایی برخوردار می باشند و بر پایه نوع نژاد ، وژن ، نوع ژن و درصد یکسری قلوزایی بها متفاوتی را هم خواهند داشت تا جایی که دو راءس گوسفند ژن دار تا ۵۰ میلیون تومان می رسد البته برخی از نژاد ها نیز وجود داراست در میان ۳ الی ۵ میلیون می بضاعت تهیه و تنظیم کرد . 
 
قیمت 
گوسفندان یکسری قلو زا بر پایه وزن و ژن به عبارتی طور که از تیتر این بخش و پاراگراف پیداست بها بر مبنا وزن هم انتخاب می شود و هر چقد وزن عمده باشد هزینه بالا و هر چقدر وزن پایین خیس هزینه کمتر خواهد بود .لازم به ذکر می‌باشد که در کنار وزن نرخ بر مبنا ژن هم حساب و کتاب می شود یعی اگر گوسفندی داری ژن با درصد بالا باشد حتما از نرخ بالایی برخوردار و هر چقدر درصد ژن چند قلوزایی کمتر باشد بها هم کمتر خواهد بود . 
 
برخی 
از گوسفندان داری ژن عالی و درصد یک سری قلوزایی بالا که امروزه عمده خرید و فروش می شود شامل: 
میش 
چندقلوزای نژاد هتروزیگوت میش 
چندقلوزای نژاد هموزیگوت قوچ 
چندقلوزایی نژاد هتروزیگوت قوچ 
چندقلوزایی نژاد هموزیگوت میش 
شیری آواسی قوچ 
شیری آواسی و 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 8
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 12 خرداد 1398ساعت 11:52 توسط علی پور |

اثرات فقدان مس و گوگرد در گوسفندان

 اثرات 

فقدان مس و گوگرد در گوسفندان هنگام پرواربندی گوسفندان دقت به تغذیه گوسفند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد . بدن گوسفندان نیاز به املاح معدنی چون گوگرد و مس دارا‌هستند و از اثرات کمبود مس و گوگرد در گوسفندان می توان به کاهش رویش و صاف شدن پشم و همینطور نازک شدن استخوان ها و لنگش گوسفند اشاره کرد . 
 
اثرات 
فقدان مس و گوگرد در گوسفندان همانطور که گوسفندان نیاز به چرا، یونجه دارا هستند و در جیره غذایی آن‌ها توجه فرمائید به طبع بایستی املاح معدنی بدن گوسفند زیرا گوگرد و مس را مهیا نمائید . 
 
عوارض 
نبود گوگرد در گوسفندان کاهش پرورش پشم گوسفند به برهان فقدان گوگرد تن گوسفند می‌باشد . اندازه درصد گوگرد برای گوسفندان بین ۱۵ تا ۲۵ درصد می باشد . 
 
ادله 
پشم خوردن گوسفندان بیشترین گوگرد در پشم گوسفندان وجود دارد به همین استدلال در‌صورتی‌که به مقدار کافی به گوگرد در جیره غذایی گوسفند وجود نداشته باشد مبادرت به خوردن پشم خود می کند . 
 
خوراکی همچون سویا، کنجاله، کنجاله منداب و چغندر از پاراگراف موادی می باشند که درصد گوگرد بالایی دارا هستند و اما خوراندن اوره به گوسفندان سبب ساز می شود که به کمبود گوگرد مبتلا شوند . 
 
 
دلایل 
فقدان مس در گوسفندان وجود مس در بدن گوسفندان سبب تولید جعد و پیچش پشم گوسفندان می شود و گوسفند بایستی به طور روزانه حداقل ۵ میلی گرم مس اخذ نماید . به همین استدلال بره ها باید روزمره ۱-۵ میلی گرم و گوسفندان بالغ ۵-۹ میلی گرم مس در طعام غذایی شان در نظر گرفته شود . 
 
تورم مفصل، نازک شدن استخوان ها، لنگش و حتی آسیب پذیر بودن استخوانهای بره تازه متولد شده به برهان نبود مس در بدن گوسفندان می‌باشد . 
 
قابلیت مرگ گوسفند دو یا این که سه روز پس از مسمومیت مس وجود دارد . 
صاف 
شدن پشم گوسفندان و از بین رفتن جعد پشم بر اثر فقدان مس ابتلا به بیماری مغزی آسفالومالاسی که سبب عدم تعادل در منش رفتن گوسفند می شود . 
بیماری 
آتاکسی یا عدم تعادل
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 8
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 11 خرداد 1398ساعت 14:15 توسط علی پور |

معرفی گوسفند سافولک

 معرفی 

گوسفند سافولک 
یکی از مشهورترین نژادهای گوسفند در عالم نژاد سافولك می باشدکه خاستگاه آن را مرزوبوم فرانسه می دانند . این نژاد از ترکیب دو نژاد میش های Norfolk و قوچ های Southdown به وجود آمده و به دلیل خصوصیت های جذاب توجهش از گزاره نژادهای به فعالیت رفته در مبحث اصلاح نژادی است . 
معرفی 
گوسفند سافولک خصوصیت 
های وزنی نژاد سافولک: در این نژاد وزن قوچ بالغ حداکثر 125 – 135 كیلوگرم و وزن میش این نژاد حدودا 75 – 90 كیلوگرم می باشد . در این نژاد ارتقاء وزن به طور روزمره در دو ماهه اول زندگی 400 گرم بوده که این اندازه برای نرهای دو قلو 296 گرم می باشد . 
 
در این نژاد میانگین درصد یک‌سری قلوزایی 160درصد می باشد . 
 
در این نژاد گوسفندان نر هنگام از شیرگیری 35 کیلوگرم و ماده ها 32 کیلوگرم وزن دارند . پیش از شیرگیری متوسط ارتقاء وزن روزانه برای گوسفندان نر و ماده به ترتیب 335 و 309 گرم در روز می باشد که میزانی قابل اعتنا می باشد به طوری که بره های نژاد سافولک در 70 روزگی وزنی در حدود 30 تا 33 کیلوگرم دارا‌هستند . 
 
به عامل این سرعت رشد بالا دام خیلی سرعت بالا به کیفیت مناسب و میزان بالای گوشت برای فروش می رسد که این مسائل موجب رجوع و برگشت سریع سرمایه و استارت سوددهی برای دامدار خواهد شد . در واقع این نژاد هم از حیث شیردهی و هم گوشت تولیدی فراوان جالب دقت می باشد . 
 
معرفی 
گوسفند سافولک نژاد سافولک به دلیل تولید بالای گوشت و لاشه با کیفیت یک عدد از شایسته ترین نژادهای گوسفند مطرح در اروپا و کلیه دنیا هست و این مسائل موجب علاقه به رویش این نژاد در تمام نقاط جهان گردیده میباشد . 
 
نژاد سافولک علاوه بر ایجاد بالای گوشت دارنده راندمانی مضاعف عالی در موضوع شیردهی هم می باشد . این نژاد به استدلال دارا بودن صفات گوشتی و شیری بسیار مطلوب یکی از بهترین نژادهای گوسفند جهت انجام اصلاح نژادی در همگی دنیا می باشد . 
 
نژاد گوسفند سافوک در حالت متعدد طبیعی فراوان مقاوم و سازگار بوده و خیلی پر سرعت با محفظه های متعدد سازش پیدا می کند . این نژاد در دوران زمانی کمتر نسبت به دیگر نژاد های گوسفند رویش کرده و به وزن ایده آل می برسد . 
 
یکی دیگر از نکات دیدنی اعتنا این نژاد درصد زیاد ذیل چربی آن و در نتیجه ساخت گوشت خالص و با کیفیت می‌باشد . این نژاد یک عدد از شایسته ترین نژادهای گوسفند در جهان جهت دامداری اقتصادی و سوددهی بالا می باشد . 
 
در سال های اخیر نژاد گوسفند سافولک در کشور ایران هم رویش داده می شود . 
 
در شرای قصد پرواربندی نژادهای گوناگون گوسفند و پرورش آن را دارید بایستی بدانید که خرید بره های سالم نیمی از هزینه های پرواربندی می باشد . راءس فروش گوسفند زنده در هر ساعت شبانه روز و در هر کجای تهران مهیا فروش بره های سلامت از هر نژادی و مسئله تایید شهرداری به شما می باشد . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 9 خرداد 1398ساعت 12:30 توسط علی پور |

مدیریت گله گوسفندان

 مدیریت 

گله گوسفندان داشتی شناخت با رئیس تولید مثل در گله‌های داشتی سبب افزایش درصد بره‌زایی، كاهش تعداد میشهای قِصِر، ارتقاء ایجاد و در نهایت موجب كسب درآمد بخش اعظم برای گوسفندداران می شود . 
پرکارترین زمان مراقبت از میش های داشتی، در فصل زایش هست . 
در این مدت باید تعدادی مستخدم کمکی به عمل گرفت و به صورت شبانه‌روزی از میش ها حفظ نمود . عدم توجه کافی به میش ها و بره‌های جدید متولد شده سبب ساز بروز خسارتهای اقتصادی شدید می‌شود . 
 
دوره شیردهی میش ها پس از زایمان ابتدا می شود و 3 تا 5 ماه ادامه مییابد . در این زمان باید غذای کافی و دارنده کیفیت مطلوب در اختیار میش ها گذارده شود . 
متعادل بودن جیره تأثیر بی واسطه بر ترکیب شیر میش ها دارد . 
عوامل دیگری نظیر نژاد و ویژگی ها شخصی میش هم بر ترکیبات شیر اثر می‌گذارد . 
در هر فیس چنانچه اندازه و کیفیت شیر میش ذیل باشد رویش بره‌های شیرخوار به تأخیر می‌ افتد . 
 
تولیدمثل 
در گوسفند داشتی کارداران 
زیادی بر تولیدمثل میشهای داشتی تأثیر داراست كه مهمترین آنها عبارتند از: تغذیه، بازه روشنایی، رطوبت نسبی هوا، مرتبه حرارت محیط، نژاد و بیماری . 
 
تغذیه بیشترین تأثیر را بر راندمان تولیدمثل گله داراست . كمبود انرژی منجر كاهش اندازه آبستنی و نا منظم بودن دوره جنسی در میشها می گردد . تآمین پروتئین كافی در جیره میشها باعث افزایش درصد بره‌زایی و دوقلوزایی می‌گردد . از در بین مواد معدنی كلسیم و فسفر و از ویتامینها، ویتامینهای E، D و A بیشترین تأثیر را بر تولیدمثل گوسفند دارا هستند . زمان فروغ و روشنایی (فتوپریود) کار تخمدانهای میش را ذیل تأثیر قرار می دهد . رطوبت بسیار هم بضاعت تولیدمثل گوسفندان را كاهش می‌دهد . وراثت، بیماریها در گله از دیگر دست اندرکاران مؤثر بر تولیدمثل در گوسفند می‌باشند . 
 
فصل جفت‌گیری ارگانیک و قوچ‌اندازی در گله در ایران، معمولاً اوایل پاییز میباشد . در مناطقی که علوفه به فیس دایمی در اختیار حیوان باشد می‌توان سالی دو نوبت (بهار و پاییز) قوچ‌اندازی کرد . تغذیه متعادل میش ها در هنگام قوچ‌اندازی، باعث ارتقاء درصد اوولاسیون و در غایت بالا رفتن درصد دوقلوزایی می‌شود . 
 
مهمترین 
علایم و نشانه‌های وضع حمل میش ها می‌باشد عبارتند از: – پرشیر شدن پستانها و قرمز‌رنگ شدن پوست پستان به فاصله 2 هفته پیشین از وضع حمل . 
– نماید شدن حرکات میش و یا دراز کشیدن حیوان بر روی زمین . 
– تولید فرورفتگی در قسمت بالای دم حیوان . 
– قابل انعطاف و درخشان و پرخون شدن فرج و بیرون شدن مایع مخاطی لزج از آن . 
اما یک عدد از نشانه‌های قطعی وضع حمل ظاهر شدن کیسه آب میباشد . به طوری که در موقعیت طبیعی معمولاً یک ساعت پس از این نماد زایش انجام می گردد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 23
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 8 خرداد 1398ساعت 16:43 توسط علی پور |

نقش آب در پرورش دام و طیور

 نقش 

آب در پرورش دام و طیور اگرچه آب ماده مغذی محسوب نمیشود اما یک از بخش های اصلی نگهداری حیات هر جاندار بوده و محیطی برای تمام فرایندهای بدن می‌باشد و از مواد متشکله تمام سلولها و بافت های حیوان میباشد اگر حیوانی از آب محروم شود سریعتر از حیوانی که از تمام مواد غذائی دیگر محروم گردیده باشد میمیرد .آب منجر محلول شدن مواد قابل هضم خوراک وانتقال آن به نقاط گوناگون تن ودفع مواد ضرر و زیان آور می شود وجود آب برای حفظ تعادل مایعات بدن ، دفع مواد زاید ، نگهداری تعادل درست یونها ، کمک به هضم ، جذب و سوخت ‏ساز مواد غذایی ضروری است ، همچنین بخش اعظمی از فعل وانفعالات شیمیائی که آنزیم ها درآنها دخالت می نمایند ( ئیدرولیز ) درمحیط مایع چهره می گیرند . 
با عنایت به اهمیت و نقش حیاطی آب در بدن دام ، در مطلب حاضر همت شده می‌باشد تا مطالب مستندی در خصوص اندازه آب موجود در تن ، منابع تامین آب ، مکانیسم جذب و دفع آب ، کیفیت و دمای آب جمع آوری شود که زمینه به کارگیری علاقمندان گرامی قرار گیرد . 
میزان 
آب در بدن آب جانور در تن به قسمتهای باطن سلولی و بیرون سلولی تقسیم شده و آب داخل سلولی اصلی ترین نصیب آن می باشد ، که حدود دو سوم آب تن به شمار می رود . 
مایع خارج سلولی متشکل از آب دور و اطراف سلولها، و بافت پیوندی، آب در پلاسما و آب عبوری در میان سلولی یا این که آب مو جود در دستگاه گوارش میباشد میزان آب موجود در بدن حیوان‌ها بر مبنا سن و مدل دام گوناگون بوده و وجود آن تا مرحله معینی در بدن حیوان یک قضیه حیاتی می‌باشد بطوریکه کاهش آب تن بمیزان 20 درصد مرگ آور می‌باشد . نوزاد حاوی 750 ‏ تا 800 ‏گرم آب درکیلوگرم هست ، 75 درصد وزن بره در بدو به دنیاآمدن ‏و 50 درصد وزن بره پرواری از آب تشکیل شده است . اما این اندازه دربدن یک حیوان بالغ وچاق به حدود 500 ‏گرم درکیلوگرم کاهش می یابد .همینطور دست کم 55 درصد وزن زنده مرغ و 65 درصد وزن تخم مرغ ازآب تشکیل گردیده میباشد ،آب مو جود در تن گاوهای شیری 56 تا 81 درصد وزن بدنشان را تشکیل می‌دهد و در شیر 8 درصد آب وجود دارد . 
بطور کلی گاوهای که چاقتر هستند، بدنشان آب کمتر ، اما گاوهای لاغر بدن پرآب تری دارا‌هستند (بیشتر از 70%) که این اختلاف در مقدار آب، دلالت بر مخلوط ‏متنوع بدن این دو نوع گاوها داراست . هرچه آب بد ن کمتر باشد، در عوض چربی بیشتر است و این مورد در گاوهای چاق چشم می شود .آب در تمام نقاط بد‏ن به فیس ترکیبی یافت می شود . چه بسا در استخوان های گاو که سخت ترین عضو بدن است، 25% وزن آن را آب در بر می گیرد . 
میزان 
مصرف آب الف 
: مصرف آب در گاو آب موضوع نیاز روزمره گاوهای گوشتی، خیر تنها وابسته به نژاد آن‌ها است، بلکه به سایز بدنی، سکو حرارت محیط در روز، شرایط بدنی ، مدل جیره و مقدار رطوبت آن، اندازه نمک موجود در طعام ، نسبت افزایش وزن روزانه و دمای آب مصرفی ، وابسته می باشد . 
بطور کلی ،چون گاوهای درشت جثه خیس و سنگین وزن خیس ، خوراک بیشتری مصرف می نمایند لذا آب بیشتری نسبت به گاوهای ریز جثه تر می خورند . همچنین گاوهای گوشتی ، بخصوص گاوهای برنا در حالا پرورش همواره اکثر از گاوهای بالغ تر به آب نیاز دارا‌هستند .گاوهای که از علوفه سبز و پرآب ( دارنده حدود 80 الی 75 % رطوبت) استعمال می‌نمایند ، نسبت به گاوهای دیگری که غذا های کم آب ( دارای 12- 10 % رطوبت) مصرف می کنند ، به آب کمتری نیازمندند . 
مصرف آب همینطور به میزان دسترسی دام به آب و سکو حرارت آن بستگی دارااست .گاوهایی که در تمام زمان ها شبانه روز به آب دسترسی دارند در مقایسه با آنهایی که روزمره یک یا این که دو بار مجال دستیابی به آب دارند آب بیشتری می نوشند و شیر بیشتری هم تولید می نمایند . گاو های مالامال ایجاد در مقایسه با گاوهای قلیل ایجاد با ارتقاء دفعات نوشیدن آب ، ارتقا بیشتری در ساخت شیر نشان می دهند . ولرم بودن آب در روزهای سرد ، در مقایسه با آبی رنگ که پاره ای فراتر از صفر جايگاه ‏است ، سبب می شود که گاوها آب بیشتری مصرف کنند . 
‏گاوها، به علت این که مقدار قابل قبولی آب را می توانند در شکمبه خویش ذخیره کنند، تا 3- 2 روز بی آبی‌رنگ را هم می توانند تحمل نمایند . این در صورتی می‌باشد که دمای هوا آنچنان گرم نشود که برای گاو تنش زا باشد . بی تردید، این مقدار مقاومت به قلیل آبی، در هوای گرم کاهش می یابد . 
ب: 
مصرف آب در طیور طیور تقریبا به میزان متعددی آب نیاز دارند . 
اندازه آبی که به وسیله مرغ مصرف می گردد تابع کارداران زیادی می باشد که به موردها زیر اشاره می‌گردد : 1 . 
مقدار خوراک مصرف شده ، 2 . 
حرارت ورطوبت محیط ، 3 . 
عالیت مرغ ، 4 . 
ماهیت غذا مصرف شده ، به خصوص آب ، نمک و پروتئین موجود در خوراک تحت حالت عادی از نظرحرارت و رطوبت ، مرغ تقریبا دو برابر غذا مصرفی خویش آب مصرف میکند . در شرایطی که هوا گرم باشد این اندازه ممکن است بدو برابرافزایش یابد . بطورمتوسط مقدارآ ‏ب مصرف شده به وسیله مرغ متساوی دو یا این که سه برابر مقدار غذا مصرف شده هست . 
پیشنهاد می‌گردد در ارتفاع زمان پرورش آب شیرین دوچندان ، تمیزو خنک در دست مرغ باشد . اگر مرغها نتوانند تمام آب موضوع احتیاج خویش را بدست آورند ، آن ها بهمان نسبت طعام کمتری مصرف می کنند لذا تامین آب بمقدارکافی برای ادامه مصرف طعام ‏بطور طبیعی لازم هست ، نوسانات سرعت رشد غالبا می‌تواند آرم ای از نوسانات خوراک مصرف گردیده بوده و بنوبه خویش ، این نوسانات قادر است علامت ای از عدم تامین اندازه آب قضیه نیاز طیور باشد . پرریزیهای جزئی در مرغهای تخمگذارغالبا ممکن می باشد آرم آن باشد که ‏مرغ ها در برخی وقت ها نتوانسته اند مقدار آب کافی مسئله احتیاج خویش را برای بازه زمانی چند روز و یا کمتر بدست آورند . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 13
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 7 خرداد 1398ساعت 14:12 توسط علی پور |

گوسفند رومانف romanov

 گوسفند 

رومانف romanov 
sheep گوسفند رومانف گوسفند اصیل روسی است . اصلیت این نژاد در واقع به منطقه ورشو والگا (شمال غربی مسکو) در روسیه برمی‌گردد . اسم این نژاد از شهر رومانف گرفته گردیده است، این حیوان‌ها ابتدا در قرن هجدهم بیرون از روسیه دیدند . به زودی پس از آن، آن ها به آلمان و سپس به فرانسه وارد شدند . 
 
دولت کانادا در سال 1980، 4 قوچ و 14 میش را خرید و پنج سال آن گاه آن‌ها را قرنطینه کرد برخی از حیوان ها پس از تست به ایالات متحده آورده شدند . 
 
در درحال حاضر حاضر گوسفند رومانوف در سراسر جهان توزیع گردیده هست . امروزه این نژاد عمدتا برای ساخت گوشت رویش داده می گردد . 
 
ویژگی ها 
ظاهری گوسفند رومانف گوسفند رومانف نژادی میانگین و بزرگ است . این گوسفند یکی از نژادهای گوسفند کوتاه اروپایی شمال اروپا هست . هنگامی که آن ها متولد می‌شوند، این حیوانات معمولا رنگ سیاه خالص دارند . 
البته رنگ بدن آنان به سرعت به خاکستری تغییر‌و تحول می‌کند، 
متوسط وزن گوسفند زنده سالم در میان 55 و 80 کیلوگرم است . و متوسط وزن بره بالغ 40 تا 50 کیلوگرم می‌باشد . 
 
گوسفند 
رومانف 
گوسفندان رومانف حیوانات بسیار طاقت فرسا و حاذق میباشند . آن‌ها به آب و هوای سرد و تغذیه محلی عادت کرده‌اند و زیاد سریعتر رویش میکنند و تا 3-4 ماهگی به بلوغ می‌رسند . 
گوسفندان رومانف می‌توانند در هر دوران از سال تولید نظیر کنند، میش‌ها رومانف میتوانند 4 الی 5 قلوزا باشند برخلاف سایر نژادها که معمولا یک الی دو بره به عالم میاورند . 
گوسفندان رومانف اکثر اوقات با دوستداشتنی ترین نژادها برای ساخت بره 
این نژاد در اکنون حاضر عمدتا برای تولید گوشت تولید می‌شود، ولی برای ایجاد پشم نیز بسیار عالی می‌باشد . پشم گوسفند رومانف فراوان قادر و متبحر می باشد . پشم آن ها دو برابر با قطر میانگین فیبرهای پشم از 20 .9 میکرومتر و 71 .9 میکرومتر از موهای خارجی هست . وزن متوسط پشم گوسفند چرب حدود 4 .5 کیلوگرم هست . با این حال، ویژگی ها بی نقص نژاد گوسفند رومانوف را در نمودار پایین محاسبه فرمایید . 
 
اسم 
نژاد رومانف 
دسته 
نژاد گوسفند رومانف گوشتی 
سایز 
نژاد گوسفند رومانف میانگین و بزرگ 
وزن گوسفند رومانف وزن قوچ 55 تا 80 کیلوگرم و وزن ماده از 40 تا 50 کیلوگرم متعدد میباشد . 
 
دسته 
آب و هوای مناسب همگی آب و هوا ها 
رنگ 
گوسفند رومانف مشکی و خاکستری 
مقدار 
نژاد گوسفند رومانف به تعداد معمول 
اصلیت 
نژاد گوسفند رومانف روسیه 
فروش گوسفند زنده یک عدد از روش‌های به درآمد وصال دامداران است درحال حاضر اگر گونه نژاد گوسفند پرروش یافته دارای اسم و رسم و خوب باشد به مراتب سود عمده خواهد داشت . 
 
محققان به علت ارتقاء تعداد بره در نژاد رومانف طی تحقیقاتی که انجام داده‌اند متوجه شده‌اند لینک ژنتیکی میان این نژاد و نژاد سنگسر منجر سه وضع حمل در دو سال به جای یک زایمان در هر سال می‌شود . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 13
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 5 خرداد 1398ساعت 13:09 توسط علی پور |

درمان بیماری کپلک گوسفندان

 درمان 

بیماری کپلک گوسفندان کپلک جگر گوسفند یا فاسیولا هپاتیکا نوعی انگل به شکل کرم پهن میباشد که از خون صاحب خانه تغذیه می کند . بیماری کپلک گوسفندی با وجود نوعی کرم باطن جگر گوسفند سبب ساز لاغری، اندک خونی، اسهال گوسفند می شود از این رو برای درمان بیماری کپلک گوسفندان بایستی به آن داروی ضد کپلک بدهید . به طور کلی انگل های داخلی که در تن گوسفندان وجود دارا‌هستند مشتمل بر : کپلک – تنیای روده ی گوسفند – انگل های معدی-ریوی می باشد . 
 
بهترین رویکرد برای تشخیص انگل کپلک مشاهده تخم های رنگ زرد متمایل به قهوه ای در مدفوع گوسفندان است . البته آدم ها به این بیماری هم در گیر می شوند . شایسته ترین رویه تشخیص آزمایشگاهی دیدن تخم انگل در مدفوع افراد مشکوک به بیماری میباشد که دستکم سه روز از خوردن مواد گوشتی جلوگیری کرده باشند . 
 
مشخصات 
کرم انگلی فاسیولا این نوع کرم پهن شکل است که خصوصی کوچک و بدن پهن داراست . از راه و روش تن خون را می مکد و از روش دهن مواد زائد را خارج می دهد . 
 
 
 
نحوه 
شیوع بیماری کپلک جگر گوسفند این بیماری معمولا در ماه های مارس و دسامبر در انگلستان شیوع دارااست . که با وجود رویش گوسفندان و میل کردن دام از مراتع کثیف و مرطوب سبب ورود انگل به درون تن آن‌ها می شود . 
 
علامت ها 
بیماری کپلک گوسفندی لاغری 
ضعف 
تورم 
زیر گلو قلیل 
خونی ریزش 
پشم ها اسهال 
کاهش 
وزن معالجه 
بیماری کپلک جگر گوسفندی با تزریق داروی ضد کپلک برای از میان بردن انگل کپلک مسلما بایستی پیشین از پرواربندی گوسفندان داروی ضد کپلک به اسم داروی ضد کرم تری کلابندازول به آن ها بدهید . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 9
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 4 خرداد 1398ساعت 13:17 توسط علی پور |

مزایای شیر شتر

 مرتضی خمیریˈ از اعضای هیات علمی دانش کده علوم و صنایع غذایی گرگان در خصوص مزایای شیر شتر به ایرنا گفت: ˈ شیر شتر نسبت به شیر گاو، حاوی 10 برابر آهن، 5 برابر پتاسیم و ویتامین C، چهار برابر سدیم و 3 برابر کلسیم و منیزیم و مقدار بیشتری اسیدهای چرب غیر اشباع، پروتئین، کلر و اسید فولیک بوده و آغوز آن سرشار از آنتی بادی ها و ترکیبات ضد سرطانی استˈ . 

پرس پلت

 
وی ادامه داد: ˈچربی و لاکتوز شیر شتر نسبت به شیر گاو کمتر و انسولین آن اکثر میباشد و همین ویژگی موجب شده تا مورد قابل قبولی برای افراد دیابتی، رژیمی و حساس به لاکتوز باشد ضمن اینکه شیر این حیوان برای درمان آب آوردگی مفاصل، یرقان، بیماری های طحال، سل، ترمیم زخم ها، تنگی نفس یا آسم، کم خونی، بواسیر، بسیار مفید میباشد . 
 
به گفته او، شیر شتر دارنده خواص لاغر کنندگی بوده و یک غذای رژیمی می باشد ضمن این‌که تحقیقات نشان داده می باشد که پادتن های موجود در شیر شتر برای غلبه بر بیماری هایی نظیر سرطان، ایدز، آلزایمر و هپاتیت C اثرگذار می‌باشد . 
 
ولی از قیمت غذایی و خواص دارویی شیرم که بگذریم بد نمی باشد درباره خواص گوشتم هم بیان کنم که خالی از لطف نمی‌باشد ضمن اینکه پاسخی جامع به باورهای اشتباه عده ای از آدمیان د محکم بودن گوشت من و ذیل بودن ارزش غذایی آن، خواهد بود . 
 
اگر‌چه گوشت من در مقایسه با گوشت گاو از مقدار پروتئین کمتری برخوردار هست ولی به لحاظ شکل ظاهری مشابه گوشت گوسفند است، در گوشت من سدیم اکثر و پتاسیم کمتری وجود دارد، گوشت اینجانب دربردارنده پروتئین هایی با ارزش غذایی بالا و بعضی ویتامین های گروه B و هم بعضا موادتشکیل دهنده معدنی همچون ˈآهن، فسفر و کلسیم استˈ ضمن این‌که به افرادی که عذر و بهانه گوشت محکم منرا دارند ، متذکر می نحس ، گوشت شتران سنین در میان یک تا سه سال نرمتر و خوش طعم تراست . 
 
باز نیز ببخشید، اینجانب حیوان هستم و حس حیوانی ام می گوید که برای آدمیان بایستی از گویش خود آن‌ها استدلال و استدلال بیاورم، چون این اشرف مخلوقات بعضا صحبت خود را نیز قبول ندارند چه رسد به حرف حیوانی زیرا اینجانب . 
 
برای پی بردن به ارزش اقتصادی، غذایی و دارویی ام و هم عاملی برای دقت به اینجانب و توسعه کلیه جانبه رویش من کافی میباشد به نکاتی که متخصصان امر مطرح می کنند گوش دهند . 
 
معمولا انسان برای توجیه بعضا ناکامی ها و اتلاف منابع و ممکن است پیشگیری از این کارها مبادرت به برگزاری همایش و جلسات متفاوت می نماید که جدیدا در استان گلستان همایشی هم برای بررسی موقعیت شتر در کشور ایران صورت دادند . 
 
در این همایش متخصصان و مسوولان متفاوت استان گلستان و مرز و بوم در این باره داد حرف سردادند و مسایلی را مطرح کردند که اشاره به برخی از آنان خالی از لطف نمیباشد . 
 
دکتر ˈامیر کیاسریˈ مدرس دانش کده دامپزشکی دانشکده تهران، با اشاره به مزایای بالای اقتصادی و هم قیمت غذایی و دارویی شیر و گوشت شتر، اشاعه تمدن پرورش این حیوان در مملکت را لازم و بر آن تاکید کرد . 
 
وی گفت: امروزه رشد شتر در برخی کشورهای افریقایی و حاشیه خلیج فارس، مبداء درآمد بالایی را برای این کشورها به یار آورده میباشد . 
 
پزشک معالج کیاسری با بیان این‌که 80 درصد مساحت مرزوبوم را اقلیم کم آب و نصفه خشک تشکیل می دهد که برای رشد شتر مطلوب است، افزود: مقاومت بالا و سازش با وضعیت آب و هوایی خشک و بیابانی این حیوان و هم جور تغذیه آن، شتر را در سطر حیوان‌ها با صرفه اقتصادی بالا قرار داده هست . 
 
وی بیش تر کرد: رشد شتر می تواند جایگزین پرورش دام های سبک که هزینه بالایی دارا هستند و مراتع بیشتری را نیز تخریب می کنند، شود ضمن اینکه بها غذایی و خواص دارویی شیر و گوشت این حیوان هم درآمد زیادی را نصیب رشد دهندگان آن و اقتصاد مملکت خواهد کرد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 8
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 21 ارديبهشت 1398ساعت 12:44 توسط علی پور |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد