ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
ماکیان البرز

ماکیان البرز

ماکیان البرز

کاهش وزن و امتیاز موقعیت بدنی

 - کاهش وزن و امتیاز موقعیت بدنی به صورت سریع: تا حدود 50 روز پس اززایش امتیاز وضعیت بدنی این گاوها بیش از یک نمره کاهش می یابد . 

. .گاوهای در گیر به اندازه کافی کار ندارند . 
ممکن می باشد پوشش موی گاو به رخ قابل دقت خشن گردیده باشد .اغلب،موهای گاو سیخ می شودزیرا این گاوها احساس سرما می کنند . 
- بوی استون: اشخاصی که بتوانند بوی استون را استشمام نمایند می تواننددر هوای تنفسی،ادرار و شیر گاوهای دچار بوی استون را شم نمایند . 
- کیت ها و نوارهای منحصر ازمایش کتوز: به کمک این مواد می توانایی وجود کتون را در ادرار یا شیر ازمایش نمود . . 
- کاهش ساخت شیر : به ویژه در مراحل اخر بیماری در صورتیکه چه برای تشخیص کتوز کمتر به آن دقت می شود البته بر شالوده اطلاعات چربی و پروتئین جان دار در شیر می بضاعت و توان کتوز را تشخیص داد .در این وضعیت نسبت چربی به پروتئین شیر نامتعادل خواهد شد .اگر در صد چربی و پروتئین شیر اختلافی بیش از 5/1 در صد داشته باشند می بضاعت به کتوز مشکوک شد . 
در اکثر موارد در صد چربی 5 در صد یا اکثر بوده و در صد پروتئین3 در صد یا این که کمتر می باشد . 
این 
حالت را می توان این گونه تفسیر نمود: در صد بالای چربی شیر به برهان فراخوان چربی های بدن هست که در غایت در شیر وارد گردیده میباشد .در گاوهایی که در زمان زایش تپل می باشند این تاثیر بیشتر است .در صد تحت پروتئین شیر به این دلیل می باشد که پروتئین تن به دلیل نبود انرژی به عنوان منشاء انرژی مسئله مصرف قرارمی گیرد . 
پروتئین به یک بخش گلوکز و یک بخش اسید امینه تبدیل می شود .بخش گلوکز برای ایجاد لاکتوز به عمل می رود . 
اندازه لاکتوز شیر تماما اثبات می باشد .لاکتوز در مراقبت حجم ایجاد حیاتی میباشد .گاوهای نو زا این موقعیت را تاحد ممکن ادامه می دهند .نصیب اسید امینه اکثر اوقات به صورت اوره ،بدن گاو را ترک می نماید (وقتی انرژی کافی در شکمبه در دسترس نباشد)این بخش از پروتئین معمولا برای ساخت پروتئین شیر بکار رفته و در حالت فقدان انرژی از دست می رود . 
تجویز 
پروپیلن گلیکول درمان کتوز درمانگاهی دربرگیرنده تجویز پروپیلن گلیکول می باشد .500 میلی لیتر از این ماده را دوباره در روز و به بازه چهار روز به دام بخورانید .مسأله با اهمیت شروع به موقع و زود هنگام درمان میباشد تا گاو زودتر بهبود یابد . 
در این حالت از سایر مشکلات هم جلو گیری می شود . 
در صورتی‌که پس از تجویز پروپیلن گلیکول بهبودی حاصل نشد با دامپزشک گله مشاوره فرمایید . وی می تواند درمانهای تکمیلی را ارایه دهد . 
در کنار درمان با پروپیلن گلیکول مساله کلیدی یافتن علت بیماری و رفع ان می باشد .به خاطر داشته باشید هرگاه یک موضوع بیماری درمانگاهی پیدا می شود به طبع مورد ها دیگری هم در گله وجود داراست که هنوز تشخیص داده نشده اند (موارد زیر درمانگاهی ) .علاوه بر این به تیتر یک منش حل سریع درصورت نیازمی بضاعت و توان به جیره ،نشاسته اضافی یا ترکیبات پروپیلن بیشتر نمود .این کار میزان پروپیونات ورودی به کبد را ارتقاء می دهد . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 33
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 19 فروردين 1398ساعت 11:46 توسط علی پور |

طرح پروش گاو شیری با احداث یک واحد گاوداری

 طرح 

پروش گاو شیری با احداث یک واحد گاوداری 
گاو شیری ماده را بخاطر شیردهی بسیار جهت تولید فراورده‌های لبنی رشد می‌دهند . در پیش‌روی بعضی گاوها گاو گوشتی هستند و این مدل گاو را برای استفاده از گوشت آن پرورش می‌دهند . 
 
هزاران سال میباشد که گاو، جزیی از معاش کشاورزی بشر به شمار می آید . نزدیک به شش هزار سال پیش از تولد مسیح، آدم راه و روش معاش خود را تغییر داده و به اهلی کردن حیوانات پرداخت . چگونگی اهلی شدن گاو چندان معین نیست؛ اما با نسبت دادن به کتیبه ای که در یکی از معابد عراق به دست آمده، حدود چهار هزار و 500 سال پیش از به دنیا آمدن مسیح، فردی در درحال حاضر دوشیدن شیر از گاو نشان داده شده می‌باشد . 
رویش 
گاو شیری گاوداری در ایران در رخ برد جزء شغل‌های پرسود قرار می‌گیرد . 
 
گاوداری واقعاً شغل لذت قسمتی است . این شغل فیض در سود است، خسارت ندارد و تماماً برکت میباشد . 
 
ساخت روزانه شیر در گاوداری به طور میانگین 25 تا 20 کیلوگیرم از هر گاو است . 
هر گاو با اعتنا به نژادش شیردهی متفاوتی دارد . 
برای فروش شیر مشکلی نخواهید داشت چه بسا شرمنده اقوام هم میشوید، شیر زود به فروش می رسد . بستنی فروشی ها، لبنیاتی ها و دکان ها مشتریان دایم شما می باشند . 
 
هدف 
یک گاوداری شیری: ساخت شیر و به دست آوردن گوساله انگیزه آخرین و بازدهی یک گاوداری شیری می باشد و گاوی که حامله شود و یا ساخت پائینی دارد نگهداریش اقتصادی نمی باشد . معمولا هر گاو به ازای هر کیلو شیر 5-2 برابر علوفه مصرف می‌نماید . 
 
هلشتاین 
شایسته ترین نژاد گاو شیری در جهان در حالتی که می خواهید گاو داری خویش را رونق دهید خوب تر می‌باشد شایسته ترین نژاد گاو شیری در دنیا را پرورش دهید . گاو هلشتاین که به اسم هولشتاین نیز شناخته می شود جز سنگین وزن وزن ترین گاوهای شیری در عالم می باشد . 
 
این نژاد که از حیث ساخت شیر شایسته ترین نژاد در در بین گاوهای شیری است حدودا ۷۲۴۰ لیتر شیر تولید می نماید . درصد چربی این شیر ۳٫۶۵ درصد و درصد پروتئین آن ۳ درصد می باشد . این گاوها به طور روزمره تقریبا ۳۴ کیلو شیر ساخت می کنند . 
 
این گاوها روزانه باید۳ بار دوشیده شوند . 
 
معمولا قد متوسط گاو دربین ۱۴۵ تا ۱۶۵ سانتی متر می باشد . 
مقدار 
زمان بارداری گاو هلشتاین ۹ و نیم ماه می باشد که نزدیک به ۲۸۰ روز است اولین زایمان گاو هلشتاین در بین سن ۲۳ تا ۳۶ ماهگی می باشد البته به طور کلی قابلیت و امکان بارداری در ۱۳ ماهگی را نیز دارااست . 
وزن 
گاو ماده هلشتاین ۶۸۲ کیلوگرم و وزن گوساله در بدو تولد نزدیک ۴۳ کیلوگرم می باشد . 
 
نكات 
عمومی در تغذيه گاوهای شيری: گاوها را بر شالوده سطح ي شيرواري يا ميزان توليد جور بندي نموده و بر پایه نيازهايشان تغذيه نماييد . 
در طول سال از برنامه ي تغذيه اي كه اقتصادي و متعادل شده باشد و بتواند نيازهاي حيوان را برآورده نمايد استعمال كنيد . 
جهت مصرف حداكثر ميزان خوراك اختصاصي از اقلام خوراكي متنوع و با كيفيت عالی استفاده نماييد . 
دفعات خوراك دادن به گاوها را تنظيم نموده و مطابق برنامه فعالیت نماييد . 
گاوها علاقه خاصي به به کارگیری از علوفه هاي تازه و آب دار دارا هستند كه در فیس در دسترس و ارزان بودن در تغذيه آن را به كار ببريد . 
تركيبات مواد مغذي اقلام خوراكي، متنوع و متغيير می‌باشد . با آناليز آزمايشگاهي از اجزاي مواد مغذي جيره ي فرموله شده اطمينان حاصل نماييد . 
آب سالم و گوارا به رخ دائمي در اختيار گاوها قرار دهيد . 
شرايط محيطي مناسبي به خصوص در فصول تابستان و زمستان براي گاوها فراهم نماييد . 
هر گونه تغييري در جيره ي غذايي را به تدريج به انجام برسانيد . 
از جيره هاي ترکیب استعمال كنيد . 
(كنسانتره – علوفه) ضمن خشبي بودن علوفه ي مصرفي توجه كنيد قطعه هاي خرد گردیده علوفه ريز باشد . 
تدابير ضروری جهت به حد اقل رسانيدن تلفات خوراك را به عمل آوريد . 
جهت اطمينان از ميزان كافي خوراك مصرفي در جيره، حد اطمينان را مد لحاظ بگيريد . 
ضمن اختصاص دادن كارگران دلسوز و وظيفه شناس جهت رسيدگي به تغذيه گاوها، كارگران اين بخش را به دفعات عوض نكنيد . 
تغذيه از مواد بودار را غالبا ۵/۰ تا ۲ ساعت سپس از شير دوشي به انجام رسانيد . 
علوفه 
را به دوران طولاني ذخيره ننموده و در موقع مصرف از عدم وجود كپك و قارچ زدگي و اجسام خارجي مطمئن شويد براي رویارویی با عارضه ها مصرف جسم خارجي احتمالي مگنت يا آهن ربا به حيوان بخورانيد . 
برنامه ي جنگ با انگل ها به خصوص انگلهاي دستگاه گوارش را با جديت پي گيري كنيد . 
در موقع به کارگیری از جيره هاي حاوي ذرات ريز يا آردي به مراد راندمان بهتر خوراك مصرفي و جلوگيري از ضايعات تنفسي از مواد خيس كننده و چسباننده نظير چربي يا ملاس استفاده كنيد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 29
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 18 فروردين 1398ساعت 11:23 توسط علی پور |

روش دیگر رویش شتر

 روش 

دیگر رویش شتر به شیوه بسته است این 
منش طرفدار چندانی برای شتر داشتی ندارد و اکثر زمان ها برای شتر پرواری و شغل های تحقیقاتی و علمی در مراکز دولتی انجام میشود راه و روش 
های پرواربندی این‌یک منش نیمه‌متمرکز بوده و در مكان نيمه محصور در روستاها و شهرهای حاشيه كوير انجام می‌گردد . گروهي از دامداران و قصابان نسبت به خريد شترهای حذفی شترداران مبادرت می نمایند و آن گاه آنان را با استفاده از پرورش جبراني براي مدتي حدود 2 تا 4 ماه با استعمال از ضايعات و بقاياي گياهان مانند كاه گندم و مواد ديگر مثل پنبه‌دانه، نان خشك، كاه، آرد ج و ملاس و تفاله چغندر آن ها را پروار می‌کنند و سپس به کشتارگاه‌های شهرهای بخش ها کویری عرضه می‌دارند . اين کار حال به‌صورت شغل اثبات گروهي از دامداران درآمده هست . 
رشد 
شتر به راه بسته فروش 
کودک شترهای یکتا سه‌ساله درآمد مهم ساربانان را تأمین میکند با توجه به اهمیت بالایی که شتر برای اکثر وقت ها دامداران داراست چنانچه مطابقت و همخوانی با اصول علمی و متناسب با ظرفیت تولیدی بیابان‌ باشد نه‌تنها اثر سوء زیست‌محیطی در بر نخواهد داشت بلکه منجر تبدیل گیاهان کم‌ارزش به فرآوردههای دامی می‌گردد شتر 
و مرتع شتر از سن ۶ ماهگی تا ۴ سالگی سرعت پرورش قابل قبولی دارااست شایسته ترین بازه زمانی چه ازنظر کیفیت گوشت و سرعت رویش در تشابه با گوشت گوساله بین یک تا دوسالگی است . 
افزایش 
وزن روزمره بچه شترها از مدت به دنیاآمدن تا سه‌ماهگی از ۳۴۲ تا ۷۸۶ گرم در نژادهای گوناگون گزارش‌شده است 
دانلود 
کتاب بدون‌پول و جامع پرورش شتر دانلود 
بدون پول کتاب رشد شتر پرواربندی 
پرواربندی 
شتر در جمهوری اسلامی ایران به دو رخ انجام می‌گیرد پرواربندی 
شترهای حذفی: شترهای سالخورده و حذفی را خریداری نموده و به مقطع سه الی شش ماه ذیل یک جیره غذایی مطلوب پروار می‌کنند . در این بازه به وزن مناسب میرسند اما درنهایت گوشت تولیدشده به این خط مش کیفیت قابل قبولی ندارد . 
پرواربندی 
شتر رویش 
شترهای یک تا دوساله : در 
این رویه نوباوه شترهای یک تا دوساله خریداری‌شده و طی زمان ۵ الی ۷ ماه پرواربندی میگردند که درنهایت گوشت به‌دست‌آمده در این خط مش از کیفیت دوچندان بالایی برخوردار است در 
اکثر موردها طول دوره پرواربندی در بین ۳ تا ۴ ماه است بهترین 
سن و وزن پرواربندی شتر بین یک تا دو سال میباشد که دارای وزن ۱۲۰ تا ۲۳۰ کیلوگرم میباشند و در وزن‌های ۲۲۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم به فروش می‌رسند وزن 
و درصد جنازه ۵۴ درصد برخوردار می‌باشند و می توانند به‌راحتی با گوشت گوساله رقابت کند این 
در حالی می‌باشد که برای تولید گوشت گوساله از علف‌های پرارزش و باقیمت گران به کار گیری می‌شود ولی در موضوع شتر اوضاع و احوال مختلف است پرواربندی 
شتر جیره 
مطلوب پروار شتر پرواری قادر است شامل: یونجه خشک، بلغور شده، سبوس گندم و تفاله چغندر، کاه گندم، نمک و سنگ‌آهک باشد . 
با چنین جیره غذایی ارتقا وزن روزمره ۱۸۰ گرم تا ۳۸۰ گرم در روز مطلوب است . 
شایسته ترین دوران پرواربندی شترها اوایل فصل بهار و اوایل پاییز است . 
در 
روش‌های صنعتی پرواربندی معمولاً تعداد گل می بایست ۵۰ نفر باشد روش‌های 
سنتی که برای امرارمعاش روستاییان و یک خانوار مناسب می باشد حفظ میتواند دربین ۵ تا ۱۰ نفر باشد درروش 
صنعتی برای هر ۵۰ نفر شتر به دو نفر کارگر نیاز است مهم‌ترین کارداران مؤثر در سودآوری شتر مربوط به تحت بودن هزینه تغذیه ، نیاز تحت کارگری و سازش بالا به مناطق دشوار میباشد . 
برخلاف رشد سایر دام‌ها که هزینه تغذیه بیش از ۷۰ درصد کل هزینه‌های پرورشی را به خود اختصاص میدهد رویش شتر به حیث تعلق شدید به مراتع کویری هزینه‌های تغذیه زیر بوده و صرفا در حین وضع حمل و برای شترهای اندکی تغذیه تکمیلی چهره میگیرد . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 30
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 17 فروردين 1398ساعت 13:05 توسط علی پور |

تهیه وارزیابی اقتصادی طرحهای گاوداری

 بیشتر کتاب ها موجود ارائه گردیده دربازارمربوط به آنالیز طرحها ، راجع به بررسی طرحهای صنعتی می باشد . یاکتب جان دار درارتباط با نظارت طرحهای کشاورزی ترجمه متن ها خارجی بوده ونمونه طرحهای قضیه محاسبه با شرایط وقوانین کشور سازگار نمی باشد . در این جزوه عملکرد گردیده می باشد علاوه برآشنایی بانحوه تحلیل طرحهای دامپروری یک طرح مثال با سرفصلهای مورد نیاز تهیه و تنظیم ومورد نظارت قرار گیرد . 

انگیزه ازتهیه این مطلب آشنایی با راه محاسبه وتدوین طرحهای اجرایی گاوداری و ارزیابی سودآوری وغیر سودآور بودن طرح جهت اجرا می باشد . دراکثر فعالیتهای اقتصادی که به آینده رابطه پیدا می نماید شناخت اثرات اجرای فعالیت در آینده اقتصادی فردی واجتماع از اهم ضروریات است . آشنایی کارشناسان دامپروری بانحوه بنا کردن طرحهای گاوداری علاوه بررفع مشکلاتشان در تهیه طرح رشد گاوشیری وبرنامه ریزی برای آینده شغلی شان می توانند به تیتر مدیریت ومشاور در واحدهای گاوداری بخش سری سرگرم بکار گردیده ودر برنامه ریزی اقتصادی با صاحب و مالک واحد همیاری کنند . 
توصیف 
طرح: طرح ایده یا پیشنهادی هست که به صورت یک یا این که گروه ای از پروژه مطرح می شود . 
پروژه متشکل از فعالیتهای منطقی ومرتبط به یکدیگر می‌باشد که پایین حیث یک مدیریت وارگان اجرایی معین برای تامین هدف یا این که هدفهایی مشخص ، در چهار چوب برنامه زمانی وبودجه از پیش تعیین شده ای اجرا می گردد . 
دوره معاش پروژه: دربرگیرنده تحلیل ، توصیف ، طراحی ، نصب وراه اندازی وبهره برداری وارزشیابی می باشد . 
جنبه 
های آنالیز پروژه : -ارزیابی 
بازار -ارزیابی 
فنی -ارزیابی 
مالی -ارزیابی 
اقتصادی شرح وتوضیح مفصل خیس جنبه های ارزیابی پروژه را به عهده خواننده گذاشته ومنبع شماره 1 می تواند زمینه استعمال قرار گیرد . 
سرفصلهای موضوع نیاز طرحهای توجیهی جهت ارائه به بانکها برای دریافت وام ها به طور کامل دراین جزوه آمه می باشد . اما بسته به نیاز در هر دوران وقتی نیازهای دیگری وحتی نقشه های اجرایی طرحها به یاور طرح توجیهی ارائه می شود که در این کتابچه تاسیسات زمینه نیاز براساس نظام دامداری به تیتر پیوست ارائه گردیده می باشد . که ما ازآن در محاسبات به کار گیری خواهیم نمود . 
گنجایش 
طرح: گنجایش طرح ممکن هست در یک واحد صنعتی بر شالوده مقدار خط تولید سنجیده شود و در یک واحد گاوداری بر شالوده مقدار دام مولدی که قابل مراقبت می باشد سنجیده شود . 
ظرفیت را به دو مدل گنجایش اسمی و ظرفیت واقعی تقسیم می نماییم . 
در تصمیم گیری جهت مشخص شدن ظرفیت طرح , به کارداران پایین باید دقت داشت . 
ظرفیت 
در رابطه با بازار: تقاضای بازار مهمترین استدلال مفید در تعیین ظرفیت می باشد . 
گنجایش در رابطه با توزیع جغرافیایی بازار و محل اجرای طرح . 
توجه به مرکزیت و تعداد واحدهای مو جود دیگر در حوزه‌ . 
ظرفیت در ارتباط با کارداران فنی . 
ظرفیت طرح و رابطه با آن با مالی طرح . 
گنجایش 
طرح در رابطه با تجزیه و محاسبه نقطه راز به سر: انگیزه از تجزیه و تحلیل نقطه , رمز به راز , گزینش مرحله ایجاد در زمانی می باشد که در آمد کل برابر هزینه کل گردد . 
هزینه کل ترکیبی از هزینه های اثبات و متغیر می باشد . 
هزینه های اثبات , هزینه هایی می باشند که با تغییر تحول تراز تولید ( حداکثر تا طرفیت اسمی ) تقریبا اثبات می نظیر و هزینه های متغیر هزینه هایی هستند که با تغییر تحول سطح تولید , تغییر تحول می کنند . 
در شرای 
مقدار تولید را با q, قیمت فروش هر واحد متاع را با p , کل هزینه های اثبات در طی یک عصر را باf و هزینه های متغیر به ازاء واحد متاع را با v نشان دهیم , p q می تواند معرف در آمد کل و f+qv معرف هزینه کل باشد و زیرا نقطه رمز به سر هزینه کل و در آمد کل برابر می‌باشد در سود داریم: 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 29
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 15 فروردين 1398ساعت 12:54 توسط علی پور |

جیره دام

 

 
آماده ‏کردن طعام حتمی براى دام‏هاى مختلف همه دامها براى تولید بایستی انرژى و پروتئین کافى مصرف کنند . مقدار مصرف ماده‏هاى غذایى دام‏ها با هم فرق مى‏کند . 
الف - گاوهاى شیرده: این گاوها به عامل ایجاد شیر، خوراک‏هایى لازم دارا‌هستند که پروتئین زیادى داشته باشند . ادغام علوفه‏هایى نظیر یونجه کم آب با کنسانتره دامى که انرژى کافى داشته باشند، بسیار مطلوب می‌باشد . 
میزان خوراک براى این دام‏ها به گونه دام حک هبومى هست یا این که دورگ و مقدار شیر تولیدى بستگى دارااست . مقدار ماده غذایى خشک براى گاوى که دوازه کیلوگرم در روز شیر مى‏دهد و پانصد کیلوگرم وزن دارد، ده کیلوگرم است . دو کیلوگرم از این میزان بایستی کنسانتره باشد . 
در ابتداى دوره شیروارى چون دام وزن زیادى را از دست داده و اشتهاى کمترى دارد، بایستی از علوفه‏هاى مرغوب و کنسانتره خوب استعمال کرد . به علاوه از دادن علوفه‏هایى مثل کاه و سبوس برنج بایستی خوددارى شود . 
 
ب - گاوهاى خشک آبستن در آخر زمان شیروارى یعنى سه ماه گذشته از زایمان کم‏کم باید از مقدار کنسانتره دامى و علوفه‏هاى مرغوب قلیل کرد . به جاى آن مى‏توان، خوراک‏هاى کم‏ارزش‏تر را در غذاى دام قرار داد . یعنى مى‏توان به طور کامل از علوفه استعمال کرد و دیگر به دام‏ها کنسانتره نداد . به کار گیری مضاعف از غذاى آردى در گاوهاى کم آب منجر چاقى آن‌ها مى‏شود . در نتیجه، سخت‏زایى و بیشترشدن هزینه‏ها را به دنبال دارااست . 
دو هفته پیشین از زایمان، کم ناچیز میزان کنسانتره در غذاى دام را اضافه فرمائید . همینطور از علوفه‏هاى مرغوب مثل یونجه می بایست در خوراک دام به کار گیری کرد . 
ج 
- گوساله ‏هاى پروارى سه ماهه نخستین دوره پروار: در این دوره، استخوان‏ها و اندام گوساله ‏ها رشد مى‏کند . براین اساس گوساله‏ها به خوراک‏هایى نیاز دارا‌هستند که پروتئین زیادى داشته باشند . براى این کار، علوفه‏هایى نظیر یونجه و علف باغ مناسب می باشند . به علاوه در ترکیب کنسانتره می بایست از کنجاله تخم پنبه به کارگیری کرد . همچنین به کارگیری از کربنات کلسیم یا این که پودر آهک و خوراک‏هاى کلسیم‏دار ضرورى می‌باشد . 
اضافه‏وزن روزانه در این دوره، با هزینه کمتر و سرعت عمده انجام شود . بنابراین، پروار دام‏هاى جوان از حیث اقتصادى باصرفه‏تر می‌باشد . 
سه ماهه دوم پروار: در این زمان گوساله‏ها رویش ابتدایى خویش را انجام داده‏اند . در نتیجه، استخوان‏ها و اندام‏ها رویش کمترى دارا‌هستند . بنابراین، براى پروار و چاق‏شدن گوساله‏ها باید از خوراک‏هاى پرانرژى و علوفه‏هایى که تا حدودى مرغوب هستند، به کارگیری کرد . 
آرد جو، تفاله چغندر قند، ملاس، علف باغ و مقدارى یونجه و کاه براى این زمان مناسب هستند . در این زمان براى اضافه‏شدن وزن گوساله‏ها می بایست هزینه بیشترى کرد . همچنین هفتاددرصد غذاى دام می بایست از کنسانتره دامى که مواد پرانرژى دارد، تشکیل شود . 
 
به کارگیری از ضایعات در تغذیه دام 
نان خشک خوراکى می‌باشد که از آرد گندم به دست مى‏آید . این غذا براى دام‏هاى شیرى و پروارى مناسب میباشد . براى استعمال از این طعام می بایست بسیار دقت کرد . زیرا در صورتی‌که نان خشک کپک زده باشد، سبب ساز مسموم‏شدن دام‏ها مى‏شود . به علاوه در درازمدت در گاوهاى شیرى سبب ناراحتى‏هایى مى‏شود . 
چون نان‏هاى خشک به طور درست جمع‏آورى نمى‏شوند، ممکن است لابه‏لاى آنها چیزهایى مثل تیغ، سوزان و پلاستیک وجود داشته باشد . در صورتیکه این چیزها خورده شوند، موجب ناراحتى‏هاى گوناگون براى دام مى‏شوند . 
چیزهایى مثل میخ یا این که سوزن به طور مسقیم وارد نگارى حیوان مى‏شوند، کم‏کم از دیواره نگارى مى‏گذرند و به قلب مى‏رسند . در فیض سبب مرگ ناگهانى حیوان مى‏شوند . ماده‏هاى پلاستیکى هم منجر بسته‏شدن روده‏هاى دام مى‏شوند . 
 
سبوس برنج نوع جايگاه یک آن دانه‏هاى برنج دارااست و به شکل آردى است، این گونه از سبوس براى دام‏ها اثرگذار می باشد . ولی نوع‏هاى دیگر که زبره زیادى دارند، براى غذا دام موءثر نیستند . از این ماده در مخلوط کنسانتره براى گاو شیرى شش درصد و براى گاو پروارى نه درصد مى‏توان در لحاظ گرفت . 
 
ملاس این خوراک، خواص انرژى زایى و مُلین بودن دارد . مى‏توان تا ده‏درصد از آن را در جیره غذایى روزمره در حیث گرفت . آغاز تغذیه با این طعام می بایست کم‏کم باشد . ملاس جایگزین خوبى براى غذاتى نظیر جو و ذرت می باشد . 
به کارگیری از ضایعات براى کم‏شدن بها جیره غذایى و استفاهد خوب تر و عمده از محصول ها فرعى کارخانه‏ها بسیار مناسب می‌باشد . ولى مصرف عمده از میزان و ناگهانى این مواد سبب ساز ناراحتى‏هاى شدید گوارشى براى دام مى‏شود . براى مثال، به کار گیری از چغندر خوراکى، خربزه، هندوانه و صیفى‏جات دیگر باید کم‏کم آغاز شود . یعنى از روزى دویست گرم استارت شود در نقطه پایان هم کم‏کم قطع شود . 
 
رویکرد غنى‏سازى کاه به ادله به کار گیری دوچندان کاه در تغذیه دام، غنى‏سازى این علوفه اهمیت زیادى داراست . براى غنى‏سازى کاه، آغاز آب و اندازه مشخصى اوره را با نیز ادغام مى‏کنند . در صورتی‌که ملاس نیز وجود داشته باشد، اندازه مشخى از ملاس هم با آن ادغام مى‏کنند . وقتى اوره و ملاس در آب به خوبى حل شد، آن را بر روى جمع کاه مى‏پاشند و کاه را به نیز مى‏زنند . سپس آب را در درون سیلوى سیمانى مى‏ریزند و فشرده مى‏کنند . با این عمل هواى داخل سیلو بیرون مى‏شود . آن گاه اب به کارگیری از پلاستیک روى آن را مى‏پوشانند . این کاه به بازه زمانی بیست و پنج روز به همین صورت باقى مى‏ماند و آن گاه مصرف مى‏شود . 
 
مقدار ماده‏هاى ضروری براى غنى‏سازى کاه 
لاس 4 تا 10 کیلوگرم 
کاه 100 کیلوگرم 
آب 50 تا 80 لیتر 
اوره 4 کیلوگرم فایده‏هاى 
غنى‏سازى کاه 1- پانزده درصد به قیمت غذایى کاه اضافه مى‏شود . 
2- پروتئین کاه بخش اعظم مى‏شود . 
3- کاه خوش غذا مى‏شود . 
4- در صورتیکه در غنى‏سازى کاه از ملاس هم به کار گیری شود، انرژى آن اکثر مى‏شود . 
نکته‏هاى 
حیاتی در تغذیه دام 1- براى جلوگرى از نفخ دام می بایست کاه غنى‏شده را هم پا با علوفه‏هاى خشک دیگر به کار گیری کرد . مقدار کاه غنى‏شده را براى گوسفند از دویست گرم و براى گاو از سیصد گرم در روز استارت مى‏کنند . کم‏کم این مقدار را بیشترى مى‏کنند . 
2- سبوس به تنهایى، خوراک کنسانتره به اکانت نمى‏آید . از دادن مقدار بسیار این غذا به دام خوددارى کنید . زیرا منجر کم‏شدن چربى شیر مى‏شود . 
3- آرد گندم براى تغذیه نشخوارکنندگان مطلوب نمی باشد . زیرا پروتئین موجود در گندم سبب نفخ در گاو مى‏شود . 
همچنین تکان شکمبه را قلیل مى‏کند و باعث ناراحتى‏هاى گوارشى در دام مى‏شود
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 20
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 11 فروردين 1398ساعت 11:32 توسط علی پور |

بیماری کچلی گاو

 بیماری کچلی گاو یک عدد از شایع ترین بیماری های فی مابین آدم و دام می‌باشد که بیماری قارچی شناخته می شود . به واقع بیماری کچلی بر اثر قارچ های تریکوفیتون وروکوزوم تولید می شود و بر اثر تماس با محیط آلوده و ساخت جراحات جلدی روی گاو و گوساله به وجود می آید . بیماری کچلی نوعی بیماری پوستی هست که گوساله ها نسبت به گاوها اکثر در مبتلا می شوند و پس از چهار ماه به خودی خویش و با اعتنا به تغذیه مناسب بهبود می یابند . شایسته ترین خط مش برای معالجه کچلی گاو استفاده از پمادهای ضد قارچ و خودداری از گله دام است . 

 
نشانه ها 
بیماری کچلی و قارچ در گاو ممکن می‌باشد بر اثر تماس با محیط آلوده و کثیف و رفتن به مراتع گوسفندان، گاو و هر دام دیگر به گونه های بیماری های پوستی، گندیدگی سم و … . در گیر شوند . ولی بیماری کچلی نوعی از قارچ ها است که به شکل دلمه ای و قطور روی پوست و موی و قسمت هایی از شاخ ایجاد می شود . 
 
دلیل بیماری قارچ ترایکوفایتون وروکوزوم و یا ترایکوفایتون منتاگروفایتس میباشد . 
موی 
ریختگی روی گردن ، دست و پا هم پا 
با شوره و فارغ از خارش بیماری باعث تلف شدن و مرگ دام نمی شود . 
بیماری کچلی یا قارچ گاو بر اثر رطوبت بالا و هوای گرم بخش اعظم می شود . چنانچه به دام تغذیه مناسب و ویتامین A بدهید و به قارچ ها هوا نرسد سریعا از در بین می فرآیند . 
 
رویه 
های پیشگیری از ابتلا به بیماری کچلی گاو جداسازی 
دام بیمار تغذیه 
مناسب دام بویژه افزون ویتامین A به جیره غذایی خودداری 
از ورود دام های آلوده و کثیف به بیماری به گله طریق 
معالجه بیماری کچلی گاو مقدمه نصیب های دلمه ای صورت با برس برداشته می شود و سپس روی آن پمادهای ضد قارچ مالیده می شود . 
 
بیماری کچلی گاو یک عدد از شایع ترین بیماری های فی مابین آدم و دام می‌باشد که بیماری قارچی شناخته می شود . به واقع بیماری کچلی بر اثر قارچ های تریکوفیتون وروکوزوم تولید می شود و بر اثر تماس با محیط آلوده و ساخت جراحات جلدی روی گاو و گوساله به وجود می آید . بیماری کچلی نوعی بیماری پوستی هست که گوساله ها نسبت به گاوها اکثر در مبتلا می شوند و پس از چهار ماه به خودی خویش و با اعتنا به تغذیه مناسب بهبود می یابند . شایسته ترین خط مش برای معالجه کچلی گاو استفاده از پمادهای ضد قارچ و خودداری از گله دام است . 
 
نشانه ها 
بیماری کچلی و قارچ در گاو ممکن می‌باشد بر اثر تماس با محیط آلوده و کثیف و رفتن به مراتع گوسفندان، گاو و هر دام دیگر به گونه های بیماری های پوستی، گندیدگی سم و … . در گیر شوند . ولی بیماری کچلی نوعی از قارچ ها است که به شکل دلمه ای و قطور روی پوست و موی و قسمت هایی از شاخ ایجاد می شود . 
 
دلیل بیماری قارچ ترایکوفایتون وروکوزوم و یا ترایکوفایتون منتاگروفایتس میباشد . 
موی 
ریختگی روی گردن ، دست و پا هم پا 
با شوره و فارغ از خارش بیماری باعث تلف شدن و مرگ دام نمی شود . 
بیماری کچلی یا قارچ گاو بر اثر رطوبت بالا و هوای گرم بخش اعظم می شود . چنانچه به دام تغذیه مناسب و ویتامین A بدهید و به قارچ ها هوا نرسد سریعا از در بین می فرآیند . 
 
رویه 
های پیشگیری از ابتلا به بیماری کچلی گاو جداسازی 
دام بیمار تغذیه 
مناسب دام بویژه افزون ویتامین A به جیره غذایی خودداری 
از ورود دام های آلوده و کثیف به بیماری به گله طریق 
معالجه بیماری کچلی گاو مقدمه نصیب های دلمه ای صورت با برس برداشته می شود و سپس روی آن پمادهای ضد قارچ مالیده می شود . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 16
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 10 فروردين 1398ساعت 13:43 توسط علی پور |

بیماری های طیور

 تاج 

وريش تاج 
بي رنگ و چروكيده ( آلودگي انگلي – بيماري هاي مزمن – تغذيه بد ) 
تاج 
سفيد و پوسته پوسته و پودري ( قارچ تريكوفيتون گالينه ) 
طاول 
و زگيل بروي تاج ( آبله ) 
زخم 
بروي تاج ( در اثر نوك زدن در جنگ خروس ها – كاني باليسم ) 
وجود 
آماس و ضخيم شدن ريش ( وبا – يكطرفه خراب و دو طرفه مزمن ) 
 
 
ورم 
ادماتوزي ريش ( آنفلوآنزاي فوق وخیم و تماس با آهك ) 
تاج 
رنگ پريده ( معمولا در مرغ هايي كه نو به تخم آمده اند – خونريزي داخلي – كوكسيديوز خراب ) 
تاج 
سياه ( سرمازدگي – گرما زدگي –پاستورلوز- آنفلوآنزاي فوق حاد ) 
پاها 
پاي 
رنگ پريده ( سوء تغذيه – كمبود ويتامين A – سن بالا ) 
پاي 
بد شكل ( SCALY LEG در اثر جرب كنميدوكوپتنس موتانس ) 
پاي 
سياه ( آنفلوآنزاي فوق خراب ) 
پاي 
كلفت شده ( استئو پتروزيس ) 
انحراف 
پا و خميدگي ها ( پروزيس – ريكتز – SPALY LEG - FIELD RIKETS - واروس – والگوس ) 
 
 
دیده 
ها و سينوس ها پوسته 
پوسته شدن پلك دیده ( كمبود اسيد پانتوتنيك ) 
زخم 
در پلك چشم ( نبرد خروس ها ) 
كراتئوكونژيوكتيويت 
( گاز آمونياك ) 
پلاك 
ها بطانه اي در پشت پلك سوم ( كمبود ويتامين A ) 
كاتاركت 
و كدورت قرنيه ( بدنبال آنسفالو ميليت در زمان جوجگي ) 
قرنيه 
غير يكنواخت يا عنبيه بي رنگ ( مارك چشمي ) 
تورم 
بافت محیط چشم ( كوريزا – مايكوپلاسموز ) 
آماس 
سينوس ها و ترشحات بيني ( كوريزا – مايكو پلاسموز ) 
 
 
مفاصل 
سينويت 
عفوني ويروسي ( رئو ويروس ها حاوي اگزوداي كاهي رنگ ) 
كلي 
باسيلوزي 
سالمونلايي 
( عموما يكطرفه با ايجاد بافت فيبروزه در مفصل ) 
استافيلوكوكي 
( محتويات مفصل سفت و چركي و داغ ) 
مايكوپلاسمايي 
هم پا آبسه سينه اي(حاد شيري ، مزمن كازئوزي زرد ) 
شبه 
سل 
 
 
سينويت 
غير عفوني نقرس 
پروزيس 
 
كمبود 
منگنز و نياسين 
ازدياد 
كلسيم دان 
كمبود 
ويتامين B12 و كولين و اسيد پانتوتنيك 
ازدياد 
پروتئين گياهي بدون وجود پروتئين حيواني 
پارگي 
وتر آشيل در مرغان تخمگذار و سنگين 
 
 
تغييررنگ 
متمايل به سبزبا خونريزي درزيرجلدي با ورم بالاي مفصل خرگوشي : پارگي زردپي بطني 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ماهیچه‌ها 
كم 
رنگي ماهیچه‌ها ( خونريزي داخلي – انگل هاي خارجي يا داخلي ) 
صورتي 
بودن ماهیچه‌ها ( مسموميت با منو كسيد كربن ) 
ادم 
عمومي ماهیچه ها ( مسوميت با نمك – بي آبي ) 
آبسه 
سينه اي ( تورم مفصل عفوني – گامبورو ) 
خونريزي 
درعضلات(گامبورو– تورم ويروسي كبد– سندرم هموراژيك– كلي باسيلوز– ضربه – كمبود ويتامين K ) 
تومور 
( مارك ) 
دانه 
هاي سفيد در روي عضله ها ( مايت زير جلدي لامينو زيوتيس سيستيكاله ) 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 19
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 8 فروردين 1398ساعت 14:06 توسط علی پور |

روشهای آزمایش دستگاه تنفس

 روشهای 

آزمایش دستگاه تنفس و معاینات بالینی دام پرتونگاری سینه در گوساله ، گوسفند و بز عملی هست و قادر است درتشخیص تومورها ، پنومونی و اتلکتازی کمک موءثر باشد . برونکوگرافی ، با استفاده از ماده حاجب ، برای انتخاب حالت نای و برونشها با بها می‌باشد البته برای خودداری از سرفه ای که در اثر عبور سوند تولید میشود بیهوشی عمومی اجتناب ناپذیر میباشد . 
به دست آوردن مثال خلط جهت مطالعات باکتریولوژیک نیز با بها می‌باشد و روش فعالیت در گاو قابل اجرا می باشد . ولی پیش از این بایستی داروی مسکن را به مراد دوری از تحریک پذیری حیوان پیش بینی نمود تا بتوان گویش را برای مشاهده مجرای حلق به جلو کشید . 
بزل حفره جنب نیز مثل تست خلط داده ها مفیدی در باره اوضاع مریض به دست می دهد . در گاو در چهره ظن به وجود ترشحات می بایست سوزن را با اجتناب از مجروح کردن پریکارد در ششمی یا این که هفتمین فضای در بین دنده ای و در پاییت تراز مایعی که به وجود آن گمان می رود وارد کرد و با سرنگ کشید . در اسب سوزن را در هفتمین فضای فی مابین دنده ای پهلوی راست و ده سانتی متر فراتر از سیاهرگ مهیمزی و در طرف چپ در هشتمین فضای دربین دنده ای وارد می نمایند . بزل ریه برای تعیین مدل میکروب مولد ، با سوزن عملی است البته خطر گرانقدر آن تکثیر عفونت در پرده جنب هست . 
ریه 
ها: محدوده ی ریوی در گاو : محدوده ی ریه در طرف چپ از یازدهمین فضای در میان دنده ای استارت واز اواسط دنده ی نهم عبور کرده و به حدود یک کف دست فراتر از مفصل آرنج ختم میگردد . محدوده ریه در طرف راست به اندازه یک کف دست عقب تر (تا حدود دنده 12 ) ازآن در طرف چپ هست زیرا در طرف چپ ریه توسط پیش معده ها کمی به سمت جلو (تاحدود دنده 11 ) رانده شده می باشد . 
محدوده 
ریه ها در اسب: مرز 
قدامی Cranial border : خطی که از کناره عقبی استخوان کتف به سمت برجستگی olecranon مفصل آرنج ختم میگردد مرز 
پشتی Dorsal border : خطی که از گوشه عقبی استخوان کتف به سمت برجستگی tuber coxae استخوان لگن کشیده میشود مرز شکمی عقبی Caudo-ventral border : خطی فرضی که از برجستگی olecranon به اواسط دنده یازده و از آنجا به فضای میان دنده ای 16 و 17 شکل می گیرد . 
دقه Percussion : در فضای در میان دنده ای بوسیله چکش دقه و قاشک یا تشتک تخت فلزی چهره می گیرد . خوب تر هست این کار در مکان رمز پوشیده و آرام انجام بخشید و هنگام دقه کردن یه خرده دهن را گشوده کرد . 
چکش دقه به سستی بین انگشتان شست واشاره گرفته گردیده و به آن تکان پاندولی داده می شود، در همین هم اکنون تشتک بروی دیواره سینه ودر فیس قابلیت در فضای بین دنده ای با قوت هر چه اکثر فشار داده می شود . در صورتی که چکش سفت به دست گرفته شود یا حرکات از مچ یا این که آرنج منشا بگیرند، چکش به میزان قابل قبولی جهش پیدا نکرده ودر سود رزونانس دقه محو و نامفهوم می گردد . 
صدای دقه در داخل قفسه سینه تا عمق حدودا 7 سانتی متر نفوذ می کند، براین اساس ضایعات عمیق خیس از آن را نمی بضاعت با دقه مشخص نمود . ضایعات ریوی طاقت فرسا و فاقد هوا (کانون آماسی، تجمع مایع باطن فضای محدود یا تومورها ) می بایست به اندازه یک تخم مرغ یامشت باشند تا بتوان آنها را به علت ایجاد صدای بم معین نمود . 
در مرحله نخست دقه جدار قفسه سینه به طور افقی انجام می شود،که به مراد انتخاب حدود خلفی ریه صورت می گیرد .این کار خوب تر می‌باشد در طرف راست بدن انجام شود، زیرا در این طرف به علت وجود کبد و هزارلا (که صدای توپر ساخت می کنند) محدوده ریه را آسانتر از طرف چپ می توان تفکیک نمود .در طرف چپ شکمبه در قسمت پشتی محدوده ریه تولید رزونانس مالامال طنینی می نماید که به صدای ریه ها شباهت دارااست .(البته به استثنای صدای غرش آهسته شکمبه) . 
صداهائیکه 
به وسیله دقه کردن ایجاد می گردد وبه سه جور تقسیم می شود : 1-resonant رزونانس ساخت شده توسط ارگانهائیکه حاوی هوا می باشند نظیر ریه . 
2-tympanitic صدای زنگی یا صدای فلزی توسط ارگانهائیکه دربردارنده گاز ذیل فشار می باشند مانند شکمبه نفخ دارو یا سکوم یا این که شیردان پراز گاز . 
3-صدای بم یا خفه -(damping)dull بوسیله سازمانهای توپر مانند قلب و کبد . 
4-subtympani c صدای شبه زنگی در قسمت فوقانی شکمبه در موقعیت طبیعی، نواحی بالایی روده های حاوی گاز وقسمتهای آمفیزماتوز ریه . 
صداهای 
طبیعی تنفسی : صداهای طبیعی تنفسی üبرای 
گوش کردن صداهای ریوی می بایست یا این که محیطی آهسته داشت و یا این که دام را مجبور کرد که نفسهای عمیق بکشد üبرای 
بدون چاره کردن دام به تنفس عمیق میتوان از کیسه پلاستیکی استفاده کرد ( بمدت کوتاه دهن و پوزه را مسدود نموده تا جائیکه حیوان به سختی و نا آرامی افتد) üاولین 
نفسهای عمیق پس از برداشتن کیسه قادر است صداهای غیر طبیعی که در طول تنفس در اکنون استراحت شنیده نمی‌شود را صریح سازد ü 
همینطور میتوان برهه زمانی بازه رجوع دام به حالت ارگانیک ویا تعداد سرفه یا عوارض دیگر را پس از برداشتن کیسه مورد نظارت قرار داد
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 19
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 7 فروردين 1398ساعت 14:18 توسط علی پور |

فواید گوشت بره

 از 

فواید شگفت انگیز گوشت بره بخوانید گوشت بره یک عدد از همگانی ترین مواد در وعده های غذایی رمز تا رمز عالم می باشد . از مهم ترین مزایایی که گوشت بره دارد، مراقبت از بدن در برابر ناچیز خونی، تقویت و بهبود عضلات، بالا بردن سلامت استخوان ها، بهبود سیستم ایمنی بدن، بالا بردن سالم سیستم عصبی و همین طور پیشگیری از آسیب های بازه به دنیا آمدن در خردسالان میباشد . 
مقر خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews .com) 
: گوشت بره یکی از متداول ترین مواد در وعده های غذایی رمز تا راز عالم می باشد؛ البته در بین دیگر گونه های گوشت حیوانات، کمتر شناخته گردیده میباشد . برای فهمیدن هر آنچه که درباره گوشت بره موضوع نیاز هست . 
 
گوشت 
بره چیست؟ 
این گوشت، از بره ای با کمتر از یک سال سن به دست می آید و به عامل داشتن مقادیر زیادی از میوگلوبین در خود، در دسته بندی گوشت قرمز رنگ قرار می گیرد . میوگلوبین، پروتئینی در بافت های ماهیچه ای حیواناتی نظیر بره و گاو هست و زمانی که گوشت در معرض اکسیژن قرار بگیرد، آن را به گوشت قرمز تبدیل می کند . پس، هنگامی که بره بخشی از جانورانی با گوشت قرمز رنگ است، انواع علف های خوراکی نیز جزء منابع تندرست دارای پروتئین قرار می گیرند . از دیگر موردها قابل ذکر در این باره می توانایی به داشتن ناچیز چربی داخل این گوشت اشاره کرد؛ که ولی این قضیه از یک محرمانه دلایل پرهیز کرده و خواص تندرست آن را هم بیشتر می کند . 
 
در رابطه طعم آن می بضاعت و توان اذعان کرد که این گوشت، دارای طعم ملایمی است و آن را از گوشت مرغ یا گاو لذیذتر می نماید . طعم دل نشین آن در زمان پخت در باربیکیو و یا این که به وضعیت تنوری، دوستداشتنی و موضوع عشق در تمامی جای جهان می باشد . این گوشت که عموما از بره های جوان به دست می آید خود دارای دو نوع مختلف است؛ Hogget و Mutton . دسته اولیه از بره میان یک تا حداکثر دو سال و Mutton از اشکال بالغ ترگوسفند به دست می آید . مزه این گوشت بستگی به سن بره دارد و هر چه سن آن بیشتر شود، گوشتش هم سفت تر می شود . به همین استدلال است که اکثر اوقات مردم، گوشت بره را ترجیح می دهند که نسبت به دیگر انواع گوشت، قابل انعطاف و لذیذتر است . 
 
 
مواد 
مغذی درون گوشت بره 
به طور ارگانیک گوشت بره سرشار از مواد معدنی همچون آهن، روی، کلسیم، سلنیوم، پتاسیم، مس و همین طور مدل های مختلفی از ویتامین ب می باشد . تنها ۴ اونس از گوشت بره دربردارنده ۲۸ گرم پروتئین استT اما در کنار آن، میزان چربی اشباع شده بدن را به دو سوم حد مجاز می رساند . پس میانه روی در مصرف گوشت بره به شدت توصیه می شود . مقدار ۴ اونس از این گوشت بالای ۳۳۰ کالری داراست و علاوه بر داشتن چربی اشباع شده، دارنده اندازه قابل توجهی چربی اشباع نشده نیز می باشد . 
 
 
فواید 
گوشت بره 
از مهم ترین مزایایی که گوشت بره دارد، نگهداری از تن در برابر اندک خونی، تقویت و بهبود عضلات، بالا بردن تندرست استخوان ها، بهبود سیستم ایمنی بدن، بالا بردن سالم سیستم عصبی و همین طور پیشگیری از جراحت های بازه به دنیاآمدن در خردسالان هست . 
 
۱- 
سرطان 
(Conjugated linoleic acid (CLA، به مقدار قابل توجهی در گوشت بره یافت می شود و در تعدادی از پژوهش ها، این ماده با سرطان سینه مقابله می کند . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 13
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 6 فروردين 1398ساعت 13:29 توسط علی پور |

بیماری تب مالت

 

 
بیماری نیوکاسل یک عدد از بیماریهای اصلی و واگیر‌دار صنعت رویش طیور می باشد که استدلال آن ویروس​های تیپ 1 پارامیکسوویروس پرنده ها می​باشد . ویروس​های دلیل این بیماری می​توانند طیف گسترده ای از پرنده ها را آلوده کنند، به طوری که علاوه بر ماکیان، بوقلمون، بلدرچین، گنجشک، طوطی و چه بسا پرندگان منحصراً گوشتخوار را سرگرم می کند . 
 
حدت سویه های متفاوت این ویروس از زیاد وخیم که بیماری شدیدی را منجر می شود تا زیاد خفیف که ممکن می باشد هیچ جور نشانه ی درمانگاهی نداشته باشد متفاوت است . سویه های این ویروس دارای گرایش بافتی می باشند و گرایش به دستگاه تنفس، دستگاه گوارش یا بافت عصبی نشان می دهند . 
 
طیوران ممکن است تا تعدادی ماه حمل کننده ویروس نیوکاسل باشند، درحالی که ویروس درصورتی که در معرض ضدعفونی کننده ها، حرارت دوچندان یا نور بی واسطه خورشید قرار گیرد تنها می تواند یک سری هفته خارج از تن پرنده زنده بماند . 
 
مقاومت محدود صاحبخانه مربوط به ساختار ژنتیکی و بلوغ می باشد اما پاسخ ایمنی (پادتن مادری جوجه و ایمنی ناشی از آلودگی ارگانیک در مرغداری یا این که مایه کوبی) حفظ قابل توجهی ساخت می نماید . 
 
شیوه 
انتقال: 
ویروس به راحتی قابل انتقال میباشد . اکثر ترین منش انتقال این ویروس ارتباط مرغ تندرست با مدفوع مرغ کثیف می‌باشد اما آلودگی از رویه تنفسی، دفع از خط مش آئروسل ها و ازطریق مصرف آب و غذای کثیف چه بسا از شیوه مخاط چشم و کلواک هم مشاهده شده می‌باشد . انتقال دلیل بیماری زا از نحوه شی ها و لوازم آلوده و کثیف مرغداری و حتی اشخاص و پرسنل مرغداری ها نیز به راحتی قابلیت و امکان پذیر میباشد . 
 
علایم 
بالینی: 
جوجه ها نسبت به بالغین آلرژی بیشتری دارا هستند . زمان مخفی بیماری معمولا 7-3 روز می باشد . 
 
علایم بالینی در مرغ های گوشتی: کسالت، کزکردن، ضعف و کاهش محسوس اشتها از علایم اول بیماری است، همینطور چندین مرگ پرسرعت و فارغ از علامت در 2-1 روز دارا‌هستند . فلجی جزیی یا این که لرزش پاها و بال، دراز کشیدن و پیچش گردن و عدم تعادل از علایم عصبی بیماری هست . 
 
یک عدد از مهمترین نماد های این بیماری، بروز اسهال سبزرنگ است . گشوده نگه داشتن منقار و خس خس کردن و آبریزش بینی و چشم در فرم تنفسی چشم می شود . 
 
علایم بالینی در مرغان تخمگذار دربرگیرنده کاهش ایجاد تخم مرغ و تغییرشکل و نازک و قابل انعطاف شدن پوسته تخم مرغ می‌باشد . 
 
جراحات 
کالبدگشایی: 
بارزترین علامت بیماری نیوکاسل، پلاک های بیضی شکل، خون‌ریزی و مرگ بافتی در روده میباشد . همینطور خون‌ریزی در پیش معده، لوله های گوارشی و چه بسا نای دیده می شود . وجود اسهال سبز در روده، تورم و مرگ بافتی و خونریزی در طحال، همگی و ریه نیز ممکن می‌باشد مشاهده شود . 
 
تشخیص: 
 
شیوه های آزمایشات سرمی HI و ELISA و همینطور جداسازی ویروس از شیوه تزریق ترشحات آلوده مغز و نای پرنده آلوده به تخم مرغ و آنالیز آن قابل استفاده می باشد و در تشخیص بیماری امداد کننده می باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 5 فروردين 1398ساعت 15:03 توسط علی پور |

صفحه قبل 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد