ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
ماکیان البرز

ماکیان البرز

ماکیان البرز

روی: علامتها کمبود دام

 روی: 

علامتها کمبودآن : علامت ها فقدان روی بصورت کلینیکی در گوساله ها صورت می دهد در حالیکه علامتها زیر کلینیکی فقدان روی اکثر در بالغین دیده می گردد . از علایم دیگر ضعیف شدن نصیب شاخی سم هم پا با ارتقا آلرژی به ابتلاء در ماتیت دربین انگشتی یا گندیدگی سم . کاهش مقدار گیرایی آبستنی و در حالت بسیار حاد باعث به اشکال در بلوغ اسپرماتوئیدها . کاهش مصرف خوراک و کاهش پرورش ، بی حالی شدید ، کاهش جواب ایمنی و ارتقاء بافت شاخی پوست (پاراکراتوز ) می باشد . 
روی بعنوان یک عنصر مهم و ضروری برای پرورش طبیعی پشم و هم سنتز کلاژن در استخوانها کاربرد داراست . 
مسمومیت 
با روی : اصولاً مسمومیت با روی در گاوان بالغ همگانی نمی باشد . وجود ۲% روی در رژیم غذایی گاوهای شیری باعث به تلف شدن دام خواهد شد . در چهره وجود PPM۸-۶ روی مو جود در آب مصرفی ، ممکن می‌باشد اثرات بدی در گاو ساخت می کند . اندازه PPM ۱۶۰۰ روی در رژیم غذایی مصرفی باعث به التهاب پانکراس خواهد شد . میزان PPM ۵۰۰ روی در شیرهای جایگزین شونده یا میزان ۲ - ۵/۱ گرم روی در روز به ازاء هر مرکز دام برای بازه سی روز برای گوساله های غیر نشخواری ، مسمومیت ساخت می نماید . 
مصرف بالای روی با متابولیسم کلسیم ارتباط دارااست . ۱۲۰ میلی گرم روی ( اکسیده ) در مقیاس کیلو گرم وزن بدن برای برهه زمانی سه روز متوالی می تواند منجر به کاهش کلسیم خون ( هایپوکلسمی ) شود . 
نشانه ها 
مسمومیت با روی : گوساله های جوان کلیدی تر از بالغین می باشند . علامتها مشتمل بر : نعره زدن ، سرو صدای زیاد کردن ، افزایش مصرف شیرهای جایگزین شونده ، اسهال ، پر اداراری همپا با پیکا و آن‌گاه کاهش اشتها ، ادم زیرفکی و لاغری مفرط می باشند . 
ممکن است علائمی چون پنومونی ، نشانه ها چشمی ، نفخ و اریتمای قلبی ، قطع حرکات انقباضی و انبساطی دستگاه گوارش( تونیک کلونیک ) ، یک سری حرکات زمان هماهنگ و غیر ازروی میل هر دو کره دیده در جهات عمودی افقی و چرخشی (نیستاگموس) و نبود شم ساخت شوند . 
ارتقا وقوع آرتریت و تب شیر ممکن می‌باشد در حیوان‌ها بالغ رخداد بیفتد . 
احتیاج غذایی روی برای گاوهای شیری حدود ۱۶۰۰-۱۲۰۰ میلی گرم در روز می باشد . 
کسب روی از نحوه مواد معدنی که با غلظت PPM ۳۰۰۰ باشند حاوی ۲۲/۸۵ میلی گرم روی در هر اونس می باشد کسب مواد معدنی با حدود ۹/۱ % روی ، دربرگیرنده ۶/۵۳۹ میلی گرم روی در هر اونس خواهد بود . 
منگنز: 
علائم نبود آن : سبب به فحلی خاموش ، کاهش درصد باروری ، سقط ، کاهش وزن گوساله های جدید متولد شده ، افزایش درصد ماده زایی زخم اسکلتی و فلج حرکتی می شود . 
علائم 
مسمومیت با منگنز : یاور با کاهش اشتها و کاهش پرورش می باشد . ممکن میباشد کم خونی ، حزن های گوارشی ، سقط و که می باشد های تخمدانی در ارتقاء میزان مصرف منگنز تولید شود . 
منگنز در صفرا به میزان حدود ۷/۱۲ میکرومول بر کیلو گرم وزن کبد ، ترشح می شود . 
احتیاجات غذایی منگنز در حدود ۱۲۰۰ میلی گرم به ازاء هر راءس گاو در روز می باشد . اکتساب مواد معدنی که شامل ۲۵۰۰ پی پی ام این ماده باشند در حدود ۰۲/۷۱ میلی گرم منگنز در هر اونس را دارا می باشد . 
منیزیم 
: علایم کمبود آن : منجر به ارتقا تحریک پذیری ، لرزش ، کف در دهان ، ارتقاء برهه زمانی مدت بیهوشی ، کزاز ، عدم تعادل ، تشنج و مرگ که اغلب مرگ ناگهانی فارغ از علامتها قبل واقعه می افتد . 
علامت ها پایین کلینیکی فقدان منیزیم ، ممکن هست مصرف غذا را کاهش دهد و در صورت ادامه این فقدان ، مقدار شیر دهی و کارایی قلب تاثیر منفی می گذارد . 
منیزیم بر روی عملکرد ویتامین D نقش دارد و در حقیقت در مورد ها استرس که سبب ساز به کاهش منیزیم خون می شود ، اندازه جنبش کلسیم به باطن خون کاهش یافته و این زمینه در گاوهای شیری غیر باردار و چه گاوهای تازه زا و یا این که در درحال حاضر زایش دیده میشود . 
مسمومیت 
با منیزیم : افزایش میزان منیزیم مصرفی منجر به کاهش مصرف خوراک می شود و هم باعث تاخیر در پرورش ، ایجاد اسهال و لاغری مفرط می شودBUN و کراتینین سرم به مقدار متعددی بالا رفته و در عوض اندازه کلسیم سرم کاهش می یابد . 
میزان احتیاجات منیزیم از مواد غذایی برای گاوهای شیری از ۵۰۰۰ تا ۱۰ .۰۰۰ میلی گرم به ازائ هر مرکز در روز می باشد . 
 
اکتساب مواد معدنی که مشتمل بر ۵% منیزیم باشد شامل ۱۴۲۰ میلی گرم منیزیم در هر اونس می باشد
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 9
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 4 فروردين 1398ساعت 23:16 توسط علی پور |

نگه دارنده پستان

 8- 

نگه دارنده پستان ها(لیگامان ها) نگه دارنده ها درحقیقت رباط های وسطی محفظه پستان هستند . این رباط ها چنان درمنظره پشتی قرارگرفته اند که به لحاظ می آید محفظه پستان به دو قسمت تقسیم گردیده هست . رباط ها درحقیقت نگه دارنده های با اهمیت واولیه پستان میباشند .همچنین برهان مهمی درنگه داشتن پستان درمحل اصلی خود هستند . درصورتی که حافظ پستان ضعیف باشد،‌پستان به حالت شل و پاندولی درمی آید . درنتیجه ارتفاع قدمت اقتصادی گاو کم می شود . بدین ترتیب هنگام خرید یک گاو شیری باید اعتنا داشت که درمنظره پشتی درحالی که پستان پرازشیر است ، میانه پستان گاو ، خط وجود داشته باشد . همچنین این خط و رخنه‌ دربین پستانی،‌عمیق و سراسر پستان را فراگیر باشد . 
9- 
پهنا پستان هرچه پهنا پستان گاو بخش اعظم باشد، دام قدرت شیرواری بهتری دارد . همچنین ارتفاع عمر اقتصادی آن نیز زیاد هست . برای چک این صفت،‌درمحل اتصال پستان به بدن وبرگشتگی موهای دو طرف پستان، فاصله دو طرف پاهای آن را میزان گیری می نمایند . توجه کنید که هنگام چک این صفت نباید گاو بدشکل ایستاده باشد وپاهای عقب آن ازهم گشوده باشد . 
10- 
اندازه سرپستانک ها یکی ازمواردی که بایستی هنگام خرید گاو شیری دوچندان به آن دقت شود ،‌اندازه سرپستانک های گاو میباشد . برای محاسبه آن‌ها می بایست ارتفاع سرپستانک و وضعیت آن ها را از جلو وعقب وپهلوی حیوان مقدار گیری کرد . چند موقعیت غیر ارگانیک درپستانک وجود داردکه می بایست به آن‌ها توجه کرد . 
این حالت ها عبارتند از: الف- پستانک ها نباید به شکل پستانک های بز باشند وبه اصطلاح بزی نباشند . 
ب- پستانک های خیلی کلفت به درد شیردوشی نمی خورند . 
ج- رخنه‌ پستانک ها نباید بیش از حد ریز و یا گشاد باشند . 
مقدار مطلوب برای سرپستانک های جلو حدود 5 تا 6 سانتی متر وبرای رمز پستانک های عقب 4 تا 5 سانتی متر است . یعنی باید رمز پستانک های جلو کمی بلندتر ازسرپستانک های عقب باشد . علاوه براندازه پستان ،‌ بایدتوجه داشت که پستان های گاو شیری ورم کرده و گرم تر از حد معمول نباشد . همچنین رنگ آن غیرطبیعی وزخمی نباشد . در صورتیکه به گاو مشکوک هستید،‌کمی از شیر آن را دریک فنجان،‌ظرف یا این که پارچه سیاه بدوشید وبررسی نمایید تا مواد ریز فرنگی و غیر نرمال درآن دیده نشود . به این روش،‌آزمایش فنجان سیاه گفته می شود . زیرا درپارچه یا این که ظرف سیاه، ادله های ریز حاصل ازفعالیت باکتری ها و میکروب ها به آسانی چشم می شوند . 
11- 
محل قرارگرفتن سرپستانک های جلو و عقب هنگام محاسبه این صفت می بایست به شکل قرارگرفتن نوک پستانک ها و محل آن‌ها نسبت به محیط پستان اعتنا کرد . در شرای سرونوک پستان ها بیش از حد به هم نزدیک ویا ازهم به دور باشند،‌غیر طبیعی می‌باشد . 
برای تحلیل محل قرارگرفتن سرپستانک ها بایستی کل پستان گاو را به 4 قسمت تقسیم کنیم . به طوری که نوک هرپستان بایستی دروسط هر یک از این 4 نصیب قرارگرفته باشد . همینطور فاصله نوک پستان ها نسبت به هم مساوی ومتناسب باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 14
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در جمعه 2 فروردين 1398ساعت 14:59 توسط علی پور |

مصرف دان بلدرچین

 میزان 

و طرز مصرف دان بلدرچین تخمگذار یک عدد از دارای اهمیت ترین امور در رشد و نگهداری بلدرچین تنظیم یک دان بلدرچین مناسب و با کیفیت می باشد . دقت نمایید غذای بلدرچین ها در هر مقطعی از سن رویش و یا تخمگذاری فرمول متفاوتی داراست و عدم اعتنا به نیاز های غذایی بلدرچین موجب می شود تا مزرعه رشد بلدرچین شما در گیر بحران شده و در شایسته ترین حالت ممکن نتیجه آوری اقتصادی خویش را از دست دهد و یا با تلفات سنگین وزن روبرو گردید . 
 
یک بلدرچین تخمگذار در ارتفاع ۲۴ ساعت حدود ۲۸ تا ۳۲ گرم دان منحصربه‌فرد نیاز داراست که معمولاَ طی دو الی سه مرحله باید در اختیار گله قرار گیرد . بهترین بازه زمانی ها یک توشه در ابتدای صبح و یک بار در حوالی دوره پس از تخمگذاری می باشد . برخی اقلام قضیه به کار گیری در دان بلدرچین دربرگیرنده : دانه ذرت ، کنجاله سویا ، دانه گندم ، کنجاله کلزا ، نمک ، روغن سویا ، پودر صدف ، سبوس گندم ، پودر یونجه ، پودر ماهی ،پودر گوشت و …می باشد . 
 
غذای 
بلدرچین تخمگذار 
سایز آسیاب دان زیاد اهمیت داراست دان های آردی سبب ساخت غبار شده و علاوه بر پرت شدن باعث بیماری های تنفسی می شود و قطعات خیلی گرانقدر توسط بلدرچین ها برداشته نمی شوند و ترکیب فرمول دان در هنگام اخذ دان توسط پرنده تغییر‌و تحول می نماید . 
برای اطلاعات عمده به مقاله : دان بلدرچین ( غذای بلدرچین ) را چه طور بسازیم؟ مراجعه کنید 
چنانچه از دان پلیت گردیده به کارگیری می نمایید از پلیت های سایز** استفاده شود . توصیه ما به کار گیری از دان پلیت است دان پلیت سبب می شود تا تمام اقلام داخل دان را بلدرچین اخذ کند . همینطور میزان پرت دان به دستکم ممکن کاهش پیدا می کند . دقیقا این اختلاف ۴ گرمی فی مابین ۲۸ تا ۳۲ گرم برای همین زمینه مطرح شده، مزارعی که از دان آسیابی پودری استفاده می‌کنند برای آنکه کمی از دان به خارج از دانخوری ها و یا به رخ گرد و غبار باطن سالن منتشر می شود باید میزان بیشتری دان در اختیار پرنده قرار دهند . 
 
توزیع دان در اکثر قفس های پرورش بلدرچین تخمگذار به فیس دستی در دانخوری های نصب گردیده جلوی قفس که به فیس تراف قرار دارا‌هستند انجام می شود . برای توزیع ظریف دان و دوری از خسارات احتمالی وارده مسئول مزرعه می بایست مستخدم توزیع کننده دان را نسبت به مورد ها ذیل یادگرفتن دهد . 
 
۱- 
حساب و کتاب ظریف مقدار دان به تعداد پرنده، و تهیه یک واحداندازه گیری مطلوب : برای اینکار آغاز بایستی در نظر بگیریم که هر یک متر از طول دانخوری در اختیار چند پرنده قرار داراست . (مثلا ۲۵ پرنده) بعد مقدار دان موضوع نیاز (حدود ۳۰ گرم ) برای یک روز را در تعداد پرنده ضرب میکینم ( ۳۰گرم * ۲۵ پرنده =۷۵۰ گرم) حال مشخص میکنیم یک سری توشه در روز قرار هست به بلدرچین ها دان توزیع کنیم که معمولا ۲ بار در روز می باشد . حالا اندازه دان مصرفی یک روز را تقسیم بر تعداد دفعات دان ریزی می‌کنیم ( ۷۵۰ گرم / ۲ بار توزیع دان = ۳۷۵ گرم ) . حال یک پیمانه تهیه می کنیم ۳۷۵ گرم دان اکثر درون آن جا نشود . 
 
۲- 
توزیع یک نواخت دان برای یک متر ارتفاع از دانخور تراف : توجه شود تا دان به چهره تجمعی در یک نقطه قرار نگیرد . 
 
۳- 
اعتنا در تعداد پرنده هر قفس چنانچه یک قفس دارای تلفات بود و تعداد بلدرچین کمتری داشت بایستی آرم گذاری شود تا دان بسیار اخذ نکند . برای دوری از این عمل بهتر هست یک جعبه از قفس های سالن را قراردهید برای جبران تلفات ها و همیشه کسری بلدرچین ناشی از تلفات به سرعت از این جعبه جبران شود و همین یک قفس تعداد بلدرچین کمتری داشته باشد . اخذ طولانی تر دان حتی جزئی منجر تولید چاقی و بروز بیماری پرولاپس (پیچ خوردگی روده)می شود و بلدرچین با ظاهر تماما سلامت و درشت در گیر مرگ و میر می شود . 
 
محل مراقبت دان در مزرعه پرورش بلدرچین دارنده اهمیت زیاد می باشد . نگهداری دان درون سالن به علت حرارت و رطوبت سالن معمولا منجر خرابی پرسرعت دان خواهد شد . بهترین دما و رطوبت برای محل ذخیره دان ۱۰ تا ۱۵ سکو سانتی گراد و رطوبت کمتر از ۳۵ درصد می باشد . عدم دسترسی حیوانات موذی مانند موش و پرندگان مثل گنجشک و کبوترها به محل انبار دان مزرعه، علاوه بر جلوگیری از ضرروزیان اقتصادی حاصل از سرقت دان سبب خودداری از انتقال بیماری های مسری خواهد بود . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 11
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 28 اسفند 1397ساعت 14:58 توسط علی پور |

پرواربندی گوسفندان بالغ

 پرواربندی 

گوسفندان بالغ و پیر: 
در این رویه میش ها و قوچهای کهن سال و اضافی از گله انقطاع می شوند و در صورت تامین علوفه آن ها را برای مدتی مراقبت کرده و پروار می کنند . این گونه گوسفندان رشد بدنی اضطراری را کرده اند و از حیث ایجاد گوشت و ضریب تبدیل زیاد ضعیف می باشند و بیشتر مواد غذایی به فیس چربی در بدنشان ذخیره می شود . خوبتر است برای پرواربندی این مدل گوسفندان از علوفه ارزان قیمت نظیر پس چر غلات و . . . . . استعمال کرد . بازه بازه زمانی نگهداری دام های کهن سال بخاطر ذخیره چربی نباید بخش اعظم از دو ماه باشد . 
 
ویژگی ها گوسفند مناسب برای پرواربندی: هدف از پرواربندی، ساخت اندک هزینه و اقتصادی گوشت می باشد . پس دامهایی می بایست جهت پروار تعیین شوند که از بضاعت و توان ساخت و پروار خیر برخوردار باشند . 
به طور کلی ویژگی ها گوسفندان پرواری می بایست به صورت تحت باشد: 
- گوسفندان کوتاه اندام با پیشانی عریض، صورت و گردن کوتاه، دست و پای نزدیک زمین و سینه ای عریض و مربعی برای پروار مناسب می باشند . 
 
- گوسفندان پرواری بایستی از نژادهای سنگین وزن انتخاب شوند . چون این نژادها وزن به دنیا آمدن بالا و هم بلوغ جنسی دیرتری دارا هستند . 
 
- چشم دام پرواری باید روشن، دارنده قرنیه شفاف و رنگ مخاط چشم قرمز رنگ گلی باشد (اگر مخاط چشم صورتی قلیل رنگ باشد نشان دهنده بیماری اندک خونی می باشد . غالبا این فرمان در سود بیماری انگلی مثل کپلک فیس می گیرد) . 
 
- دنده ها می بایست مدور و قوسی شکل، مسافت دار و پهن باشد و پهلوهای دام فرو رفته نباشد . 
 
- از نظر سن بایستی گوسفند را به جور ای تعیین کرد که دوره پرورش بدنی خود را بی نقص نکرده باشد . حداکثر رشد در گوسفند از سن 4 تا 5 ماهگی ابتدا گردیده و تا سن 7 الی 8 ماهگی ادامه پیدا می کند، پس خوب تر می باشد سن شروع عصر پروار 4 تا 5 ماهگی و سن نقطه پايان زمان تا 8 ماهگی در حیث گرفته شود . 
جایگاه 
گوسفند پرواری: 
یکی از محاسن رشد گوسفند در مقایسه با دامهایی نظیر گاو و یا این که طیور عدم نیاز به تامین مقام پرهزینه می باشد . با این اکنون به منظور بهره برداری اقتصادی از گوسفند، داشتن جایگاه و تاسیسات فنی مطلوب موجب نگهداری و حراست، تامین بهداشت و سلامتی، ارتقاء تولید دام و صرفه جویی در هزینه های نگهداری و پرورش می شود . 
 
قبل از احداث ساختمان نگهداری گوسفندان بایستی حالت زمین، درجه حرارت، میزان رطوبت و وزش باد نظارت شود زیرا گوسفند نسبت به کوران باد و رطوبت، بیش از بقیه عامل ها جوی با اهمیت می باشد . 
 
وضعیت 
احداث رده گوسفند پرواری: 
- زمینی که برای احداث مقام دام تعیین می شود بایستی از زمین های محیط بلندتر و یا این که دست کم نیز سطح باشد تا از ورود آبهای جاری به محل دامها دوری شود . 
 
- از لحاظ جغرافیایی، دامداری در محلی در نظر گرفته شود که جهت وزش بادهای پیروز از منزل های مسکونی به طرف دامداری باشد . 
 
- جایگاه باید طوری ساخته شود که فروغ خورشید به مقدار بسیار در آن بتابد، چون روشنایی خورشید با داشتن اشعه ماورای بنفش موجب ضدعفونی شدن مقام و همینطور تولید ویتامین D می گردد . 
 
- دیوار، سقف و کف رده بایستی از مصالحی نظیر سنگ، خشت و سیمان ساخته شود تا امکان زندگی حشرات، میکربها و قارچها کمتر شود و ضدعفونی مقام نیز به راحتی صورت گیرد . کف رده می بایست محکم و بادوام و غیرقابل نفوظ باشد . همینطور کف مقام لغزنده نباشد و از شیب ملایم در حدود 1 درصد برخوردار باشد تا آب و ادرار ذیل پاهای دامها عده نشود، زیرا گوسفند در برابر رطوبت دارای اهمیت میباشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 12
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 27 اسفند 1397ساعت 13:20 توسط علی پور |

راهکارهای بالابردن درآمد پرورش دهندگان گوسفند

 راهکارهای 

بالابردن درآمد پرورش دهندگان گوسفند و بز در ایران مدیر 
تولید مثل یک عدد از خط مش های اندک کردن هزینه ها، بالا بردن بضاعت و توان تولیدمثلی قوچ ها و میش ها با استفاده از ابزارهای مدرن مدیریتی می باشد که می بضاعت با بالا بردن بضاعت تولیدمثلی قوچ ها از تعداد آنان در گله کاست که علاوه بر رجوع پرسرعت تر سرمایه، هزینه های حفظ را هم کاهش می دهد . همینطور بالا بردن توانایی ساخت مثلی میش ها سبب ساز زایش بیشتر، هم در یک تراز زایش و هم در دفعات زایش در طول سال شده، در نتیجه میزان سود سالیانه اکثر خواهد شد . 
طی سالیان اخیر ابزارهای مختلفی برای رئیس ایجاد مثل معرفی گردیده اند که اساسی ترین آنان داروهای تهیه و تنظیم کننده دوران فحلی و جفت گیری گوسفند و بز می باشد که از این تیم می بضاعت سیدر، اسفنج و رگولین را اسم موفقیت . 
 
رگولین 
و ارتقا جفت گیری رگولین یک قطعه حاوی هورمون ملاتونین می باشد که در تحت پوست گوش قوچ و میش کاشته می شود و با رهاسازی تدریجی هورمون ملاتونین باعث می شود به نوعی اثر کوتاه شدن روز و بلند شدن مدت شبکه های مردمی به دام القا شود به طوری که پس از حدود 2 ماه، یک فصل جفت گیری مشابه فصل جفت گیری طبیعی که در اواخر فصل‌تابستان و اوایل پاییز آغاز می شود در دام ساخت شود . 
 
طرز 
به کار گیری از رگولین: با استعمال از تفنگ مخصوص کاشت رگولین، در ذیل پوست قوچ ها 3 عدد و در پایین پوست میش ها یک عدد رگولین کاشته می شود . با دقت به اینکه نیازی به برداشتن قطعات رگولین از پایین پوست نیست، کل عملیات به کارگیری از رگولین به عبارتی یک مرحله کاشت میباشد . 
 
دوران 
بندی کاشت رگولین در قوچ و میش: رگولین در قوچ ها 9-7 روز گذشته از میش ها کاشته می شود و 49 روز پس از کاشت رگولین در تحت پوست میش ها، قوچ ها وارد گله می شوند و پس از 15 روز جفت گیری به حداکثر خود می برسد . 
 
مزایای 
به کارگیری از رگولین: - ایجاد یک فصل ایجاد مثلی که با اعتنا به قابلیت و امکان وقوع جفت گیری گوناگون بخت باروری را بخش اعظم می کند . 
- استفاده نیز دوران رگولین در قوچ و میش که سبب بالا رفتن توان ساخت مثلی قوچ ها نیز می شود . این امر به ویژه در مواقعی که کار جنسی قوچ ها به طور طبیعی ناچیز میباشد (در جفت گیری های بیرون از فصل طبیعی) اثر قابل توجهی در باروری گله دارااست . 
- سادگی کاشت رگولین و عدم نیاز به برداشت آن . 
- با توجه به ماهیت اثر رگولین، شایسته ترین و واضح ترین اثر به کار گیری از آن را می بضاعت و توان در خارج از فصل جفت گیری ارگانیک گله که در وضعیت معمولی بازدهی گله زیاد تحت می‌باشد مشاهده نمود . 
 
مهم‌ترین 
مورد های به کار گیری از رگولین: - 
تغییر تحول مورخ جفت گیری و زایش برای فروش بره ها در گران ترین فصل سال - 
ارتقاء باروری قابل دقت بره های ماده (شیشک ها) - 
اندک کردن مسافت دو زایش از 1 سال به 8 ماه - 
ایجاد فصل جفت گیری در بره های ماده 10-8 ماهه برای ناچیز کردن بازه زمانی انتظار بره - 
بالا بردن بضاعت و توان ساخت مثلی قوچ های گله - 
ایجاد سیستم زایش کنترل شده سوای فشردگی زایش - 
ایجاد سیستم زایش در تمام طول سال برای گله های تبارک به نحوی که بازار فروش همیشگی داشته باشند در نقطه پایان قابل ذکر است که رگولین در کشورهای آمریکایی، اروپایی، خاورمیانه و همچنین استرالیا موضوع استفاده وسیع قرار می گیرد و در ایران نیز در استان های مختلف از قبیل خراسان رضوی، آذربایجان غربی، اردبیل و . . . قضیه به کار گیری قرار گرفته هست و روند رو به رشد استعمال از رگولین بیان‌کننده کارآیی و اثرگذار بودن آن می باشد . 
 
منش 
کار با رگولین: روز اول- 30 هفته گذشته از موعد توقع برای زایش . در صورتیکه قوچ ها انقطاع حفظ نمی شوند باید مبادرت به جداسازی همه میش ها از همگی قوچ ها و بزهای نر نمود . بعد می بایست از کارشناس تلقیح و دامپزشک دعوت شود تا اقدام به کاشت ایمپلنت نموده امرها بعدی را برای بازه واردشدن گله نرها صادر نماید . 
 
عواملی 
که الگوی جفت گیری را زیر تاثیر قرار می دهد: عوامل بسیاری وجود دارند که جفت گیری گله را گذشته از فصل جفت گیری تحت تاثیر قرار می دهند . از آن پاراگراف می بضاعت و توان به وضعیت بدنی، کارآیی قوچ و سطح شیردهی اشاره نمود . این حالات زیر تاثیر رگولین قرار ندارند البته می توانند جنبه های مثبت به کار گیری از رگولین را ذیل تاثیر قرار دهند . 
کار جفت گیری پس از ورود نر به گله در صورتی زودتر واقعه می افتد که: 1- معالجه با رگولین نزدیک استارت فصل جفت گیری طبیعی باشد . 
2- در فصل قبل گله زودتر زاییده باشد . 
3- گله دارای تعداد متعددی از میش هایی باشد که به طور طبیعی می توانند پیشین از فصل جفت گیری طبیعی به قوچ پاسخ بدهند . 
 
همچنین 
پس از ورود نر به گله جفت گیری در صورتی دیرتر فیس می دهد که: 1- به کارگیری از این هورمون زودتر از موعد پیشنهاد گردیده انجام گیرد . 
2- گله در فصل قبلی دیرتر وضع حمل کرده باشد . 
3- قوچ ها کاملاً از گله قطع نشده باشند . 
4- گله دارنده میش های نابالغ متعددی باشد . 
5- گله دارای عامل ها ممانعت کننده تغذیه ای یا این که عفونی باشد . 

 

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 11
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 26 اسفند 1397ساعت 13:44 توسط علی پور |

گاوهاى کم آب آبستن

 گاوهاى 

کم آب آبستن در پایان دوره شیروارى یعنى سه ماه قبلی از زایمان کم‏کم باید از اندازه کنسانتره دامى و علوفه‏هاى مرغوب قلیل کرد . به جاى آن مى‏توان، خوراک‏هاى کم‏ارزش‏تر را در غذاى دام قرار بخشید . یعنى مى‏توان به طور بدون نقص از علوفه استفاده کرد و دیگر به دام‏ها کنسانتره نداد . استفاده زیاد از غذاى آردى در گاوهاى کم آب سبب چاقى آن‌ها مى‏شود . در نتیجه، سخت‏زایى و بیشترشدن هزینه‏ها را به دنبال دارااست . 
دو هفته گذشته از زایمان، کم ناچیز اندازه کنسانتره در غذاى دام را اضافه نمایید . همچنین از علوفه ‏هاى مرغوب مانند یونجه باید در طعام دام استعمال کرد . 
ج 
– گوساله ‏هاى پروارى سه ماهه اول زمان پروار: در این دوره، استخوان‏ها و اندام گوساله‏ها رشد مى‏کند . به این ترتیب گوساله‏ها به خوراک‏هایى نیاز دارند که پروتئین زیادى داشته باشند . براى این کار، علوفه‏هایى نظیر یونجه و علف باغ مناسب می باشند . به علاوه در مخلوط کنسانتره باید از کنجاله تخم پنبه به کارگیری کرد . همچنین استعمال از کربنات کلسیم یا این که پودر آهک و خوراک‏هاى کلسیم‏دار ضرورى میباشد . 
اضافه‏وزن روزمره در این دوره، با هزینه کمتر و سرعت بیشتر انجام شود . بنابراین، پروار دام‏هاى برنا از نظر اقتصادى باصرفه‏تر میباشد . 
سه ماهه دوم پروار: در این عصر گوساله ‏ها رشد ابتدایى خویش را انجام داده‏اند . در نتیجه، استخوان‏ها و اندام‏ها پرورش کمترى دارا‌هستند . بنابراین، براى پروار و چاق‏شدن گوساله‏ها بایستی از خوراک‏هاى پرانرژى و علوفه‏هایى که تا حدودى مرغوب هستند، به کار گیری کرد . 
آرد جو، تفاله چغندر قند، ملاس، علف گلشن و مقدارى یونجه و کاه براى این دوره مناسب می‌باشند . در این زمان براى اضافه‏شدن وزن گوساله‏ها می بایست هزینه بیشترى کرد . همینطور هفتاددرصد غذاى دام باید از کنسانتره دامى که مواد پرانرژى دارد، تشکیل شود . 
به کارگیری 
از ضایعات در تغذیه دام نان 
خشک خوراکى است که از آرد گندم به دست مى‏آید . این طعام براى دام‏هاى شیرى و پروارى مناسب می‌باشد . براى استعمال از این خوراک باید زیاد توجه کرد . زیرا اگر نان کم آب کپک زده باشد، منجر مسموم‏شدن دام‏ها مى‏شود . به علاوه در درازمدت در گاوهاى شیرى سبب ناراحتى‏هایى مى‏شود . 
چن نان‏هاى کم آب به طور درست جمع‏آورى نمى‏شوند، ممکن است لابه‏لاى آنها چیزهایى مانند تیغ، سوزان و پلاستیک وجود داشته باشد . در صورتیکه این چیزها خورده شوند، موجب ناراحتى‏هاى متعدد براى دام مى‏شوند . 
چیزهایى نظیر میخ یا این که سوزن به طور مسقیم وارد نگارى حیوان مى‏شوند، کم‏کم از دیواره نگارى مى‏گذرند و به قلب مى‏رسند . در نتیجه سبب ساز مرگ ناگهانى حیوان مى‏شوند . ماده‏هاى پلاستیکى نیز منجر بسته‏شدن روده‏هاى دام مى‏شوند . 
سبوس 
برنج دسته درجه یک آن دانه‏هاى برنج دارااست و به صورت آردى است، این دسته از سبوس براى دام‏ها موءثر می باشد . البته نوع‏هاى دیگر که زبره زیادى دارند، براى خوراک دام موثر نیستند . از این ماده در مخلوط کنسانتره براى گاو شیرى شش درصد و براى گاو پروارى نه درصد مى‏توان در نظر گرفت . 
ملاس این خوراک، خواص انرژى زایى و مُلین بودن دارااست . مى‏توان تا ده‏درصد از آن را در جیره غذایى روزانه در لحاظ گرفت . آغاز تغذیه با این غذا بایستی کم‏کم باشد . ملاس جایگزین خوبى براى غذاتى نظیر جو و ذرت میباشد . 
استفاده از ضایعات براى کم‏شدن بها جیره غذایى و استفاهد بهتر و بیشتر از محصولات فرعى کارخانه‏ها مضاعف مناسب هست . ولى مصرف بیشتر از اندازه و ناگهانى این مواد سبب ناراحتى‏هاى شدید گوارشى براى دام مى‏شود . براى مثال، به کارگیری از چغندر خوراکى، خربزه، هندوانه و صیفى‏جات دیگر باید کم‏کم آغاز شود . یعنى از روزى دویست گرم استارت شود در نقطه پایان هم کم‏کم قطع شود . 
رویه 
غنى‏سازى کاه : به عامل به کارگیری فراوان کاه در تغذیه دام، غنى‏سازى این علوفه اهمیت زیادى داراست . براى غنى‏سازى کاه، ابتدا آب و میزان مشخصى اوره را با نیز ادغام مى‏کنند . در حالتی که ملاس هم وجود داشته باشد، میزان مشخى از ملاس نیز با آن ترکیب مى‏کنند . وقتى اوره و ملاس در آب به خوبى حل شد، آن را بر روى عده کاه مى‏پاشند و کاه را به هم مى‏زنند . بعد آب را در درون سیلوى سیمانى مى‏ریزند و فشرده مى‏کنند . با این فعالیت هواى داخل سیلو بیرون مى‏شود . آنگاه اب استعمال از پلاستیک روى آن را مى‏پوشانند . این کاه به بازه زمانی بیست و پنج روز به همین فیس باقى مى‏ماند و سپس مصرف مى‏شود . 
مقدار 
ماده‏هاى لازم براى غنى‏سازى کاه لاس 
۴ تا ۱۰ کیلوگرم کاه 
۱۰۰ کیلوگرم آب 
۵۰ تا ۸۰ لیتر اوره 
۴کیلوگرم فایده‏هاى 
غنى‏سازى کاه : ۱- پانزده درصد به ارزش غذایى کاه بیشتر مى‏شود . 
۲- پروتئین کاه عمده مى‏شود . 
۳- کاه خوش غذا مى‏شود . 
۴- اگر در غنى‏سازى کاه از ملاس هم استعمال شود، انرژى آن عمده مى‏شود . 
نکته‏هاى 
با اهمیت در تغذیه دام : ۱- براى جلوگرى از نفخ دام می بایست کاه غنى‏شده را یاور با علوفه ‏هاى کم آب دیگر استعمال کرد . میزان کاه غنى‏شده را براى گوسفند از دویست گرم و براى گاو از سیصد گرم در روز شروع مى‏کنند . کم‏کم این مقدار را بیشترى مى‏کنند . 
۲- سبوس به تنهایى، خوراک کنسانتره به حساب نمى‏آید . از دادن مقدار مضاعف این طعام به دام خوددارى فرمائید . چون سبب کم‏شدن چربى شیر مى‏شود . 
۳- آرد گندم براى تغذیه نشخوارکنندگان مناسب نمی باشد . چون پروتئین جانور در گندم باعث نفخ در گاو مى‏شود . 
همچنین حرکت شکمبه را کم مى‏کند و باعث ناراحتى‏هاى گوارشى در دام مى‏شود مطلب مشابه ای وجود ندارد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 12
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 25 اسفند 1397ساعت 12:52 توسط علی پور |

ویتامین ها و علایم کمبود آنها

 در تمام مواد زیستی یافت می‌گردد . 

این ویتامین می تواند به وسیله تمامی گیاهان سبز، مخمرها، قارچها و بیشترباکتری‌ها ساخته شود، منابع غنی: مخمر، کبد، شیر(بخصوص آب پنیر) ومحصولات سبز مالامال برگ . دانه‌های غلات ازاین لحاظ منابعی فقیر هستند . 
علایم 
کمبود: اشتهای کم و در نتیجه آن تاخیر در رشد، استفراغ، جوشهای پوستی و ناهنجاری چشمی . 
در جوجه‌ها: عارضه پیچیدگی وفلج پنجه پا . 
در مرغهای مادر: کاهش جوجه‌درآوری ناهنجاریهای جنینی . 
در گوساله‌ها و بره‌های: از دست دادن اشتها، اسهال و زخمهای گوشه‌های دهان . 
۳-نیکوتین 
آمید: منابع: 
کبد، مخمر، و کنجاله‌های بادام زمینی و آفتابگردان . 
علایم 
کمبود: در مرغها: باعث ناهنجاریهای استخوانی، نقص در مالامال درآوری و التهاب دهان و بخش فوقانی مری میگردد . 
 
۴- 
ویتامینB6: منابع: 
مخمر، حبوبات،دانه‌های غلات، کبد و شیر از این حیث منابع بی نیاز می باشند . 
علایم 
کمبود: در جوجه‌ها حرکتی تشنجی، در پرندگان بالغ قابلیت و امکان جوجه‌درآوری و ایجاد تخم بطور نامطلوبی پایین تاثیر قرار میگیرد . 
به علت فراوانی گسترده این ویتامین پیدایش فقدان این ویتامین در حیوان ها مزرعه بعید به لحاظ می رسد . 
۵- 
ویتامین اسید پنتوتنیک: منابع: 
کبد، زرده تخم مرغ، بادام زمینی، نخودها، مخمر و ملاس‌ها . دانه‌های غلات و سیب‌زمینی‌ها هم منابع خیر و خوبی از ویتامین میباشند . 
علایم 
کمبود: در جوجه‌ها پرورش به تاخیر افتاده و التهاب پوستی فیس ‌می‌دهد . 
در پرنده ها بالغ قابلیت و امکان جوجه‌درآوری کاهش می‌یابد . 
۶- 
ویتامین اسید فولیک: منابع: 
گیاهان با برگ سبز، غلات و کنجاله دانه‌های روغنی . 
اما به وسیله رطوبت و بخصوص در دماهای بالا براحتی تخریب می‌شود . 
علایم 
کمبود: نشانه‌های کمبود متعددی در جوجه‌ها و بوقلمونهای جوان شامل پرورش ضعیف، کمخونی، تکامل ضعیف استخوان و قابلیت و امکان جوجه‌درآوری ضعیف گزارش گردیده می‌باشد . 
۷-ویتامین 
بیوتین: منابع: 
بطور گسترده‌ای در خوراکها متفرق بوده و کبد، شیر، مخمر، دانه‌های روغنی و گیاهان سبز از این نظر منابعی غنی می‌باشند . 
علایم 
کمبود: در طیور فقدان بیوتین سبب کاهش رشد، تورم پوستی، ناهنجاری‌های استخوان پا، پاهای ترک‌دار، پردرآوری ضعیف و عارضه کبد و کلیه چرب میگردد . 
۸-ویتامین 
کولین: منابع: 
گیاهان سبز لبریز برگ، مخمر، زرده تخم مرغ و غلات منابع غنی از کولین هستند . 
علایم 
کمبود: کندی پرورش وتجمع چربی در کبد و در رفتگی زردپی پا در جوجه‌ها . 
۹-ویتامین 
B12: منابع: 
منابع مهم این ویتامین غذاهای با منشا حیوانی بوده و بویژه کبد منبعی بی نیاز می‌باشد . 
علایم 
کمبود: عموماً تاثیر فقدان این ویتامین بر حیوانات بالغ نسبت به حیوانات برنا در حالا رویش کمتر میباشد . در حیوانات جوان، رشد بشدت به تاخیر افتاده ومیزان تلفات ارتقا مییابد . 
در طیور صدمات کلیوی ساخت می گردد . 
۱۰-ویتامین 
C: منابع: 
میوه‌های مرکبات و گیاهان سبز مالامال برگ منابعی شناخته گردیده از ویتامین می‌باشند . 
علایم 
کمبود: شرایط اسکوروی که با ادم لاغری واسهال معلوم می گردد . نقص‌ در تشکیل کلاژن سبب ساز پیدایش نواقص ساختمانی در استخوان، دندانها، غضروف، بافت‌های پیوندی وماهیچه‌ها شده، مقاومت در برابر عفونت کاهش می‌یابد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 19
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 22 اسفند 1397ساعت 11:52 توسط علی پور |

ساز و کار حمایت از پروتئن دامی

 چنین برنامه هایی را بیمه شاخص دار می نامند (به عنوان مثال بیمه راندمان منطقه، بیمه شاخص دار آب و هوا) . 

این برنامه ها بعضی مزایا مثل کاهش خطرها اخلاقی، گزینش مغایر و هزینه های اداری پایینتر را دارااست البته اشکال اکثر وجود ریسک اساس می باشد بدین مضمون‌ که شاخص پرداخت ممکن است بدرستی با خسارات فردی دامها منطبق نداشته باشد . بیمه آب و هوا به تیتر نخستین توصیه برای بیمه ارایه شد زیرا مغولستان دارنده سوابق آب و هوایی مستدل جهت تجزیه و محاسبه ریسک میباشد . با وجود این، شالوده سیستم آب و هوا از حمایت کننده کافی برخوردار نیست و ایستگاههای هواشناسی به دور از دسترس هستند و اطلاعات لاز مهمانان برای بیمه آب و هوا محدود می باشد . 
فزون بر این، آب و هوای سخت و ناملایم زمستان آمیزه ای از حوادث می‌باشد و مشتمل بر پدیده های چندین آب و هوایی در یک دوره هنگامی هست و برخی تایم ها عواملی غیر از آب و هوا، طبقه بندی ریسک بالا را در گیر اختلال می سازد . 
یک بیمه شاخص دار برای حبران خسارات دامداران به آمار تلفات دامهای برزگسال که در ناحیه معین ارایه شده، بستگی دارااست . سیاست بیمه شاخص دار دامها (IBLI) بر این پایه ست که هنگامی جمعیت تلف شده دامهای بزرگسال در یک ناحیه متمرکز (مثلا soum در میهن مغولستان) از حد خاصی فراتر رود، غرامت خسارات و تلفات پرداخت می شود . این سیستم انگیزه محکمی را برای دامداران فراهم می کند تا دامهای خویش را طوری سازمان نمایند که اثرات حوادث شدید آب و هوایی را به دست کم برسانند بدین معنی که در حالتی که یک دامدار عالی دچار خسارتی نشده باشد و همسایگانش گریبانگیر خسارات بالایی باشند، دامدار به واسطه همت بخش اعظم مبلغی را بر پایه خسارات وارده به ناحیه به عنوان پاداش دریافت می کند . سرانجام، با استفاده از آمار سالانه دامها که بوسیله دولت مغولستان انجام می گیرد، یک زمان 33 ساله از آمار تلفات دامی در کل مناطق (Soum) از کل اشکال دامی در دسترس خواهد بود . 
طبقه 
بندی ریسک دامها برنامه بیمه پیشنهادی ذیل این پروژه ابداع بزرگی بشمار می آید . این برنامه تلفیقی از بیمه شخصی، بیمه تجاری و بیمه اجتماعی هست . هنگامی ضرر و زیان اندکی به دامداران وارد می شود، تاثیری در استمرار تجارت آنها ندارد اما خسارات وسیع به صنعت بیمه خصوصی منتقل می شود و تنها مرحله آخر خسارات فجیع (کاتاستروفی) را دولت متحمل می شود . 
راندمان بیمه اساس (BIP) یک راندمان ریسک تجاری میباشد که به وسیله موسسه ها بیمه فروخته و خدمت دهی می شود . دامداران حق شارژ کاملی را برای این بازده پرداخت می کنند . هنگامی مجموع تلفات از درصد خاصی تجاوز کرد (هفت در صد در سال اول)، این راندمان به تیتر غرامت پرداخت می شود . بر شالوده تجریه و آنالیز داده های پیشین، حداکثر پرداخت برای BIP زمانی رخ می گیرد که نرخ تلفات به نقطه معلوم 25 یا 30 درصد برسد . 
راندمان پاسخ به حادثه (DRP) یک ایمنی خالص اجتماعی می‌باشد که از نظر مالی به وسیله دولت تامین می شود و در صورتیکه نرخ تلفات بیش از نقطه معلوم BIP باشد، پرداخت می شود . دامدارانی که BIP را می خرند نام آنان به طور خودکار سوای پرداخت هزینه اضافی در بیمه DRP نیز به همان چهره ثبت می شود . سوای خرید دست‌کم ارزش BIP، دامداران می بایست هزینه اندکی به تیتر هزینه اداری DRP پرداخت نمایند . طرز پرداخت DRP مانند BIP هست . 
شیوه 
حساب و کتاب BIP و DRP دامداران حق بیمه ای مطابق با قیمت دامهایشان و ریسک مرتبط در گوشه ای (Soum) که تعیین می کنند، پرداخت می نمایند . بخش (Soum) بر شالوده اطلاع دامدار از جاهایی که دامهایش در دوره شش ماهه اول سال پناهگاهی ندارد، گزینش می شود . دامداران می توانند 100~25 درصد از بها آنالیز شده دامهایشان را بیمه کنند . پرداختها یک دفعه از پیش بر اساس ارتقاء از حد نرخ تلفات بخش (Soum) ذی‌ربط (Strike) و اشکال آن‌ها انتخاب می شود . چنانچه نرخ تلفات از نقطه معین (cap) تجاوز کند، نرخ پرداخت انتخاب می شود . پرداختهای BIP راندمان نرخ بها ایام پرداخت بیمه شده می‌باشد . پرداختهای DRP کل بها دامها را دربر می گیرد . DRP خسارات را بالاتر از نقطه مشخص پرداخت می نماید . 
به طور مثال، فرض کنید که دامداری 36 راس گوسفند دارااست و جایی قرار دارد که بها یک گوسفند 28320 Tg . هست . دامدار تصمیم می گیرد که کل ارزش 28320 Tg . x 36 =1،000،000 Tg . رابیمه نماید . نرخ حق بیمه BIP با strike هفت درصد و cap 30 درصد، 4/1 درصد میباشد . دامدار می بایست مبلغ Tg . 14،000 = 4/1 x 01 x 1،000،000 را بپردازد . 
نرخ تلفات در بخش (Soum) مربوط به دامدار هنگام آب و هوای بد و مشقت بار سال برابر با 35 درصد می باشد . نرخ پرداخت برایBIP معادل 23%= 7%-30% درصد می‌باشد . 
در فیض پرداخت BIP برابر با Tg . 230،000 = 1،000،000 x 23 درصد و پرداخت DRP برابر . 50،000 = 1،000،000 x (30%-35%) است . 
اتحادیه 
(سرمایه گذاری مشترک )غرامت بیمه دامها با وجود راندمان اجتماعی DRP که خسارات سنگین وزن محلی را پرداخت می کند، ریسکهایی در ارتباط با بازده BIP تجاری وجود داراست زیرا نرخ تلفات اکثر با سراسر نواحی مغولستان ارتباط داراست . در طرح آزمایشی جبران خسارات سنگین حائز اهمیت است و همچنین یک سندیکای سرمایه گذاری مشترک را برای موسسات بیمه با عنوان اتحادیه پرداخت غرامت بیمه دامها (LIIP) ترتیب داده می‌باشد . حق بیمه دامدار تا بازه تسویه به حساب LIIP واریز می شود . بنابراین، غرامتها تماما زیر این برنامه محافظت می شوند . LIIP این خط تجارت را محفوظ می داراست و بازار بیمه مستقر را در برابر هر نوع واگیری مالی که بر اثر خسارات سنگین وزن دامها به وجود می آید، حمایت می کند زیرا دولت مغولستان علاوه بر ظرفیت مالی سرمایه گذاری مشترک با توقف نامحدود عهد بیمه مجدد ضرر و زیان، خسارات بیمه گردیده را پایین پوشش قرار می دهد . در ترتیب سرمایه گذاری مشترک سندیکا، سهامداران فیض و ضرر تعهدات را بر پایه حق سهم دامدار سهم بندی می کنند . هر بیمه گر هزینه های بیمه دوباره را مطابق کتاب تجارت در سرمایه گذاری مشترک پرداخت می نماید . پرداختهای بیمه مجدد حفظ می شوند و سالانه تجدید می شوند تا فرصتی برای توسعه اندوخته کل فعالیت باشد . اندوخته بیمه مجدد برای اول طبقه، خسارات را فراتر از ضرروزیان و ضرر و زیان توقف پرداخت می نماید . در چهره اتمام اندوخته، دولت مغولستان می تواند از بانک جهانی قرض گرفته و هر گونه خسارات باقی مانده را پرداخت کند . LIIP دارنده مزایای اکثری است: 1- از خطوط دیگر بیمه به طور کامل حمایت می کند زیرا صنعت بیمه در مرز و بوم مغولستان در درحال حاضر بسط می‌باشد . 2- غرامتهایی را که مستلزم پرداخت خسارات ذیل IBLIP می باشند به طور بی نقص ذیل پوشش قرار می دهد . بدین ترتیب مسائل ریسک قصور در پرداختها را رفع می کند . 3- موسسه ها بیمه را مجاز می نماید تا سهام بیمه دامهای مربوط به خود را در نواحی مختلف سرمایه گذاری کنند 4- همکاری موسسه ها بیمه را در فروش راندمان BIP تجاری تسهیل می کند . با توجه به این که BIP یک بازده استاندارد می‌باشد که نرخ حق بیمه را برای همه موسسات بیمه یکسان در نظر می گیرد، مساله اعتماد و سعی درخور در کسب مهارتهای تعهدات بیمه گرهای سهم دار به طور چشمگیری کاهش میابد . همچنین ترتیب سرمایه گذاری مشترک نوعی در بین شرکت های بیمه ای مشکل هست زیرا سازماندهی هزینه های بالای تجارت نیازمند اجرای تلاش زیادی در کسب مهارتهای تعهدات بیمه گرهای شریک می باشد . 
مکانیسم اتحادیه (سرمایه گذاری مشترک) که در این طرح آزمایشی ایجاد می شود می تواند بخوبی در جهت نیل به یافتن شرکای سهم ریسک در جامعه جهانی سریعا جا باز کند زیرا ترتیب سرمایه گذاری مشترک ریسک دار و همینطور سودآوراست . با دقت به اینکه ریسک ها در اتحادیه استاندارد شده هستند، با استعمال از امکانات و رویکرد های یکسان می توانایی این مکانیسم را خدماتی محسوب کرد و وسیله ای جهت ایمنی ریسک دامها بکار گرفت . سرانجام، این طرح همچنین فرصتی برای تزریق سیستم به بازار ارایه می دهد تا دامداران BIP را به عنوان یک راندمان بیذیرند و به پرداخت تمام حق شارژ رغبت داشته باشند . 

 

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 20
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 20 اسفند 1397ساعت 12:02 توسط علی پور |

 عرضه 

مالی دولت دولت مغولستان ریسک دامها را پایین برنامه بیمه دامها به صورت فراوان پوشش داده است . نخست، خساراتی را که از حد معین تجاوز می نماید را از طریق DPR زیر پوشش قرار می دهد . دوما، به عنوان یک بیمه گر اتکایی برای شرکت های بیمه فعالیت می کند که BIP را به واسطه یک عهد و پیمان نامحدود بیمه اتکایی به LIIP می فروشد . ارایه این برنامه زیاد نیازمند داشتن توان مالی کافی هست تا از ارتقا توشه مالی دولت مغولستان خودداری کند . 
تامین مالی خسارتهای بالقوه دولت هنگام انجام فاز آزمایشی متکی بر تلفیقی از اندوخته دولت و یک اعتبار سهمیه IDA به مبلغ پنج میلیون دلار آمریکاست که بوسیله بانک جهانی تهیه و تنظیم می شود . در صورت اتمام اندوخته بیمه اتکایی، دولت از تسهیلات و قرض به کار گیری خواهد کرد . این تسهیلات می تواند بالقوه دولت را با هزینه سرمایه زیر بصورت افزودگی اندوخته تامین نماید . اما گونه های بخش اعظم این است که در صورتی‌که این وام ها یک دفعه پرداخت شود، مرزو بوم زیر توشه قرض می رود . تاثیر این تسهیلات بستگی به مسئولین مالی حوادث مرزوبوم به خصوص بضاعت آنان در طرز اعطای قرض دارااست . یک دوره معافیت یک سری ساله دولت را قادر می سازد تا یک موضع مالی مورد قبول را پیش از شروع بازپرداخت سهمیه قرض بازیابد . 
آمار 
برای اندازه گیری تعداد تلفات دامها دولت مغولستان راهبری آمار هر ساله دامها را در این مملکت به مقطع بیش از 50 سال به عهده دارد . روشهای این سرشماری به خوبی اجرا گردیده می‌باشد و قانونهای بیشماری جهت همت برای حمایت از درستی این روند وجود داراست . با وجود این، مسایل بالقوه در رابطه با این داده ها زمانی که راندمان یک بیمه بر شالوده آمار تلفات جهت پرداخت بسط میابد، وجود داراست . سازمان آمار ملی (NSO) سیستمهای جدیدی را در این خصوص گسترش خواهد بخشید . به خواسته حصول اطمینان از پرداخت به موقع، هنگام اجرای برنامه آزمایشی، سرشماری جدیدی از دامها (وسط سال) در اواخر می سال 2006 انجام گرفت . آمار تلفات دامهای بزرگسال براساس سرشماری در آخرها دسامبر و می بود . هنگام اجرای برنامه آزمایشی، از روشهای سنتی اعلام تلفات و بررسی مثال جهت درایت از مسایل به وجود آمده، منفعت گیری می شود . فزون بر این، بخش گسترش خدمات کشاورزی U .S . تکنیک یگانه کمکی را مهیا کرده می‌باشد . هدف از کاربرد این تکنیک تولید هزینه کمتر و روش دقیق تر با استعمال از تکنیکهای مطالعه و چک نمونه میباشد . در پایان برنامه آزمایشی، جهت پایداری و اطمینان روشهای پیشنهادی برای برآورد تلفات، نظارت انجام خواهد گرفت . 
ریسک 
اساس برای دامداران شخصی تناسب ناقص در بین پرداختهای شاخص و خسارات دامهای شخصی (ریسک پایه) برای برخی دامداران یک مساله میباشد . چنانچه این خسارات شدید نباشد برای دامداران بیمه شده پرداختی مشتمل بر نمی شود و یا این که مبلغ ناچیزی از BIP یا این که DRP دریافت می کنند، بدین ترتیب مفهوم خودابقایی (Self – retention) هنوز پا بر جاست . در صورتیکه اندازه خسارات سنگین باشد، مسایل صورت بالقوه به خویش می گیرد . بنابراین مواجه شدن با سایر مکانیسمهای ریسک افرایش میابند . بیمه شاخص می بایست از عهده ریسک تبارک بیرون از سیستم برآید . همینطور گروههای دامداران را مجاز نماید که با به کار گیری از روشهای خلاقانه تر در ریسک سهیم باشند . پروژه همت می نماید تا بیمه شاخص را هم به قرض دهنده کشاورزی و ریز مالی و هم به گروههای خویش کمکی دامدار که می توانند با سهیم کردن مکانیسمها در گروه، به ریسک غیر قانونی کمک کنند، رابطه دهد . 
کمبود 
دانش و درایت در مسئله بیمه شاخص دار میان دامداران برنامه آزمایشی جهت دور اندیشی دامداران در خصوص ویژگیهای بازده بیمه شاخص دارای یک طرح فراگیر مفید می‌باشد . نرم افزاری که دربردارنده سوابق پرداختها براساس گونه های دامهاست، به دامداران نشان می دهد که چه طور اندازه خسارات با سالهای آب و هوای طاقت فرسا و بد تناسب داراست . گروههای متمرکزبهمراه دامداران در هر بخش (soum) در aimags برنامه آزمایشی راهبری شده اند . این جور فعالیتها جهت دور اندیشی دامدار و صورت گیری مطالب آموزشی به عمل رفته مکررا انجام خواهد گرفت . اطلاع رسانی از شیوه رادیو، نمایشهای محلی، روزنامه ها، مطبوعات و سایر فعالیتهای گسترده و منظم جزو این برنامه می باشد . 
دلیل 
تقلب در حومه شهرها این پروژه آزمایشی نخستین عملکرد برای سازماندهی فروش بیمه در بعضی نواحی مسئله تست را نشان می دهد . ادله تقلب یاحتی مشکلات غیر عمدی را نباید نادیده گرفت . هر تلاشی جهت رفع این موردها انجام گردیده می‌باشد . نمایندگیهای فروش باید یادگرفتن داده شوند و آنان پیش از تایید برای فروش BIP، می بایست دارنده صلاحیت باشند . آنان پس از تعیین صلاحیت، مهری که یک شماره شناسایی در آن حک شده به یاور گروه ای از برگه های شماره گذاری شده فروش بیمه طومار دریافت می نمایند . برای هر خرید و فروش صفحه های مختلف فروش با یک شماره شناسایی انحصاری مهر خواهد شد . سیستمهای رو به بالا در محل اعتبار فروشها را تایید می کنند . 
دامداران مجالی خواهند داشت تا پیش از اتفاق هرگونه خسارتی اعتبار فروش خود را در سطح دولت محلی در فصل پاییز به خیر و خوبی گزینش کنند . کل این سیستمها جهت به حد اقل رساندن احتمال اینکه دامداری کاغذ بیمه طومار را در مدت ضرروزیان ارایه دهد و دریابد که اسم وی در سیستم مربوطه وارد نشده، سازماندهی شده می‌باشد . انگیزه شرکت های بیمه حفظ صحت سیستم هست زیرا مسئوولیت هرگونه خسارات دامدار که در سندها فروش بیمه نامه ثبت نشود به عهده آن ها است . چنین عرضه ای خارج ازبیمه LIIP و سیستم توقف خسارات دولت مغولستان هست . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 17
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 20 اسفند 1397ساعت 12:01 توسط علی پور |

اصول GMP در کارخانجات خوراک دام و طیور

اصول 
GMP در کارخانجات غذا دام و طیور با روند جهانی شدن اقتصاد و تشکیل زنجیره های اقتصادی به هم پیوسته در همگی عرصه های ایجاد ازجمله خوراک دام و طیور ، ضرورت دستیابی به اصول کلی و جامع ناظر بر تولید در عرصه جهانی به امری اساسی بدل گردیده هست ، در سالهای اخیر کیفیت غذا دام و طیور بطور دور از شوخی قضیه اعتنا قرار گرفته می باشد هدف از این مباحث استانداردسازی کیفیت غذا دام و طیور بوده که در ایمنی غذای بشر نقش دارای اهمیت دارااست . 
توصیف 
GMP GMP ( Good Manufacturing Practice ) یا این که عمل صحیح تولید در برگیرنده اصولی است که مقدمه ای برای تضمین کیفیت و سلامت جنس در همگی عرصه های ایجاد می باشد ، در تطابق GMP با تولید غذا دام و طیور مستندات اتحادیه اروپا در ارتباط با بهداشت غذا دام و طیور ( 183/2005 ) نیازمندیهای بهداشت و سلامت را برای کلیه زنجیره مواد غذایی اعم از مواد اولیه و افزودنیها و مال آخری معین نموده میباشد . 
این همت مجموعه ای از GMP و سیستم HACCP ( نظارت خطرات و در دست گرفتن نقاط بحرانی ) را در یک جا جمع آوری نموده است و همچنین با اساس گذاری قانون ها کاربردی ( of Practice Ccodes ) در زنجیره تغذیه دام اصول علمی را ارائه نموده میباشد . 
امروزه GMP دروازه ورود به بازارهای جهانی و حیطه ای و رقابت در بازارتجارت داخلی و فرنگی میباشد . 
کاربرد 
و اهداف GMP قانون ها GMP یا این که عملیات درست ساخت در بخش خوراک دام برای تولید، انبارداری، جابجایی، حمل‌ونقل، فروش غذا آماده، مواداولیه خوراک، پیش‌مخلوط‌ها، افزودنیها و مکمل‌ها تدوین و جمع آوری گردیده میباشد . 
1- هدف از گروه ضوابط GMP کالا اطمینان از رعایت مستمر موقعیت رسمی تولیدکنندگان محصول ها و خدمات در مسئله ایمنی انسان، دام و محیط‌ زیست هست . 
2- سیستم در دست گرفتن زنجیره‌ای فروش منسجم در بخش‌های دامی مبتنی بر توانایی‌های تیم تولیدی میباشد تا نشان دهد که سیستم در دست گرفتن میتواند کیفیت کالا را تضمین کند . ساخت طعام دام به وسیله تیم تولیدی مورد تایید GMP به عنوان شرطی در برنامه در اختیار گرفتن زنجیره‌ای تشکل‌های عرضه‌کننده تولید ها دامی گنجانده گردیده هست . 
3- 
برای دسترسی به کیفیت مبنا بر مبنای قوانین GMP در بخش ساخت غذا دام باید مورد ها ذیل را در حیث گرفت : - 
به کار گیری از مکمل‌ها و داروهای دامی - 
مرحله و اندازه مواد ناپذیرفتنی و ناخواسته - 
روش‌های بهداشتی عمل (کنترل وضعیت باکتریولوژیک) 4- واحدهای تولیدی بایستی نشان دهند که تمام اقداماتشان مطابق با قوانین GMP می باشد . چنانچه یک واحد تولیدی از بخش‌های متفاوت تشکیل شده باشد، هر یک از بخش‌ها بایستی از لحاظ GMP زمینه تایید باشند . 
5- چنانچه واحد تولیدی محصولات و سرویس ها چندین شخصیت حقوقی را در یک محل عرضه می‌کند، عمل تمام این شخصیت‌های حقوقی بایستی ذیل قانون ها GMP قرار داشته باشند . 
6- قانون ها GMP از نگرش نظام HACCP (تحلیل خطرات و در دست گرفتن نقاط بحرانی) تبعیت مینماید . HACCP مشتمل بر چک تمام ارتباطات در روند ایجاد میباشد و شناسایی و مستندسازی مخاطرات احتمالی کیفیت مال و تندستی آنرا بر عهده داراست . تمام خطرها احتمالی در مسئله کیفیت تولید ها و سلامتی آن ها می بایست به نحو قابل قبولی توسط شیوه‌ها و دستورالعمل‌های تجویز گردیده کنترل شوند . 
گروهای 
انگیزه GMP در غذا دام و طیور عبارتند از واحدهای تولیدکننده طعام آماده، کنسانتره‌ها و مکمل‌ها که به شخص سوم برای عرضه به بازار، تولید، انبار، جابجایی یا حمل‌ونقل عرضه می کنند . هدف از قوانین GMP اطمینان از انجام روند انبار، تولید، جابجایی و حمل‌ونقل به روش صحیح جهت عرضه جنس همخوانی با قانون ها و استانداردهای گزینش شده به وسیله گروههای هدف است . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 17
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 19 اسفند 1397ساعت 12:10 توسط علی پور |

صفحه قبل 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد