ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
ماکیان البرز

ماکیان البرز

ماکیان البرز

معرفی انواع غذا دام

 معرفی 

انواع غذا دام الف 
– علوفه ‏ها هرگونه خوراک گیاهى و پرحجم که بها غذایى داشته باشد و خوش ‏خوراک نیز باشد، علوفه اسم دارد . 
یونجه یابیده: این علوفه بها غذایى زیادى دارد . یونجه به تیتر یک غذاى عالى در تغذیه دام به خصوص براى گاو شیرى استعمال مى‏شود . پروتئین و کلسیم بالاى این علوفه آرم مرغوب‏بودن آن هست . مدت برداشت یونجه وقتى می‌باشد که یک سوم بوته ‏ها به گل بنشینند . در جیره غذایى گاو شیرى، میان دو تا چهار کیلوگرم یونجه در روز کافى و مناسب می‌باشد . 
علف باغ: این علف در تغذیه گاو شیرى و پروارى به کارگیری مى‏شود . به عامل داشتن رشته‏هاى بلند، نشخوار دام‏ها را بسیار مى‏کند . به علاوه در گاوهاى شیرى سبب ساز بیشترشدن چربى شیر مى‏شود . براى جلوگیرى از خارج‏شدن پر سرعت خوراک‏هاى آردى از بدن دام‏هاى پروارى از این علوفه استفاده مى‏کنند . 
کاه به علت کم آب و پُرحجم‏بودن، قیمت غذایى زیادى براى دام‏ها ندارد . از لحاظ ارزش غذایى، کاه جو از کاه گندم خوب تر می‌باشد . همچنین کاه گندم از کاه برنج خوبتر هست . براى دام‏هاى سنگین وزن بهتر می باشد که کاه به رخ رشته‏هاى بلند باشد . مصرف کاه بایستی ناچیز و به میزان لازم باشد . هر چه مقدار این علوفه در جیره غذایى دام‏ها عمده باشد، جلوى هضم و مصرف عمده طعام را مى‏گیرد . بهت راست کاه را همیشه سپس از خوراک‏هاى دیگر به دام‏ها داد . 
درصورتی که کاه و علوفه‏هاى نظیر آن به چهره غنى گردیده به دام‏ها داده شوند . قیمت غذایى اکثر مى‏دارند . براى گاوهاى خشک مى‏توان اندازه بیشترى از این علوفه در جیره غذایى قرار داد . 
سیلوها: براى استفاده اکثر و خوبتر از علوفه‏هاى کم آب و هضم بهتر این علوفه‏ها، آن ها را سیلو مى‏کنند . 
ب 
– خوراک‏هاى فشرده گردیده یا کنسانتره دامى علوفه 
‏هاى آردى و خوراک‏هایى که از رشته‏هاى کمى تشکیل شده‏اند رإ؛ خوراک‏هاى کنسانتره‏اى مى‏گویند . وقتى میزان مشخصى از ماده‏هایى نظیر جو، سبوس، تفاله چغندر قند، کنجاله تخم پنبه را با تکمیل‏کننده‏هاى معدنى و ویتامینى ادغام کنند، خوراک کنسانتره تنظیم مى‏شود . 
براى برطرف‏کردن نیاز غذایى دام‏هایى که تولید بالایى دارند، علاوه بر علوفه باید مقدار مشخصى از کنسانتره دامى هم به کار گیری کرد . به گاوهاى بومى و دورگ روستایى که عمده از هشت کیلوگرم شیر ساخت مى‏کنند، بایستی اندازه مشخصى کنسانتره دامى داد . 
به دامداران عزیز سفارش مى‏شود در صورتی‌که غذا را از کارخانه خریدارى مى‏کنند، در هنگام تهیه و تنظیم و مخلوط کردن کنسانتره در کارخانه حضور داشته باشند . به این ترتیب، مى‏توانند در دست گرفتن کنند که از هر ماده‏اى به میزان مشخص و معلوم و ضروری در کنسانتره مخلوط گردیده می باشد و جلوى هرگونه تقلب گرفته شود . 
براى تهیه کنسانتره به وسیله خویش دامدار، مى‏توانید از فرمان تحت استعمال نمائید . این امر براى گاو شیرى که فی مابین آبادی تا پانزده کیلوگرم شیر تولید مى‏کند، مناسب می‌باشد . 
مقدار جو سى و پنج تا چهل درصد، سبوس گندم سى تا سى و پنج درصد، تفاله چغندر قند هشت تا ده درصد، کنجاله تخم پنهب پنج تا هفت درصد، نمک نیم درصد و سبوس برنج شش تا هشت درصد بایستی باشد . به این ماده‏ها مقدارى کربنات کلسیم یا این که دى‏کلسیم فسفات نیز طولانی تر مى‏کنند . 
نکته‏هاى 
کلیدی در تغذیه ادغام علوفه و کنسانتره براى گاوهاى شیرى روستایى که ساخت شیر آنها به هفت تا هشت کیلوگرم مى‏رسد، واجب نمی باشد که از کنسانتره به کار گیری فرمایید . با علوفه‏ هاى مرغوب مى‏توان نیاز غذایى این دام‏ها را برطرف کرد . ولى براى گاوهایى که در روز عمده از هشت کیلوگرم شیر ایجاد مى‏کنند، می بایست از کنسانتره استعمال کرد . 
براى این گاوها در برابر هر یک کیلوگرم شیر تولیدى، نیم کیلوگرم کنسانتره دامى ضروری هست . براى نمونه در حالتی که گاوى چهارده کیلوگرم شیر ایجاد مى‏کند، می بایست روزمره هفت کیلوگرم کنسانتره به بیش تر میزان اضطراری علوفه نو و مرغوب بخورد . 
تغییر جیره غذایى دام باید با احتیاط کم‏کم انجام شود . تا سبب کم‏شدن تولید نشود . اگر در غذاى دام از ضایعات به کار گیری مى‏شود بایستی با اعتنا به نوع ماده افزودنى از مقدار کنسانتره ناچیز کرد . 
علوفه‏هاى سبز، رطوبت زیادى دارا هستند . به همین استدلال دو تا سه برابر علوفه‏هاى خشک بایستی مصرف شوند . در‌صورتی‌که بتوان علوفه و کنسانتره را به طور کامل ترکیب کرد، خیلى مناسب میباشد . اگر این عمل انجام نشد، سعى کنید فاصله زمانى در بین تغذیه با علوفه و کنسانتره خیلى قلیل باشد . 
براى بیشترشدن میزان تولیدشیره مى‏توان تا حدودى از کنسانتره دامى به کارگیری کرد . مصرف زیاد کنسانتره منجر کم‏شدن چربى شیر مى‏شود . در این حالت بایستی از علوفه‏هاى مرغوب با رشته‏هاى بلند و کنجاله تخم پنبه به کار گیری کرد . 
امر 
تنظیم کسانتره براى گوساله‏هاى پروارى اندازه چهل تا چهل و پنج درصد جو، سى تا سى و پنج درصد سبوس، قریه تا دوازده درصد تفاله چغندر، سه تا پنج درصد کنجاله تخم پنبه، هشت تا آبادی درصد سبوس برنج را با مقدارى کربنات کلسیم ترکیب فرمایید . آن‌گاه در اختیار دام‏ها بگذارید . 
فراهم‏کردن 
خوراک اضطراری براى دام‏هاى مختلف
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 18
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 18 اسفند 1397ساعت 11:42 توسط علی پور |

تاثیر انتخاب پدر در پیشرفت ژنتیکی گاو

 تاثیر 

انتخاب بابا در ترقی ژنتیکی گاو طبق اظهارنظر متخصص ها پیشرفت ژنتیکی در تولید و صفات ظاهری (تیپ) در کانادا معنا دار بوده و طبق آخری اطلاعات قابل دسترس میانگین ارتقا ژنتیکی در پنج سال قبل در گاوهای هلشتاین 4 .5 کیلوگرم در شیر و 0 .7 امتیاز در صورت کلی بدن در سال هست . 
ترقی ژنتیکی به چهار ادله بستگی داراست . 
ارتقا تنوع ژنتیکی (تلقیج گاوهای گله با اسپرم‌های گله‌های دیگر از به عبارتی نژاد) . 
کاهش 
فاصله نسل به وسیله گزینش دام‌های جوان‌تر به تیتر والدین نسل بعدافزایش توجه تعیین شدت تعیین به معنی اندازه انتخاب شایسته ترین حیوان ها به عنوان والدین می‌باشد یعنی چند درصد از گله تعیین شود که در این زمینه چهار رویه گزینش وجود دارد: 1-انتخاب مادرها تلیسه‌های جایگزین در هر گله که فقط سه درصد ترقی ژنتیکی در جمعیت را منجر می شود یعنی تعیین گاوهای ماده‌ای که از فرزندان آن ها به عنوان تلیسه‌های جایگزین در گله استفاده میگردد . اصولا گاوها در گله های دوچندان رویش یافته و گوساله‌های به دنیا آمده پس از تلقیح و آبستنی وارد گله شیری می شوند . 
2-انتخاب گوساله‌های نر از ما‌درها ممتاز برای برنامه تلقیح تصنعی که بیست و هفت درصد پیشرفت ژنتیکی را باعث می گردد به طوری که پسران این گاوها در پایان، حدود هزار یا هزاران دختر در گله خواهند داشت . 
3-انتخاب تلیسه‌های جایگزین از پدران ممتاز که بیست ونه درصد ترقی ژنتیکی را به یار خواهد داشت . 
4-انتخاب گوساله‌های نر از پدران ممتاز به تیتر پدران آینده که مهم‌ترین خط مش تعیین با چهل و یک درصد ترقی ژنتیکی می باشد . 
این درصدها صراحتا اهمیت انتخاب پدران و مادر‌ها ممتاز برای برنامه‌های اصلاحی را نشان میدهد . به این ترتیب در یک نگاه اجمالی به آنالیز ژنتیکی پروتئین شیر گاو نر معروف استاربوک ، تأثیر دقیق گزینش پدران گاوهای نر آتی مشخص می شود . تمام فرزندان این گاو نر بخشی از بهترین‌ها می باشند . آغاز مور رودولف و همگی فرزندان رودولف در کانادا سالانه تست می شوند . 
استاربوک بیست سال پیش متولد گردیده و EBV (ارزش ارثی: میزان بها ژنتیکی که یک گاو به فرزندان خویش انتقال می‌دهد) پروتئین شیر +10کیلو گرم به طور دائمی داشته اما این عدد بر مبنا ارزش ژنتیکی امروز محاسبه شده می‌باشد در صورتی که این گاو نر در سال 1984 رده نخستین را به خود اختصاص داده بود به تیتر پدر گاوهای نر کانادا زمینه استعمال قرار گرفت و فرزنان حاصل از تلقیح مصنوعی فی مابین سال‌های هشتاد و پنج تا نود متولد شدند از تعداد دویست فرزند موجود آن همگی اثبات کردند که متوسط -4 کیلوگرم برای پروتئین و -29 برای تولید قدمت دارا هستند این قضیه ممکن می‌باشد عجیب به لحاظ برسد که گاو نری نظیر استاربوک دارای فرزندانی هست که میانگین ذیل صفر(منفی) دارند این پدیده میتواند دو علت داشته باشد: 1-پتانسیل 
ژنتیکی فرزندان استاربوک و مادران 2- کل ارتقاء ژنتیکی پروتئین شیر در نصفه سال 1980 نزدیک به 40 کیلوگرم بوده کلیدی اسن هست که از لحاظ اصلاحی ترقی صورت گرفته به طوریکه پسران برتر استاربوک خصوصا آیراستار +57 کیلوگرم EBV پروتئین داشته که از بابا خود47 کیلوگرم اکثر می‌باشد . برحسب تصادف آیراستار برترین فرزند استاربوک میباشد و دومین فرزند استاربوک، هانوفرهیل لئوتنات با +54 کیلوگرم EBV پروتئین است که در سال 1989 متولد شده هست . 
سایر فرزندان استاربوک EBV پروتئین +31 و پایینتر داشتند که پایانی توشه در سال 1999 آزمایش شدند . در سال1999 برای اولین توشه اثبات شد که از آیراستار بیش از حد به عنوان پدر گاورهای نر عالم به کار گیری شده است . تنها در کانادا160 فرزند داشته که در بین سال‌های نود تا نود و چهار متولد شده‌اند واین فرزندان دارای میانگین سی کیلوگرم ارتقا پروتئین و ششصد و هشتاد و پنج پوند برای سوددهی ارتفاع عمر داشتند . دامنه تغییرات پروتئین از -7 تا +27 که منحصر رودولف است متغیر است . بر شالوده محاسبه اخیر رودلف 15 کیلوگرم افزایش پروتئین و579 پوند سوددهی ارتفاع قدمت دارااست . حتی عمده از آیراستارمعروف که بابا گاوهای نر جهان می باشد . ساخت آیراستار از استاربوک اهمیت استفاده از شایسته ترین پدران ممتاز برای ایجاد نسل آتی گاوهای نر را نشان می دهد این موضوع در خصوص آیراستار و پسرش رودولف هم راست گو می‌باشد . 
رودولف نزدیک به 200 پسر را که بین سال‌های نود و شش تا نود و هشت متولد شدند را پایین آزمایش دارااست در شرای چه عمده آنان هنوز ثبت نشده‌اند اما پدر و مادر آن‌ها در میان سی و سه تا نود و دو کیلوگرم و به طور متوسط شصت و سه کیلوگرم بازدهی پروتئین داشتند . مهم‌ترین شاخصه این گاورهای نر جوان، داشتن مادر ها ممتاز در کانادا و ایالات متحده میباشد . 
بر 
شالوده تجربیات پیشین می‌توان پیش‌بینی کرد که این گاوها از سال دو هزار ویک به آنگاه ثبت میگردند فرزندان انتخاب گردیده آنها دست‌کم پانزده تا بیست کیلوگرم پروتئین و ششصد پوند سوددهی ارتفاع قدمت فراتر از رودولف خواهند داشت . 
قیمت ژنتیکی برای بیان معیار و شاخص های گاو نر هر سال ارتقا می‌یابد به طوری که بیشینه و کمینه دما میزان برای گاوهای نر هلشتاین ممتار نزدیک به یکصد برای پروتئین و دو هزار و سیصد برای سوددهی طول عمر می باشد اگر انتخاب درست و هوشمندانه باشد با برنامه‌تلقیح مصنوعی در مرحله مزرعه به طور قابل ملاحظه‌ای ارتقا ژنتیکی در صفات اقتصادی حیاتی به وسیله ارتقا واریاس ژنتیکی خواهید داشت اگر چه پیشرفت ژنتیکی ذیل تأثیر ارتقا تنوع ژنتیکی، کاهش فاصله نسل و دقت بالای گزینش است . شدت گزینش بالا مهمترین ادله آن به شمار می آید . متولیان برنامه تلقیح مصنوعی بایستی برای استفاده از حداکثر پتانسیل ژنتیکی پدرها، سعی خود را انجام دهند و هم‌زمان رشد دهندگان هم از پدران برنا ممناز در گله‌های خود برای پی بردن به هدف‌های رویش به کارگیری کنند . 
 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 17
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در پنجشنبه 16 اسفند 1397ساعت 11:58 توسط علی پور |

کمک های اولیه

 

 
کمک 
های اولیه 1– لوازم امداد های نخستین می بایست در محلی قرار بگیرد که در هنگام رخ دادن اتفاقی به سرعت و به سهولت در دسترس باشد . 
2– اثاثیه شستشوی چشم در جای قابل قبولی قرارگیرد تا در هنگام ریزش مواد به چشم ، مطمئن باشیم که به سرعت می توان اقدامات اضطراری را انجام داد . 
3– درصورت بازخورد خون،مدفوع و یامایعات بافتی دام به صورت ،به سرعت با مقادیر دوچندان آب شستشو شود . در چهره وقوع زخم چشم یا در فیس سوختگی ، انجام نگهداری های طبابت ضروری است . 
4– برش های ایجاد گردیده با چافو ، استخوان ، رخنه‌ ها ، خراشیدگی ها بی – درنگ گزارش شده و ذیل اقدامات امداد های نخستین قرار گیرد . به هرحال زمانی که گاوهای سروپوزوتیو ذبح می شوند امداد های اولیه چه بسا در چهره ظهور کوچکترین زخم انجام شود . 
5– زخم های گشوده بایستی کاملا منزه شود و با یک ماده ضدعفونی کننده ضدعفونی شده و با زخم بند ضد آب قابل قبولی بسته شود، جاهای زیاد مرطوب می بایست با لاستیک دستکش پوشانده تا اطمینان داشت که کم آب می ماند . 
یادگرفتن 
کارگران در 
اولِ استخدام کارگران ، کارگران جدید استخدام گردیده باید از موردها پایین اطلاع داشته باشند : • ارگانیسم بروسلا به تیتر یک خطر برای سلامتی در محل کارشان است . 
• 
طریقه و استدلال استفاده از هر قضیه از اثاثیه امنیتی • 
مزایای نصیحت میکرد ستفاده بی درنگ از یاری های اولیه • 
علائم یگانه بروسلوزیس • 
عارضه ها تست خون در ابتدای استخدام و آگاهی از نشانه ها ظهور بروسلوزیس • 
اهمیت بهداشت شخصی و ضرورت منع میل کردن ، نوشیدن و سیگار کشیدن در مقام کشتار • 
دانستن ریسک بالای کار، در برهه زمانی ذبح گاو سرپوزوتیو نگهداری 
پزشکی 1- هر کارگری که در بخش کشتار عمل می نماید می بایست یک مثال خون برای تست سرولوژیکی بروسلوزیس برای انتخاب نهایی موقعیت سرولوژیکی بدهد . نتیجه تست به شناسایی ترقی آنتی بادی و تشخیص نشانه ها بیماری که خدمتکار در آتی آن علامتها را نشان خواهد داد یاری می کند . 
2- کارگری که علامتها پیشرونده در وی به وجود بروسلوز دلالت می نماید ذیل معالجه پزشکی قرار گیرد و یک مثال خون برای تست سرولوژیکی گرفته شود . 
3- از زمانی که بروسلوزیس یک بیماری با تشخیص دشوار می باشد در حالتی که گزارش همگی مورد ها تایید گردیده به رییس نزدیکترین واحد بهداشتی ممکن نباشد در این فیس به اطلاع اداره تمامی گیرشناسی وکنترل بیماریهای واگیر‌دار رسانده شود . 
آزمایش 
سرولوژیکی و تشریح آن کمتر از 10 میلی خون انعقاد گردیده برای بررسی در آزمایشگاههای دارنده امکانات آزمایش سرولوژیکی بروسلوز کافی است . 
هر کارگر با عنوان آگلوتیناسیون تا 1:160 یا بیشتر و یاور با نشانه های بروسلوزیس ، به تیتر مورد ها احتمالی رده بندی می شوند . 
مورد ها مسلم بیماری زمانی هست که ارگانیسم بروسلا در کشت باکتریولوژیکی از یک نمونه خون دیده شود . 
درمان 
درمان بروسلوزیس در بشر شامل معالجه آنتی میکروبیال (ضد میکروبی ) و اقدامات کمکی می باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 18
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در چهارشنبه 15 اسفند 1397ساعت 11:50 توسط علی پور |

بررسی وضعیت تولید مثلی گله شیری

 تحلیل 

حالت تولید مثلی گله شیری در صورتیکه بخواهیم سودمندی گله شیری به حداکثر برسد نیازمند آنست که راندمان تولید مثلی در مرحله بالایی نگه داشته شود . ایفاء نقش تولید مثلی در یک گله شیری فاکتور مهمی از کارایی سیاست مدیریتی می‌باشد . و تاثیر این سیاست مدیریتی در سازمان روزبه روز گله آرم مقدار درست اجراء شدن کارایی ساخت مثلی گله خواهد بود . اولی قدم در چک تلاش تولید مثلی داشتن ابزارهای حساس تشخیص هویت و استفاده از آن ها بعنوان راهنمای بسط یا اصلاح سیاست های مدیریتی گله تکرار آن می باشد . فاصله زایش بایستی بعنوان نقطه آغاز در چک او‌لین همت گله باشد . برای تولید حداکثر ، فاصله زایش را می بایست از 3/2 تا 8/12 ماه رساند . 
هنگامی که مسافت زایش خیلی بیشتر از این مقدار باشد، تولید شیر به صورت مضمون‌ داری کاهش می یابد، زمانیکه مسافت زایش بیش از 6/13 ماه باشد سرعت این افت زیادتر می شود . 
برای تشخیص این‌که چرا فاصله های زایشی طولانی وجود بخشید ، یک برسی عملکردی در چهار حیطه می بایست صوت گیرد : 1- 
سیاست مدیریتی و فیزیولوژی 2- 
تشخیص فحلی 3- 
نرخ آبستنی 4- 
سلامتی گله طرح کلی در جدول شماه یک، هدف ها مدیریت تحقق گرا برای روزهای گشوده که باید بعنوان محک در بررسی ساخت مثلی گله شما موضوع به کارگیری قرار گیرند . شناخت نقاط قوت و ضعفهای برنامه ساخت مثلی مدل تصمیمات مدیریتی که ممکن است سودآورترین باشد را، معین خواهد کرد . 
جدول 
1 : تفسیر سطح های گوناگون روزهای باز تراز 
تفسیر 85-110 
عالی 111-117 
مناسب 118-130 
پاره ای مشکل 131-145 
نسبتا مشکل بالاتر 
از 145 خیلی مشکل سیاست 
مدیریتی: تلاش ایجاد مثلی در یک گله تاثیر پذیرفته از تیم سیاستهای مختلف مدیریتی میباشد . مدیرانی که اهمیت عملکرد عالی را می دانند معمولا از خسارتهای که درآمد باالقوه چهره می دهد، وقتی که فاصله گوساله زایی خیلی مضاعف است و همچنین هنگامی که نسبت حذف ساخت مثلی خیلی زیاد است، یک ادراک صحیحی دارا‌هستند . 
مدیریت درست تولید نظیر در طی زمان خشکی مقدمه می شود .گاوهایی که تجربه مشکلات گوساله زایی دارا هستند و گاوهایی که توازن انرژی منفی به اندازه بسیار بعد از گوساله زائی دارا هستند آرام تر چرخه های(تولید مثلی)خود را از راز خواهند گرفت . 
مشکل ها تولید مثلی بندرت ناگهانی ظاهر می شوند و آن‌ها بندرت بعلت یک زمینه انفرادی می‌باشند . یکی از بهترین معیارهای سیاست مدیریتی اثرات عملکرد ساخت مثلی است که منعکس گردیده از مسافت زایش تا اولی تلقیح می باشد . جدول شماره 2 یک تعبیر و تفسیر از زایش تا اولی تلقیح و تمرین مدیر در حیطه سعی ایجاد مثلی گله ارائه می دهد . 
جدول2 
: تعبیر و تفسیر فواصل متعدد برای ایام تا اولین تلقیح تراز 
تفسیر 60-75 
عالی 76-82 
مناسب 83-90 
کمی مشکل 91-100 
نسبتا مشکل فراتر 
از 100 خیلی مشکلv
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 32
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 14 اسفند 1397ساعت 11:56 توسط علی پور |

تشخیص گاوهای مریض

 

 
شرایط 
حیوان بعضا از اشخاص نسبت به سایرین توان تشخیص گاوهای مریض را از روی کردار عمومی شان و یا این که شکل ‏ظاهرشان دارا هستند . اضطراری میباشد که مدیران چنین افرادی را شناسایی کرده و بخوبی به آنها را فراگیری دهند . آنها بایستی ‏برای نگاه کردن به چشم ها, گوش ها, نوع ادرار و کل رفتار حیوان ها آموزش ببینند .
موقعیت و شکل چشم ها در ‏داخل حدقه دیده برای یافتن تراز کاهش آب تن یا وجود درد, قابل مشاهده و قابل اسکوربندی می باشد . سیستم ‏نمره دهی مانند 1 (حداقل) 2(متوسط) 3 (ملایم) 4 (شدید) قادر است مسئله به کار گیری قرار گیرد (اسمیت و ریسکو گاوی ‏که دارای نمره 1 می‌باشد معمولا دارنده چشمان براق که بطور نرمال در داخل کاسه چشم قرار گرفته می‌باشد می باشد . ‏نمره 2 دارنده چشمان خسته که یه خرده فرو رفته می باشد می باشد (1-2‏‎ mm) ‎نمره 3 دارای چشمانی بی فروغ و روشنایی و بی ‏حالت که دارای فرورفتگی بیشتری در حدقه چشم می باشد است (2-4‏‎ mm) ‎و نمره 4 دارای چشمانی کم آب که ‏شدیدﴽ فرورفته میباشد می باشد (بیش از 5 میلی متر) . موقعیت گوش گاوها هم نماد نیکی از شرایط گاوهاست . ‏گاوهای بیمار معموﻵ دارنده گوش های افتاده که ناشی از افسردگی, درد ویا تب می باشد میباشند . از سوی دیگر ‏گاوهای سلامت به نظز براق, هوشیار و کنجکاو محفظه پیرامونشان میباشند . به محض نزدیک شدن یک نفر گاو سالم ‏سعی در تماس گرفتن با زبان و بینی اش می کند‎ .‎ 
در مزارعی که گاوها بسته می باشند‏‎ ‎رفتار گاو آن گاه از غذا دهی برای تشخیص اشتهای آنان قابل نظارت هست . ‏گاوی که مریض می باشد غذا نمی خورد البته گاو سالم بعد از آن از طعام دهی سریعا جنبش می نماید . در خدمات ‏کلینیکی ما اشتهای گاوها را اینچنین نمره دهی می کنیم . 1- گاوهایی که بسته گردیده و طعام می خورند 2- گاوهایی که ‏بسته شده و به حیث کسل می آیند و خوراک نمی خورند . 3- گاوهایی که بسته نیستند و به نظر خسته و کسل آمده و یا این که ‏مریض می باشند . تاکید بخش اعظم ما روی گاوهایی میباشد که در نمره های 2 یا این که 3 طبقه بندی می شوند و باید به اعتنا ‏بیشتری ذیل حیث قرار گیرند‏‎ .‎ 
 
ایجاد 
شیر‏ محاسبه بر ساخت شیر گاوها در اکثری از مزارع بوسیله سیستم های شیردوشی کامپیوتری فیس می گیرد . ‏ارزش ایجاد شیر در ارتباط با سلامت گاو می باشد . همان گونه که تا قبل از این اشاره شد یک گاو بیمار خوراک نمی خورد و ‏در نتیجه شیرش نیز افت می نماید . گاوهای شیری با یک زمان نرمال پس از زایش دارای ارتقاء ساخت شیر روزانه ‏ای می باشند . تعیین انحراف برای معلوم نمودن گاوهای مریض میان مزارع مختلف فرق می نماید . برخی از ‏مدیران فهرستی از گاوهایی که انحراف از مقدار پیش تعیین گردیده را دارا هستند تهییه می کنند . در عمده مزارع 10 پوند ‏کاهش در تولید شیر زمینه به کار گیری قرار می گیرد . نیروهای فراگیری دیده با استعمال از این فهرست گاوها را ‏شناسایی کرده و موقعیت فیزیکی آن ها را مسئله آنالیز قرار می دهند . دکتر تام اورتون‎ ‎برنامه ارزیابی بر ایجاد ‏گاوها را در 20 روز آنگاه از زایش گزارش نمود . اورتون گزارش نمود که هدف, ارتقا 10 درصدی تولید ‏روزانه شیر در 14 روز بعد از زایش هست که این اندازه برای تلیسه ها 8% هست . بعلاوه هر گاو باید نزدیک به ‏‏100 پوند شیر در هر روز تا 20 روزگی و هر تلیسه 70 پوند در هر روز ساخت شیر داشته باشد . گاوها و تلیسه ‏هایی که به این اندازه دستیابی پیدا نمی کنند بایستی شناسایی و به وسیله کارشناسان موضوع آنالیز قرار گیرند‎ .‎ 
ترشحات 
رحمی‏ شایع ترین اختلال در طی بازه آن گاه از زایش و بیشترین تشخیص برنامه های چک بر سلامت گاوها متریت ‏است . با این وجود دعوا در خصوص تشخیص متریت بسیار زیاد می‌باشد . در کارهای کلینیکی ما گاوهایی که به نظر ‏بیمار می باشند و دارای ترشحات بدبو از رحم می باشند صرفنظر از دمای بدنشان با احتیاط متریت در نظر گرفته ‏می شوند و تهیدست درمان می باشند . بدین ترتیب ما شم می کنیم که قیمت گذاری بر روی ترشحات رحمی برای ‏تشخیص صحیح متریت با اهمیت است . بطوریکه در قبلی اشاره شد چندین از گاوهای مشغول متریت تب ندارند . ‏ترشحاتی که قرمز قهوه ای رنگ بوده و حاوی موکوس یا این که چرک سوای بو می باشند با احتیاط عادی در نظر گرفته ‏می شوند . ترشحات بودار, کثیف و آبکی بیشتر اوقات بیان کنده متریت شدید می‌باشند که تهیدست درمان بوده و نقطه ‏مقابل ترشحات مخاطی میباشد که بیان‌کننده شرایط رو به بهبود گاو می‌باشد . رویه مرسوم برای سنجش ترشحات ‏رحمی لمس رحم و معاینه چشمی واون برای ترشحات مایل به قهوه ای و بودار می‌باشد . بهر حال این رویه تشخیص ‏خارج از بضاعت و توان ایجاد و تحلیل ترشحات خارج از تن گاو است . در سود به کار گیری از واوینوسکوپ و یا استعمال از ‏دستکش تمییز برای وارد نمودن دست در داخل واون تا قسمت سرویکس می تواند برای سنجش ترشحات بکار ‏گرفته شود‎ .‎ 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 31
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در دوشنبه 13 اسفند 1397ساعت 12:20 توسط علی پور |

فروش ویژه کاه گندم

 فروش 

ویژه کاه کوبیده مرتبه یک فروش کاه سکو یک کوبیده گردیده بصورت ویژه آغاز شد . کاه بعنوان یک عدد از تولیدات اساسی برای مجتمع های اقتصادی دامپروی از دیرباز در تغذیه دام حضور داشته می باشد . 
 
فروش 
کاه جايگاه یک بایستی دارای چه ویژگی ها و مزایایی باشد که بتوان درجه یک بودن آن را ثابت کرد؟ 
آیا 
شما از قواعد و نکاتی که بایستی در کاه رتبه یک وجود داشته باشد دور اندیشی دارید؟ 
نکات 
حساس در برهه زمانی خرید کاه سکو یک منطقه 
جغرافیایی: این مسئله اهمیت بسزایی در کاه تولید شده و رنگ آن خواهد داشت مقدار کاه: ریزی و درشتی کاه نیز یک عدد از مواقعی هست که درجه کیفیت آن را تضمین می کند . 
مختص 
بودن عدم وجود خاک: روش ساخت کاه در وجود یا عدم وجود کاه تاثیر گذار می باشد . 
… 
بر شالوده موارد بیان گردیده می بضاعت فهمید متاع خریداری گردیده چقدر با کیفیت می باشد . 
 
شهرهای 
فروش کاه سکو یک یکی از مواردی که می بایست به آن اعتنا کرد شهر محل ایجاد کاه می باشد، چرا که هزینه حمل و نقل در قیمت تمام شده کاه دوچندان تاثیرگذار می باشد . 
ارزش 
گونه های یونجه بسته بندی مرغوب یونجه 
بسته بندی مرغوب تر می باشد یا این که کوبیده شده؟ آیا بها اشکال یونجه ساخت شده در مرزوبوم با نیز متعدد است؟ 
صورت و نوع بسته بندی یونجه بخش اعظم تابع محل کاشت یونجه و به نوعی ذوق وسلیقه ای می باشد . هر دو نوع کوبیده گردیده و یا این که پرس گردیده می توانند تولید ها مضاعف باکیفیتی باشند و یا برعکس . 
 
مزیت یونجه کوبیده شده در این است که این دسته از یونجه ابتدا بی نقص کم آب و آنگاه آسیاب شده، که این خصوصیت ممکن هست در برخی از یونجه های پرس شده صدق نکند . 
 
همین خشک بودن یا این که نبودن یک عامل با اهمیت در انتخاب ارزش می باشد . شاخصه های دیگری هم در گران یا ارزان بودن یونجه تاثیر گذار است . یونجه بایستی از محلی تهیه و تنظیم شود که بر تمام مراحل تولید، بسته بندی و ارسال آن آنالیز شود . 
 
بها یونجه نیز مانند دیگر خوراک های دام و طیور در کانال تلگرام این مجموعه اعلام می‌شود . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 33
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 12 اسفند 1397ساعت 17:54 توسط علی پور |

بررسی چگونگی تنفس ماهی در آب‏

 چنین بازده بالایی در ماهیان توسط خصوصیت ضد جریان تأمین می شود . که رابطه ای میباشد میان جریان خون در ‏بدن ماهی و جریان آب و مکانیزم حاذق پمپاژی که بطور همیشگی آب را از سطح ها آبشش در تمام زمان چرخه ‏تنفسی عبور می دهد .‏ 

جریان 
ضد جریان در بین جریان خون و جریان آب‏ اصول جریان ضد جریان در دوچندان از موارد متفاوت در تن جانوران اتفاق می افتذ که به‌این وسیله مبادله مؤثر ‏مواد محلول یا گرما در میان دو مایع در جریان بوقوع می پیوندد این چنین سیستمی از گذشته های به دور توسط ‏مهندسین در مکانیزم مبادله گرما کاربرد داشته می باشد کسی که برای اولی با اهمیت این پدیده را در فیزیولوژی ‏حیوانات کشف کرد« ون دام » بود که در سال ۱۹۳۸ چگونگی فعالیت این پدیده را در آبشش ماهیان شرح داد .‏ 
این پدیده به این دسته هست که وقتی خون در جریان خروجی در آبشش ماهیان که تماما از اکسیژن تهی گردیده هست با ‏جریان آب لبریز از اکسیژن بازخورد می کند بر اثر کشش متعددی که در اکسیژن آب وجود دارد ( زیاد بیشتر از ‏خون همجوارش می باشد ) اکسیژن از آب به خون انتقال می یابد .‏ 
این بازده بالا به همین ضد جریان بستگی دارد زیرا درصورتی که ما بصورت تجربی جریان آب عبور کننده از آبشش ‏ماهیان را برعکس نماییم استخراج اکسیژن از۵۱ درصد به ۹ درصد کاهش می یابد .‏ 
برای راندمان حداکثر ، واجب هست دو محلول آب و خون با همدیگر تماس نزدیکی را حاصل کنند و سرعت ‏جریان هر یک نسبت به دیگری تهیه شود . مسافت ای که در آن اکسیژن آب به گلبول های خون ماهی انتقال می ‏یابد دوچندان کوچک است زیرا گلبول های خون ماهی تقریبا به نازکی پهنای صفحات برانش ماهیان که در آنها ‏گردش خون و آب فیس می گیرد می باشند .‏ 
خارج از این صفحات آب از هر دو طرف عبور می کند و همینطور ارتباط ای فی مابین ضربان قلب ماهی و فرکانس ‏تنفسی ماهی وجود دارااست که بصورت یک مکانیزم واکنش دار حجم خون عبور کننده از برانش ها را تهیه می ‏نماید ضربان قلب معمولا از فرکانس تنفسی آهسته تر می باشد و در برخی موارد قلب با فازهای ویژه ای از ‏سیکل تنفسی هم‌زمان می شوند .‏ 
ولی این همواره در تمامی گونه ها روی نمی دهد برای نمونه در ماهی قزل آلا فرکانس تنفسی با ضربان قلب نسبتاً ‏مساوی می باشد و به تدریج این دو فرکانس خارج از این نظم می گردند اگر‌چه که قلب رغبت دارااست که هنگامی دهان ‏ماهی بسته می‌باشد ضربه زند . و در سایر مورد ها اکثر زمان ها ضربان قلب از فرکانس تنفسی آهسته خیس می باشد .‏ 
این چنین مکانیزمی این اطمینان را ایجاد می کند که همواره میزان کافی آب برای تأمین اکسیژن خون ماهی در ‏دسترس باشد و این بسیار حساس می باشد زیرا حجم معینی از خون ماهی می تواند حدود ۱۰ تا ۱۵ برابر اندازه اکسیژنی ‏را که به عبارتی حجم آب حمل می نماید دریافت نماید .‏ 
جریان 
دائمی از باطن آبشش ها‏ وقتی که یک ماهی نفس می کشد دهانش را باز می کند و آب را وارد دهانش می نماید و آنگاه از عبور آب از ‏میان آبشش ها از حفره های آبششی به داخل شکافهایی که زمانی سرپوش آبشش انبساط حاصل کرده و از تن ماهی ‏فاصله می گیرند ظاهرمی گردند وارد می شوند .‏ 
این جریان جداازهم که بداخل و بیرون سیستم تنفسی ماهی برقرار هست این ایده غلط را می دهد که آب در روی ‏آبشش ها در جریان میباشد شواهد توصیفی حقیقی وواقعی تر از فعالیت دستگاه تنفسی با ثبت تغییرات فشار در دو طرف آبشش ‏با نشان دهنده های کلیدی کندانسور مانومتر حاصل شده میباشد تجربیاتی که با سه مدل ماهی آب شیرین انجام ‏گردیده نشان داده اند که بجز یک عصر فراوان کوتاه، همواره فشار داخل حفره دهان از فشار حفره های برانش ‏بیشتر می باشد و لذا این نتیجه حاصل می شود که آب فارغ از قطع از روی برانش ها عبور می نماید و به همین سبب ساز ‏استخراج اکسیژن از آب ارتقا می یابد .‏ 
این مکانیزم توسط دو پمپ که یه خرده از فازکارشان با هم متفاوت است ساخت می گردد در ماهی فعالیت پمپاژ به ‏علت تغییرات درحجم حفره ها که به وسیله فعالیت عضلا تا زمانی که تولیدمی شود انجام می گردد . ولی مکانیزمی که در ‏برانش ها قرار دارند بسیار پیچیده خیس از این شکل معمولی است .‏ 
در طی فاز دم حفره دهان انبساط حاصل نموده و آب وارد دهان می شود و همزمان حفره های برانش انبساط ‏حاصل می نمایند ولی آب نمی تواند وارد روزنه های فرنگی آن شود . زیرا پوسته به دور لبه خارجی به چهره بک ‏والو عمل می کند .‏ 
در ارتفاع انبساط حفره برانش ، فشار هیدروستاتیک از فشار درون حفره دهن کمتر می شود و سبب می گردد که ‏آب در ارتفاع برانش ها رانده شود در این شرایط حفره برانش بصورت پمپ مکش فعالیت می کند در خلال فاز ناچیز ‏شدن حجم حفره دهن فشار داخل از فشار بیرونی هم‌زمان که دهن آغاز به بسته شدن می نماید عمده می شود و ‏عملا بسته شدن مجرا انجام می گردد چه بسا در ماهیانی که قدرتمند به بستن دهن خود بطور بی نقص نمی باشند به علت ‏وجود لوله غشائی نازک که در لبهای بالایی و پائینی ماهی قرار دارا هستند مجرا عملا بسته می شود در خلا ل این فاز ‏افزایش فشار در حفره دهان اکثر از حفره های برانشی می باشد و آب به عبور از برانش ها ادامه می دهد در این ‏حالت حفره دهان بصورت یک پمپ فشار عمل می نماید .‏ 
در خلال نسبتاً تمام سیکل تنفسی ، همواره فشار اضافی که رغبت دارد آب را وادار به عبور از برانش و از حفره ‏دهان به حفره های برانش نماید وجود دارااست .‏ 
ولی یک عصر بسیار کوتاه هم وجود دارااست که اختلاف فشار بر عکس می شود و تمایلی برای ساخت جریان در ‏جهت عکس به وجود می آید . ولی از آنجا که این دوران مضاعف کوتاه و اختلاف فشار بسیار کم است تحرک کند آب ‏اجازه ساخت جریان برعکس را نمی دهد . لذا در این فیس جریان آب مستمری در روی برانش ها تشکیل می ‏شود که جهت این جریان برعکس جهت جریان خون میباشد لذا درصد بالایی از اکسیژن آب به گلبول های خون ‏انتقال می یابد .‏ 
اما شکل دیدنی دقت مختلفی در این سیستم وجود دارند برای نمونه در ماهیانی که بصورت غالب شناگر می باشند، ‏پمپ دهن خوبتر توسعه و گسترش یافته میباشد . هر یکسری که در برخی موردها هیچ یک از دو پمپ فعالیت نمی نماید .‏ 
این هنگامی می باشد که ماهی با شنا تحرکات خود را تولید نموده می باشد نمونه نیکی در این قضیه ماهی خال مخالی هست ‏که تحمیل دارااست بطور مستمر شنا کند تا جریان مستمر آب روی برانش هایش بر قرار باشد مثال دیگر کوسه پلنگی ‏می باشد که در خلال شنا پمپ هایش عمل نمی کنند ولی به محض این‌که بصورت مستقر درآید پمپ ها استارت بکار ‏می کنند .‏ 
ماهیانی که اکثر زمان ها یا تمام اوقات خویش را در کف دریا سپری می نمایند دارنده حفره برانشی بزرگتر که با شعاعهای ‏استخوانی مازاد تقویت می شوند می باشند و پمپ مکش آنان هم خوب تر تکامل یافته می‌باشد .‏ 
ماهیانی مانند گربه ماهی آمریکائی (‏bullhead‏ ) ، گورنارد ( ‏gurnard‏ ) ، دراگونت ( ‏dragonet‏ ) ،‌په لیس ( ‏plaice‏ ) و سایر ماهیان پهن از این گونه می‌باشند . برای مثال در ماهی دراگونت (‏dragonet‏ ) انبسلط حفره های ‏برانشی تدریجی می باشد . لذا یک اختلاف فشار قلیل اثبات روی برانش ها تشکیل می شود .‏ 
در فاز انقباض ،آب از هر دو حفره جنبش کرده و از دریچه های باریک حفره برانشی خارج می شود . در ‏ماهیان پهن که مدام روی یک طرف بدن خود قرار می گیرند وقتی در هم اکنون استراحت می باشند و در کف اقیانوس ‏بصورت مدفون گردیده در می آیند مساله دیگر تنفسی تولید می گردد برای نمونه برانش ها در هر دو طرف ماهیان ‏په لیس ( ‏plaice‏ ) و کفشک ( ‏sole‏ ) توسعه یافته اند و سوای شک آب از هر دو حفره برانشی پمپ می شود .‏ 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 48
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 11 اسفند 1397ساعت 13:27 توسط علی پور |

روشهای سردسازی در دریا

 

 
۲ 
روشهای سردسازی در دریا: بغیر از قرار دادن ماهی درکنار یخ روشهای دیگری هم برای سردسازی وجود دارد و می توان ماهی را در آب سرد گردیده ویا در معرض وزش هوای سرد قرار اعطا کرد . 
آب دریایی که توسط دستگاه سردشده باشد (RSW) ویا به وسیله اضافه کردن یخ به آن (CSW) وسیله مناسبی برای سردسازی مقادیر بسیار ماهیان تراز زی ریز می باشد . 
روشهای معمول سردسازی که در دریا بکار می روند به شرح زیر می باشند . 
• 
یخ گذاری ماهی (یخ پولکی ویا یخ استوانه ای ) • 
حفظ ماهی در یخ مایع Liquid ice • 
آب دریای سرد شده توسط دستگاهRSW Refrigerated Sea Water • 
آب دریای سرد گردیده با یخ CSW Chilled Sea Water به کار گیری 
از یخ (یخ پولکی واستوانه ای): یخ بدست آمده از آب سلامت نقش بزرگی در سردسازی ماهی درعرشه شناور ایفا می نماید . یخ می بایست تماما دور و اطراف ماهی قرار گیرد اندازه یخ قضیه نیاز براساس اندازه ماهی تعیین می گردد . بضاعت سردسازی یخ به دمای ذوب یخ بر می گردد بدین ترتیب جرم یخ نقش کنترلی بر عملیات سردسازی دارد . ماهی که تماماً توسط یخ پوشیده گردیده می باشد دمایی حدود صفر رتبه سانتیگراد خواهد داشت . در صورتیکه یه خرده نمک به آب زمینه مصرف درساخت یخ بیش تر گردد دمای ماهی سرد گردیده با این یخ به کمتر از صفر مرتبه هم می برسد زیرا دمای ذوب یخ را ذیل تر می آورد . استعمال از یخ به تنهایی نمی تواند دمای ماهی را به کمتر از °C۲ تا °C۱ برساند زمانیکه دمای محیطی گرم می باشد مقدار ذوب یخ نیز ارتقا یافته وبه مقدار یخ بیشتری برای سردسازی نیاز می باشد . 
یخ 
مایع: یخ 
مایع یکی دیگر از محیطهای سردسازی برای سردکردن صید ویا مال بر روی عرشه ویا کنار دریا می باشد سرعت 
تکثیر اکسیژن در آدم فقط یک الی دو درصد از اکسیژن دریافتی در ماهیچه ها برای عمل شش ها مصرف می شود البته در ‏ماهیان این مقدار مضاعف بیشتر می باشد از طرفی سرعت تکثیر اکسیژن در آب ۳۰۰ هزار برابر آهسته خیس از هوا ‏می باشد .‏ 
پس چه طور یک ماهی بر این مساله غامض فائق می آید ؟ مسائلی که فراوان عظیم تر از مسائل تنفسی مهره داران ‏زمینی می باشد . 
و چرا ماهی در شرایطی فراوان آسوده خیس برای تنفس در روی زمین می میرد؟ ساختار 
مکانیزم تنفسی ماهی گزیده از پاسخ به این سوال ها در ساختار مکانیزم تنفسی ماهی و طبیعت جریان روی آنان پنهان است آبشش های ‏ماهی از یک محرمانه از صفحات بدقت تقسیم شده تشکیل شده اند که در فیض سطح زیادی را برای تماس با آب ساخت ‏می کنند و آب در یک جهت از روی آن ها عبور می نماید که این با جریان کشندی در شش پستانداران تفاوت دارد ‏‏ . هنگامی که ماهی از آب بیرون آورده می شود و در معرض هوا قرار می گیرد از دست رفتن پشتیبانی آب یار ‏با کشش سطحی سبب ساز کوچک شدن شدید سطح آبشش ها می گردد که نتیجه این فعالیت در عمده موارد کاهش شدید ‏دریافت اکسیژن و مرگ خواهد بود .‏ 
کل تراز تنفسی در تماس با جریان آب در میان ماهیان گوناگون متعدد می باشد و این مطابقت و همخوانی با حجم فعالیت هر مدل ای ‏از ماهیان می باشد . برای نمونه در ماهیان بسیار فعال مانند ماهی خال مخالی این سطح بیش از ۱۰۰۰ میلی متر ‏مربع برای هر گرم وزن بدن ماهی هست که از روستا برابر سطح فرنگی بدن ماهی بزرگتر می‌باشد .‏ 
برای اندازه گیری راندمان مکانیزم استخراج اکسیژن از آب ، توانایی ماهی را در استخراج ۸۰ درصد اکسیژن ‏محلول در آبی رنگ که از سطح ها برانش ماهی عبور می کند موضوع حیث قرار می دهند درصورتیکه بیشترین بازده ‏برای یک آدم که بتواند با ورزش و تنفس شکمی یعنی تنفس از ته ششها که این فعالیت در ورزش هایی مانند تای ‏چی چوان و یوگا یادگرفتن داده می شود فقط استعمال از ۲۵ درصد اکسیژن مو جود در هوا قابلیت پذیر است .‏ 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 27
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در شنبه 11 اسفند 1397ساعت 13:26 توسط علی پور |

صفحه قبل 1 ... 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد