ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
خوبی ها و عیب های پرورش گوسفند

ماکیان البرز

ماکیان البرز

خوبی ها و عیب های پرورش گوسفند

 خوبی 

ها و عیب های پرورش گوسفند احتمال دارد بتوان یک عدد از کهن ترین حیواناتی که بشر اهلی کرده است ، را گوسفند دانست .جمع ای معتقدند ، قوم آریایی جزء او‌لین کسانی بودند که توانستند گوسفند را اهلی نمایند و عده ای هم چینیان را او‌لین خویشان می دانند . گوسفندها بضاعت و توان زندگی در بخش اعظم نقاط آب و هوایی را دارا می باشند . امروزه نژاد های فراوان متنوعی از این حیوان در سرتاسر دنیا وجود داراست . 
 
در محافل علمی این عقیده مطرح هست که گوسفندانی که امروز مشاهده می کنیم ، به عبارتی نوادگان گوسفندان وحشی ای هستند که هنوز نیز در آسیا و اروپا آزادانه روی کوه ها معاش می کنند . صحیح است که امروزه بیش از 200 نوع گوسفند شناسایی گردیده اند ، اما صرفا 20 جور از آنان برای رشد دارای فایده می‌باشند و صرفه اقتصادی برای رویش دهنده خود دارند . 
بعضی 
از نژاد های گوسفندان • 
نژاد داری پشم قابل انعطاف و نازک این نژاد را تنها برای مصرف پشم آن رشد می دهند و این بضاعت و توان را دارااست که بتواند در مراتع بینوا و مراتعی که دارای علف مطلوب نیستند ، هم به راحتی غذای موضوع نیاز خویش را پیدا نماید . این گونه گوسفند در هر وضع حمل معمولا ، فقط یک عدد بره به جهان می آورد . 
• 
گوسفند داری پشم خشن و کلفت معمولا از پشم این گوسفندان ، قالی می بافند . این گوسفندان می توانند به راحتی چاق شوند ، به همین ادله عمده دامداران این نژاد را برای فایده مندی از گوشتش پرورش می دهند . 
تغذیه 
در گوسفندان دامداران برای آنکه بتوانند در کار خود پیروز شوند ، می بایست راجع به تغذیه دام ها و نیاز های آنها ، اطلاعات کافی و جامعی داشته باشند . یک عدد از بی نیاز ترین منابعی که بتوان برای چرای گوسفندان از آن به کار گیری کرد ، چراگاه (مرتع) می باشد . 
در‌صورتی‌که محدوده ای که برای چرا دام ها در اختیار دامدار میباشد ، شامل مساحت والا و متعددی می شود ، بهتر است آن را به چندین بخش تقسیم کند و نگذارد گوسفندان علف های زیاد کوتاه را بچرند ، چون زمانی ریشه علف از فی مابین رود و بی نقص قطع شود ، اذن پرورش دوباره از علوفه گرفته خواهد شد . پس این تقسیم زمین ، به دامدار امداد می کند که بتواند نوبتی از چراگاه های مطلوب استفاده کند و اجازه پرورش علوفه را به نصیب های دیگر زمین بدهد . در صورتیکه به هر علتی چراگاه های جانور دارای میزان یه خرده علوفه بوئ ، دامدار می تواند برای تامین غذای دام به او علف خشک هم بدهد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 10
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در يکشنبه 2 تير 1398ساعت 13:03 توسط علی پور |