ساخت وبلاگ دانلود رمان چت روم
تغذیه 60 تا 70 درصد هزینه رشد نشخوارکنندگان

ماکیان البرز

ماکیان البرز

تغذیه 60 تا 70 درصد هزینه رشد نشخوارکنندگان

 تغذیه 60 تا 70 درصد هزینه رشد نشخوارکنندگان به ویژه بز ها را دربرگیرنده می شود .تغذیه ضعیف تاثیر بی واسطه بر تولید شیر،رشدوآبستنی دارد .تغذیه ضعیف همینطور سبب تولید بیماری های متابولیک و پایین وارد شدن ایمنی بزها در برابر باکتریها یا این که بیماریهای ویروسی می شود . 

چگونه 
تغذیه کنید؟ مواد مغذی موادی هستند که بز بایستی برای مراقبت و شایسته ترین سعی از آنها استفاده کند . این ترکیبات به پنج دسته دارای اهمیت تقسیم می شوند: کربوهیدرات ها، پروتیین و لیپیدها و مواد معدنی و ویتامین هاکه هر یک دارای ویژگی های متفاوت بوده و نیازهای مختص را برآورده می نماید . 
 
کربوهیدرات 
ها کربوهیدراتها به تیتر منبع انرژی دربرگیرنده قندهای بی آلایش و قندهای چندجزیی می باشند .( ترکیبات قندهای چندجزیی مثل سلولز .)به هر حالا بزها و دیگر نشخوارکنندگان دارنده باکتری هایی میباشند که در سیستم گوارش آنها معاش می نماید و می توانند سلولز را بشکند و از انرژی آن ها استعمال کنند .بزها انرژی خود را از تخمیر میکروبی بدست آورند . 
 
پروتئین 
ها پروتیین ها بخش اصلی از تغذیه بزها هستند پروتیین ها از اسید آمینه ها ساخته شده اند .پروتئین 
در ساخت هورمون های پرورش و تولیدمثل بزها دخالت دارااست و 
[read 
more=”ادامه مطلب” less=”کاهش متن”] 
همینطور پروتئین ها برای ایجاد بافت عضلانی، چکیده از سیستم ایمنی تن و انجام فرایندهای متابولیکی با به کارگیری از پروتئین های خاصی به اسم آنزیم ها دخالت دارا‌هستند .در‌صورتی‌که پروتئین بخش اعظم از حد داده شود به تیتر منشا انرژی به کارگیری خواهد شد . 
 
لیپیدها 
چربی و روغن را لیپید می نامیم . لیپیدها در آب حل نمی شوند چربی ها و روغن ها مرجع انرژی مضاعف کار کشته می‌باشند .چربی ها 2/25 برابر در هرگرم کالری نسبت به کربوهیدراتها و پروتیین ها انرژی ایجاد می کنند . 
 
چربی ها و روغن ها مهم ترین بازسازی کننده غشا سلولی می‌باشند .آنان در ساختار هورمونها علی الخصوص هورمون استروییدی در تولیدمثل دخالت دارا هستند . 
 
ویتامین 
ها ویتامین ها خاص ترین منزلت مواد مغذی در بعدها کوچک می‌باشند . ویتامین هادو نوع هستند: ویتامین محلول در چربی و ویتامین های محلول در آب که در فرایندهای متابولیسم اهمیت دارد . 
 
مواد 
معدنی مواد معدنی از دیگر مواد مغذی متعدد میباشند ،از موادسازنده متفاوتی ساخته شده اند علی الخصوص کربن . مواد معدنی از عناصر انفرادی تشکیل گردیده اند و نه فقط کر بن .مواد معدنی در ساختار دندان ،استخوانها ، حمل اکسیژن در خون و اکثری از کار های متابولیکی دخالت دارد . مواد معدنی دو جور هستند: ماكرو مينرال ها كاني هايي میباشند كه در مقادير نسبتا بالاتري زمینه نیاز می‌باشند از گزاره نمك( سديم و كلر)، كلسيم، فسفر، منيزيم و گوگرد .کلسیم وفسفر بایستی مدام در نسبت 2 به 1 در جیره ها مورد استفاده قرار می گیرد . گونه دیگر مواد معدنی که مصرف آنها کم می‌باشد را میکرومینرال می نامیم .مانند: مس، منگنز، ید ،روی و سلنیم . برای آماده کردن نیاز های حیوان از مکمل های معدنی تجاری استعمال می کنیم .بی توجهی یه مقدار مواد معدنی در جیره منجر مشکلات متابولیسمی فراوانی می شود .در عمده وقت ها نشانه های کمبود مواد معدنی در جیره مشابه متعددی مصرف مواد معدنی در جیره ها می‌باشد پس بدین ترتیب تشخیص آن‌ها اختلال می‌باشد . 
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 2
موضوع : | بازدید : 11
برچسب ها : پرس پلت,
+ نوشته شده در سه شنبه 25 تير 1398ساعت 12:34 توسط علی پور |